30 undan sonra evlenmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaşlar .sifremi unuttugum için bugun giremedim foruma .hepinize tesekkur ederım öncelıkle .2 gundur baya degıstım ,Moralım düzeldi.hanı insan ailesinin arkasında oldugunu bilir daha bir güçlü bulur ya kendini ,yazdıklarınız güvenımı yerıne getırdı .hepınıze tesekkur ederım ..su sonuca vardımkı dövünmenın sızlanmanın vakti degıl , birseyler yapmalıyım .öncelıkle onla bende moral bızup sus pus oturmayacagım , sevdıgım seyleri yapacagım .mesela arkadaslarla görüşmek gibi ..aylardır hayatımda sadece eşim var.bu bile bunaltıcı .hobilerime yavas yavas donecegım . Evliliğimde de rahatzızlıklarımı acıkca soyleyıp fazla iyi niyet göstermeyecegım .bazı konularada acıklık getıreyım.
*bazı arkadaşlar yanlıs anlamıs sanıldıgı gıbı 10 yıl kadar sürmüş ilişkim sürekli aklıma gelıp aglanıp sızlanmıyorum .evet güzeldi çok güzeldi ama o zaman o koşullarda ..sımdı degıstık buyuduk herkes ayrı bır yöne gitti yuva kurdu .olmayısının yasını yıllarca yasadım ama aradan yıllar gectı,rüyamda görüp aglamamalarım şimdiki evliliğe uyum sürecinde yasadıgım gel gitler ,zihin karmaşası .belkı bilinçaltında yatan baska üzüntüler hayalkırıklıkları ..bunları çok sevmeden evlenen baska insanlarında yasadıgını biliyorum .
*öncekı evden tasınma ıle gelen foto albümünü ben aylar sonra tesadufen temızlık yaparken buldum ve esime söyledim. yanlışlıkla gelmıstır dedı sonra bır gun kızına goturdu o kolıyı .
*hanı su ailemın istemedıgı yoksul arkadasımı ben terketmedim , o benden ayrıldı .aılemın tavrı gururunu kırdı .küçüken babasını kaybetmişti ,yoksulluk cekmıstı bunun yuzune vurulması onu çok incitti ,savaşmaktansa kaçtı .aylar sonra aradı .çok geçti .o arada ben su an bende göremediğiniz o yaşama sevıncını ,mutlu hissetmeyi ,güzelliklere olan inancımı kaybettim .ben buna öldüğüm dönem diyorum..sakın melankolı yaptıgımı dusunmeyın ,cok güvenıpte can evınızden vurulduysanız benı anlayacaksınızdır .ondan sonrası rüzgara kapılmıs yaprak gibi ordan oraya gönülden gönüle uctum .bu da bana mutluluk vermediği için son vurusu yaptım kendımı cezalandırdım ,ailemı, .benı bırakıp gitmiş insanları ve bana hiç uymadıgını bile bile evlendım ..ben buna ölmeden mezara girdim dedim.
..
Kına gecesı ,gelınlık , eskı esyalar .benım bu kadar tavız vermem ..hepsi aklımın ermedıgınden degıl ,bunlara artık gerek kalacak mutlulukta bır iş yapmadıgım içindi .bu yüzden istemedim ,önüme konana razı geldım .
Sadece zaman gectıkce sunu anladım , bu dogru degıldı ,gerekırse acımızı içimizde yasayıp kendı hayatımıza bır ot gıbı ama en azından yalnız devam edebılırdım.herkes evlenecek diye bir kaide yok.
Şimdi benı suclayacak arkadaslarda olacaktır o zaman neden esının aklını celdın evlendın diye ,aramızda bir çağ kadar boşluk uzaklık var ,onun bir evladı var kötü de olsa evlılık denen seyı yasamıs ,içinde bir uhdesı kalmamıs ,şu an bir torunu olsa dünyanın en mutlu ınsanı olacak ,belkıde bu yuzden bu kadar heyecansız, kolunu oynatmak istemiyor ,ben olmasam ilerdekı yasamının resmı çizili ücey babası vefat etmıs olacak annesıyle bır evde yasayacak arada torunu gelecek ,dünürleri ..mutlu da olsunlar zaten .kotu ınsanlar degıller tüm samimiyetimle inanıyorum .
Ama ben uygun degılım , yanlıs olan benım..

Merhaba arkadaşlar .sifremi unuttugum için bugun giremedim foruma .hepinize tesekkur ederım öncelıkle .2 gundur baya degıstım ,Moralım düzeldi.hanı insan ailesinin arkasında oldugunu bilir daha bir güçlü bulur ya kendini ,yazdıklarınız güvenımı yerıne getırdı .hepınıze tesekkur ederım ..su sonuca vardımkı dövünmenın sızlanmanın vakti degıl , birseyler yapmalıyım .öncelıkle onla bende moral bızup sus pus oturmayacagım , sevdıgım seyleri yapacagım .mesela arkadaslarla görüşmek gibi ..aylardır hayatımda sadece eşim var.bu bile bunaltıcı .hobilerime yavas yavas donecegım . Evliliğimde de rahatzızlıklarımı acıkca soyleyıp fazla iyi niyet göstermeyecegım .bazı konularada acıklık getıreyım.
*bazı arkadaşlar yanlıs anlamıs sanıldıgı gıbı 10 yıl kadar sürmüş ilişkim sürekli aklıma gelıp aglanıp sızlanmıyorum .evet güzeldi çok güzeldi ama o zaman o koşullarda ..sımdı degıstık buyuduk herkes ayrı bır yöne gitti yuva kurdu .olmayısının yasını yıllarca yasadım ama aradan yıllar gectı,rüyamda görüp aglamamalarım şimdiki evliliğe uyum sürecinde yasadıgım gel gitler ,zihin karmaşası .belkı bilinçaltında yatan baska üzüntüler hayalkırıklıkları ..bunları çok sevmeden evlenen baska insanlarında yasadıgını biliyorum .
*öncekı evden tasınma ıle gelen foto albümünü ben aylar sonra tesadufen temızlık yaparken buldum ve esime söyledim. yanlışlıkla gelmıstır dedı sonra bır gun kızına goturdu o kolıyı .
*hanı su ailemın istemedıgı yoksul arkadasımı ben terketmedim , o benden ayrıldı .aılemın tavrı gururunu kırdı .küçüken babasını kaybetmişti ,yoksulluk cekmıstı bunun yuzune vurulması onu çok incitti ,savaşmaktansa kaçtı .aylar sonra aradı .çok geçti .o arada ben su an bende göremediğiniz o yaşama sevıncını ,mutlu hissetmeyi ,güzelliklere olan inancımı kaybettim .ben buna öldüğüm dönem diyorum..sakın melankolı yaptıgımı dusunmeyın ,cok güvenıpte can evınızden vurulduysanız benı anlayacaksınızdır .ondan sonrası rüzgara kapılmıs yaprak gibi ordan oraya gönülden gönüle uctum .bu da bana mutluluk vermediği için son vurusu yaptım kendımı cezalandırdım ,ailemı, .benı bırakıp gitmiş insanları ve bana hiç uymadıgını bile bile evlendım ..ben buna ölmeden mezara girdim dedim.
..
Kına gecesı ,gelınlık , eskı esyalar .benım bu kadar tavız vermem ..hepsi aklımın ermedıgınden degıl ,bunlara artık gerek kalacak mutlulukta bır iş yapmadıgım içindi .bu yüzden istemedim ,önüme konana razı geldım .
Sadece zaman gectıkce sunu anladım , bu dogru degıldı ,gerekırse acımızı içimizde yasayıp kendı hayatımıza bır ot gıbı ama en azından yalnız devam edebılırdım.herkes evlenecek diye bir kaide yok.
Şimdi benı suclayacak arkadaslarda olacaktır o zaman neden esının aklını celdın evlendın diye ,aramızda bir çağ kadar boşluk uzaklık var ,onun bir evladı var kötü de olsa evlılık denen seyı yasamıs ,içinde bir uhdesı kalmamıs ,şu an bir torunu olsa dünyanın en mutlu ınsanı olacak ,belkıde bu yuzden bu kadar heyecansız, kolunu oynatmak istemiyor ,ben olmasam ilerdekı yasamının resmı çizili ücey babası vefat etmıs olacak annesıyle bır evde yasayacak arada torunu gelecek ,dünürleri ..mutlu da olsunlar zaten .kotu ınsanlar degıller tüm samimiyetimle inanıyorum .
Ama ben uygun degılım , yanlıs olan benım..
Oeki düşünceniz ne ?

Okurken bunaldım vallahi. Yıllarca bekleyip mutluluk istiyorsunuz ama anladığım kadarıyla sorunlar baştan başlamış. Eski eşinin albümleri falan sizin evinize gelirken neden müdahil olmadınız? Maddi gücü iyi olan biri size bir gelinlik alıp ufak yemekli bir düğün de yapamadı mı? Balık baştan kokmuş, sonrasında siz o kokuyu kanıksamışsınız. Şimdi de bi dışarı çıkıp geldiniz ve koku sizi rahatsız etti.. Valla bu durumda boşanın dicem çünkü mutsuzsunuz, uzaktan boşan demek de saçma geliyor ama bu evlilikte pek de bir paylaşım ve büyük bir aşk yok.
Bende yazarken bunaldım inanın:KK43: bazen diyorum yolda falan giderken bi tabela bi saksı düsse kafama göçüp gitsem .çözülse hersey

keske kendinizden bu kadar vazgecmeseydiniz. insan kendini göz göre göre böyle mutsuzluga sürüklüyor bazen. konunuz baya üzücü.. ama bundan sonrasi icin toparlanip kendiniz icin daha güzel kararlar vermek nasip olur insallah. en kisa zamanda mutlulugu yakalamanizi diliyorum

Yorumlarin hepsini okumadim. Anlatimizi cok begendim. Sunu sormak istiyorum. 35 yas evlilik icin cok da gec bir yas degilken neden herseyin ikinci eline razi oldunuz? Esiniz ( ikinci ecliligi), esyalar ( eski esinden kalma), gelinlik... neden bekar biriyle evlenmek varken 40 yasini coktan asmis, hayattaki herseyden heyecani bitmis biriyle evlendiniz?
Kendinizi neden cok kucumsuyorsunuz, deger vermiyorsunuz? Herseye neden evet diyorsunuz?
Mutlu olmadiginiz bir evlilik var. 6 aylik evlilik ama 40 yillik evlililer gibisiniz..Bosanmak o kadar da kotu bir sey degil. Eger gercekten mutlu olamiyorsaniz bari cocuk yapmayin yasim geciyor diye dusunup...

Sevgili konu sahibi

Tüm konuyu ve yorumlari okudum ve size hiç üzülmedim ama çok kızdım.

Beni asla yanlış anlamayın kırılmayın, gücenmeyin ne olur, ama bazı kadınların kendilerini mağdur etmek gibi bir gayesi hevesi vardır, hani olurya böyle saçını durduk yere süpürge eden çilekeş türk kadını.. Sizde sanki biraz öylesiniz gibi geldi bana. Hayata bakış açınız, evrene gönderdiğiniz enerji, tamamen yanlış.Bu kadar dramatik bir kadın olmayın.

Ne demek “güzeller mutsuz olur”? Siz bir kere böyle söyleyerek kendinizi mutsuzluğa şartlandırmışsınız, mutsuz olmayı seçmişsiniz. Neden?

Biz bu dünyadan göçüp gittiğimizde, kimse bize madalya takmayacak, sen çok acı çektin hakkettin bunu al, diye. Müsade etmeseydin demez mi Allah?

Kimse dememiş ama, ben affınıza sığınarak diyeceğim: Siz, yanlış bir evlilik yaptınız, ve acilen boşanmalısınız.

Çökük bir döneminize denk gelmiş, o ruh haliyle yapabileceğiniz en doğru seçimi yapmışsınız kendinizce. Bunun içinde kendinizi suçlamayın sakın, oldu bir hata deyip yeniden başlayın hayata.

Bu sefer bambaşka bir ruhla başlayın. Yepyeni bir sayfa açın, kendinize bir şans verin. Zaten yeteri kadar cezalandırmışsınız kendinizi artık buna bir son verin. Kaçın o eskiciden bozma antika evden ve kocanızdan. Böyle kocamı olur beh daraldım yeminle...

Yahu 35 yaşında kendi ayakları üzerinde durabilen, bakımlı, sporunu yapan, harika tarzı olan cool ve boşanmış bir kadın olun.

Şu anki anlattığınız benliğinizden hemen çıkın ve güçlü bir kadın olun!

Tuttuğunu koparan, benim değerim bu değil! diyebilen inatçı arsız mutluluğu kendine layık gören ve bunu bulabilecek güce sahip olan bir kadın olun çıkın, rica ediyorum sizden.

Hayatınıza sahip çıkma vaktiniz gelmedimi artık !?

Bakın dünyaya bir kez geliyoruz, bu adamla cicim aylarında böyleysen sonrasına emin ol düzelmez, sadece sen alışırsın. Niye yapacaksın böyle birşeyi?
Yarın anneside hastalanır başınıza kalır, adamda elliye merdiven dayamış zaten, yaşlı bakıcısı gibi olursunuz, böyle hayatmı geçer.

Acilen kendinize gelin ve denginizi bulun bu adamdan ve size sunduğu hayattan, çok vakit kaybetmeden hemen kurtulun hemen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cozumleriniz gayet uygun umarim lafta kalmaz uygularsiniz. Yasiniz genc esinizin de genc bu tukenmislikten siyrilabilirsiniz. Hayatiniz hep boyle gecmek zorunda degil. Yine de toparlanmazsaniz bitirmek de bir secenek. Hakkinizda hayirlisi. Umarim guzel haberlerinizi de aliriz

birde gerçekten kafanızı bir sağa sola çevirin etrafınızdaki insanlardan neyiniz eksik. Neden bunu kendinize yapıyorsunuz.

Bazen bende kendimi eksik hissediyorum. :KK43:(

Hatta hayret ediyorum insanlar nasıl tam hissediyor
Eksik hissetmeyin, bunu kendinize yapmayın her gününüzün değerini her nefesinizin hakkını verin lütfen. Bazen karamsar olabilirsiniz ama bu şeytandan dır. Güzel şeyler düşünün :) Mutlu olmak için sebep aramayın mutlu olun . Ömür dediginiz bir nefes

Eksik hissetmeyin, bunu kendinize yapmayın her gününüzün değerini her nefesinizin hakkını verin lütfen. Bazen karamsar olabilirsiniz ama bu şeytandan dır. Güzel şeyler düşünün :) Mutlu olmak için sebep aramayın mutlu olun . Ömür dediginiz bir nefes
Çevremde başta akraba olmak üzere enerjimi emen çok kişi var.

Onlara enerji hırsızları diyoruz, onlar siz onları düşündükçe varlar. Kendinizi her şeyin önüne koyarsanız inanın sadece birer gölgeler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X