Tuvalet Eğitimi 30 aylık erkek çocuk tuvalet egitimi

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Canım bende tembihliyorum bak abi oldun artık tuvalete yapacaksın diye vallaha benimki hep altına yapıyor yaptıktan sonra anne geldi diyor. Anlatıyorum oğlum önceden anne çişim geldi de seni wc yr götirim diye anne dedim diyor ama demiyor. Geldi dediğindede mutlu bi şekilde koluşturuyoruz wc ye bunun iyi bişe olduğunu nlasın diye ama yok. Bu sabah büyüğünü yapmış anne kaka geldi diyor ama işi bitirmiş bile🙈ben bunu 1 haftayla halledemiceğimi bililorum sabır lazım ama olsun başladık bi kere
Gelecek zaman ekini kullan bir de canım.
Benimki de çişini kiyafete yaparken geldi diyordu.
Ben de artık soruyu değiştirdim.
Gelecek olduğu zaman tuvalate gidelim.
Çişin Gelecek mi diyordum ilk zamanlar sonra zaten öğrendiği zaman , zamanlara takılmaz oldu cisim geldi diyerek gidiyor şimdi.
Kolay değil ilk 3 gün öğrenmesini beklemiyoruz 4. Gün öğrendiğini sinyalleri geliyor

Sürekli soruyorum geldi mi diye gelmedi diyor
Su icirdikten 1 saat sonra tuvalete oturt lavabonun suyunu da ac su sesi çiş getiriyor ya yapar muhakkak. Ben bu yola da çok başvurdum 🤭
Bir de çok sıkılıyordu kalkmak istiyordu ben de ona çişimiz tuvalette şarkısının videosunu izletiyordum.
1 kaç defa tuvalete yapsa devamı geliyor

Su icirdikten 1 saat sonra tuvalete oturt lavabonun suyunu da ac su sesi çiş getiriyor ya yapar muhakkak. Ben bu yola da çok başvurdum 🤭
Bir de çok sıkılıyordu kalkmak istiyordu ben de ona çişimiz tuvalette şarkısının videosunu izletiyordum.
1 kaç defa tuvalete yapsa devamı geliyor
Ay su deme Nur zaten hep suyla oynamak istiyor🤣

Eğitim tamamlandı.
Geç oldu ama tam oldu şükürler olsun.
Tüm bu süreçten geçen annelere sabir sakinlik kolaylik diliyorum

Z Z P

Istersen buraya bakabilirsin gün gün yazadabilirsin.
Eğitim arkadaşı buladabilirsin

• Beğen
Reactions: Z P
Arkadaşlar tuvaleti geçeli gündüzlü öğretin evet ilk başta çok yipraniyorsunuz ama sonra iyi ki der durursunuz .
Sınava maruz kalmadan mezun olunmuyor

Arkadaşlar tuvaleti geçeli gündüzlü öğretin evet ilk başta çok yipraniyorsunuz ama sonra iyi ki der durursunuz .
Sınava maruz kalmadan mezun olunmuyor
merhaba konuyu ilk açtığınızda beni de etiketlemiştiniz. o zaman erken olduğunu düşündüğüm için başlamamıştım ancak 5 gündür tuvalet eğitimi veriyorum oğluma. 31 aylığız biz. gerçekten çok zorlanıyorum. aslında başta iyi başlamıştık, uzun zamandır tuvalete bizimle gelmek istediği, sifona vs basmak istediği için artık sen de buraya oturacaksın çişini kakanı buraya yapacaksın dediğimde sevindi. hevesli hevesli aparata oturdu, kendisi çiş yaptı çok sevindim. gelgelelim çok çabuk sıkıldı. sürekli altına çiş kaçırıyor günde kaç kez üst baş nevresim değiştirdiğimi sayamıyorum. halıları vs kaldırdım zaten. hiç söylemiyor kendisi, hep yaptıktan sonra anne değiştir diyor. kaka konusu ise daha problemli, daha bir kez bile tuvalete yapmadı. ayakta yapmak istiyor, iki kere bez bağlamak zorunda kaldım çünkü kabız olmuştu uzun zamandır yapmıyordu. bir kaç kez de ayakta yapmasına izin verdim altına su geçirmez örtülerden serdim ancak ondan da kakayı görmekten rahatsız oldu. siz kaka konusunu nasıl hallettiniz? bir de hiç çişini tutamadığı için acaba hazır değil mi kasları diyorum. ister istemez ısrarcı olmaya da başladım sertleşiyorum bazen hiç istemediğim halde. klozetten hemen kalkmak istiyor ben de kızıyorum. kalkıp üstünü giydirdikten sonra ayakta çiş yaptı bir kaç kez. gerçekten sabır işiymiş....

merhaba konuyu ilk açtığınızda beni de etiketlemiştiniz. o zaman erken olduğunu düşündüğüm için başlamamıştım ancak 5 gündür tuvalet eğitimi veriyorum oğluma. 31 aylığız biz. gerçekten çok zorlanıyorum. aslında başta iyi başlamıştık, uzun zamandır tuvalete bizimle gelmek istediği, sifona vs basmak istediği için artık sen de buraya oturacaksın çişini kakanı buraya yapacaksın dediğimde sevindi. hevesli hevesli aparata oturdu, kendisi çiş yaptı çok sevindim. gelgelelim çok çabuk sıkıldı. sürekli altına çiş kaçırıyor günde kaç kez üst baş nevresim değiştirdiğimi sayamıyorum. halıları vs kaldırdım zaten. hiç söylemiyor kendisi, hep yaptıktan sonra anne değiştir diyor. kaka konusu ise daha problemli, daha bir kez bile tuvalete yapmadı. ayakta yapmak istiyor, iki kere bez bağlamak zorunda kaldım çünkü kabız olmuştu uzun zamandır yapmıyordu. bir kaç kez de ayakta yapmasına izin verdim altına su geçirmez örtülerden serdim ancak ondan da kakayı görmekten rahatsız oldu. siz kaka konusunu nasıl hallettiniz? bir de hiç çişini tutamadığı için acaba hazır değil mi kasları diyorum. ister istemez ısrarcı olmaya da başladım sertleşiyorum bazen hiç istemediğim halde. klozetten hemen kalkmak istiyor ben de kızıyorum. kalkıp üstünü giydirdikten sonra ayakta çiş yaptı bir kaç kez. gerçekten sabır işiymiş....

Sabır işi evet.
Altına kaçırmasına ilk hafta müsaade ediyoruz ama her defasında bu çişin kıyafete değil tuvalete yapılması gerektiğini söylüyoruz.
Kaka konusu çiş den sonra öğreniliyor.
Lazimliga oturttunuz mu ?
Siz de tuvalete gidince onu yanınıza çağırın hiç bir yerinizi göstermeden tuvaletinizi tuvalete yapın.
En çok bu etkili oluyor
Kaka için en az 3 defa altına kacirmasina izin verin 4. Ye tuvalete gidecektir.
Ama anlatın. Eğer kıyafetine yaparsan kiyafetinin bacaklarının kirlendigini ve temiz olmak için tuvalete yapmasi gerektiğini konuşun

Sabır işi evet.
Altına kaçırmasına ilk hafta müsaade ediyoruz ama her defasında bu çişin kıyafete değil tuvalete yapılması gerektiğini söylüyoruz.
Kaka konusu çiş den sonra öğreniliyor.
Lazimliga oturttunuz mu ?
Siz de tuvalete gidince onu yanınıza çağırın hiç bir yerinizi göstermeden tuvaletinizi tuvalete yapın.
En çok bu etkili oluyor
Kaka için en az 3 defa altına kacirmasina izin verin 4. Ye tuvalete gidecektir.
Ama anlatın. Eğer kıyafetine yaparsan kiyafetinin bacaklarının kirlendigini ve temiz olmak için tuvalete yapmasi gerektiğini konuşun
Beni uzun zamandir gozlemliyor zaten. Surekli konusuyorum, isin komigi altina yapar yapmaz hemen ustumu degistir anne diyerek kendisininngelmesi ve hemen ardindan cisimizi lazimliga yapacaktik hani demesi :KK70: napmasi gerektigini cok iyi bilior aslinda ama inada bindirdi sanki. Yapi olarak inatlasmaya cok musait. Bu da cok yorucu oluyor...

Beni uzun zamandir gozlemliyor zaten. Surekli konusuyorum, isin komigi altina yapar yapmaz hemen ustumu degistir anne diyerek kendisininngelmesi ve hemen ardindan cisimizi lazimliga yapacaktik hani demesi :KK70: napmasi gerektigini cok iyi bilior aslinda ama inada bindirdi sanki. Yapi olarak inatlasmaya cok musait. Bu da cok yorucu oluyor...
Bez takma kafası karışır.
Eğer sen tamamen hazır değilsen çocuğu da yorma 😉
Annenin sabrının hazır olması çocuktan daha önemli

Bez takma kafası karışır.
Eğer sen tamamen hazır değilsen çocuğu da yorma 😉
Annenin sabrının hazır olması çocuktan daha önemli
yok bir kez çıkardıktan sonra artık takmam zaten bez. benim açımdan bu sürece tamamen hazır olmak diye bir şey yok, zaten sürekli çiş kaka temizlemeye, günde bin kez üst baş değiştirmeye tamam şu anda hazırım diye ne zaman diyebiliriz ki :) başladım devamını getireceğim inş. kaka konusunu bir halledebilsek....ayakta yapmakta ısrarcı halen.

X