Premature Bebekler 30 haftalık doğum yaptım bebeğim küvezde

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
30 haftalık doğum yaptım bebeğim küvezde benim gibi olan arkadaşlar süreç nasıl bebişleriniz nasıl oldu 1440 gr doğdu şuan 1300 gr düştü 🥺 dualarınızı bekliyorum bebeğim için 🥺
Ciğer geliştirici iğne olmuş muydunuz

Amin inş 🙏🏻🙏🏻 Rabbim bütün bebişleri korusun 🤲🏻
Yani haftanız iyi bebeklerin kilosunda ilk başta blr düşme illa oluyor bu hiç moralinizi bozmasın sütünüzü sağmaya çalışın moralinizi yüksek tutun inşallah bebeğinizle birlikte hastaneden çıktığınız günü de göreceksiniz 🙏

30 haftalık doğum yaptım bebeğim küvezde benim gibi olan arkadaşlar süreç nasıl bebişleriniz nasıl oldu 1440 gr doğdu şuan 1300 gr düştü 🥺 dualarınızı bekliyorum bebeğim için 🥺
Allah yardımcın olsun inş sağ Salim kavuşursun yavruna Allah büyük

kuzum herşey çok güzel olacak Allah'ın izniyle 🙏 zor süreç geçmiş bile.. haftasına göre kilosu da iyi endişe etme.. sen nasılsın esas? bu dönemde kendini de düşün.. sütün varsa ve bebek siringayla falan alabiliyosa bol bol sağ kendini.. eğer süt gelmediyse takviye damlalar ya da malt içecekler var onlardan kullan ve yine pompayla sağ kendini.. Gelmezse de üzülme sakın şuan önemli olan bebişin günlük gerekli olan kaloriyi alması.. prematurelere özel mamalar var biz Premalit kullanmıştık bi süre.. Hastanede zaten ilgileniyorlardir beslenmesi ve kilo alımıyla.. Icini ferah tut benimki de 35.haftada geldi şimdi canavar canavar evde terör estiriyo 😁 Allah'ım tez vakitte şifanızı versin🙏

Mesaj yazan herkese çok teşekkür ederim moral oldunuz bana inşallah oğlumda sağlıkla evine döner elimden geldiğince iyi olmaya çalışıyorum sütüm allahıma şükür geliyor hergün sağıp gönderiyorum allhın izniyle gelicek diyorumm🙏🏻

Tebrikler 👏
Ilk gûnlerden kilo dusuyor.
Sen sutunu bol bol sag. Zatwn sutunu gøturuyorsundur.
Bu gunler gecer canim. Saglikla bebegine kavusman dilegiyle 🙏
Benim de 35,5 haftalik dogdu. Simdi 2 yasinda.

Konuyu görünce 9 yıl öncesine gittim benimde oğlum 34 haftalık doğdu gebelik zehirlenmesinden inan arkadaşların dediği çok doğru çok çabuk gelişiyorlar saki ol sütün olduğu kadar ver olmasa bile mamalar var stres sütüne de yansıyor insanın. Sonrası emin ol mutluluk....

merhaba ben de sizin gibi doğu yaptım. 2.bebeğe hamile olduğunuzu gördüm RAbbim saşlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. 2.hamilelik için ne gibi önlemler alındı? tavsiyeniz var mı? ben de hamilelik doğum resmen travma oldu.

Uzun zaman oldu bakmayalı buraya şükür bebeğim çok iyi büyüdü 9aylık olduk herşeyi çok güzel allahıma bin şükür geride buraktık o kötü günleri☺️🥰🙏🏻
merhaba erken doğumun ardından tekrar hamile kalmışsınız. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. 2. hamileliğinizde ne gibi önlemler alındı? ilki sezeryan mıydı?simdiki hamileliğiniz nasıl? ben de erken doğum yaptım 2.gebelik için aklım karışık

Bende 30 haftalik dogum yaptim hastanedeyim suan bebeginiz ne durumda kacinci haftada emzirmenize izin verdiler ogrenebilirmiyim

X