Anti-Aging 30 yaş üstü yüz bakımı (yardım)

Anti-Aging - Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma
yaşım 30 üstü kaz ayakları için ara ara safran serumu karıştırılmış nemlendirici sürüyorum çok makyaj yapmıyorum. diğer tür kremler benim yüzümde tüy arttırıyor sanki kaşlarım daha erken çıkıyor. sizde de tüylenme var mı?
Ben kumralim tuy pek belli olmuyor ama artsa anlardim herhalde.

A ve e vitamini kil koklerini besliyor fakat nemlendiricilerde etki edemeyecek kadar az diye biliyorum.
Ama yaglarda daha fazla idi .

Bu arda makyaji zaten hic bir zaman tam yapamadim ama pandemide tamamen bitti simdi hic yapamiyorum.
Bir sure sonra makyajsiz guzel ve bakimli olmak cazip geldi. 2 yildir kaslarimi almiyorum kenarlardan 1 veya 2 tane aliyorumdur.
Acik krenk ama baya sekillendiler.
Cilt de duzgun olumca makyajsiz da guzel olunabiliyor 😊
Bir de arada kirpik lifting yaptiriyorum 1 ay harika oluyor ama cabuk bitiyor etkisi, kirpiklere de zararlidir herhalde.

Benim de derdim dudaklarim asiri kuru ve yarali.
Soyulmasi bitmiyor ve parmaklarim da surekli dudagimda.ruj surmem mumkun bile olmuyor.

37 yaşımdayım 13 yaşımdan beri cilt bakımıma dikkat ediyorum eskiden sivilce,siyah nokta,lekelere uğraşırken 30umdan sonra anti aginge yöneldim haliyle.ben marka serumlar yerine serumların içindeki önemli bileşenleri alıyorum ve son yıllarda çevremdeki herkes cildine ne yaptığımı soruyor. Öncelikle cildim yağlı diye hiç krem kullanmadım,bu en büyük hatam oldu. üçlü serumlar oluyor biri hyaluranik asit diğeri c vitamini diğeri retinol.sabah hya ve c vitamini karışımı gece hya ve retinol karışımı yapıyorum.evde haftada bir dermaroller yapıp yine bunları yüzünüze sürebilirsiniz bu arada yüz yogası ve yüz masajı da çok etkili.bu söylediklerimi hiç düzenli yapamadım bazen 2 hafta bazen 2 ay yaptım ama yine de faydasını gördüm ama 10 gündür hepsini tekrar yapmaya başladım değişiklik olarak sabahları hya ve c vitamini yerine gündüz bakım kremi ve c vitamini yapıyorum.

37 yaşımdayım 13 yaşımdan beri cilt bakımıma dikkat ediyorum eskiden sivilce,siyah nokta,lekelere uğraşırken 30umdan sonra anti aginge yöneldim haliyle.ben marka serumlar yerine serumların içindeki önemli bileşenleri alıyorum ve son yıllarda çevremdeki herkes cildine ne yaptığımı soruyor. Öncelikle cildim yağlı diye hiç krem kullanmadım,bu en büyük hatam oldu. üçlü serumlar oluyor biri hyaluranik asit diğeri c vitamini diğeri retinol.sabah hya ve c vitamini karışımı gece hya ve retinol karışımı yapıyorum.evde haftada bir dermaroller yapıp yine bunları yüzünüze sürebilirsiniz bu arada yüz yogası ve yüz masajı da çok etkili.bu söylediklerimi hiç düzenli yapamadım bazen 2 hafta bazen 2 ay yaptım ama yine de faydasını gördüm ama 10 gündür hepsini tekrar yapmaya başladım değişiklik olarak sabahları hya ve c vitamini yerine gündüz bakım kremi ve c vitamini yapıyorum.
C vitaminini gun isigindan dolayi gece mi kullanmali acaba?
Gunes kremi yeterli gelmezse belki diye soyluyorum.
Ben de donusumlu kullanmayi dusunuyordum.retinol alayim bir kac ay sonra bitince hya falan diyordum hangisi daha iyi acaba?
Gunduz bakim kremi ve serumlarda hangi markalari kullaniyorsun?

C vitaminini gun isigindan dolayi gece mi kullanmali acaba?
Gunes kremi yeterli gelmezse belki diye soyluyorum.
Ben de donusumlu kullanmayi dusunuyordum.retinol alayim bir kac ay sonra bitince hya falan diyordum hangisi daha iyi acaba?
Gunduz bakim kremi ve serumlarda hangi markalari kullaniyorsun?
C vitamini gündüz kullanılmalıymış ama iyi ki hatırlattınız leke yapma ihtimaline karşı yaz kış güneşi kremi de kullanılmalı.benimki bitti baktım leke de yapmıyor almayı ihmal ettim haliyle yazmayı da unuttum.
Serumları set halinde alırsanız hem daha uygun oluyor hem de retinolü ya da c vitaminin tek başına cilde sürmemek gerekiyor muhakkak bi nemlendiriciyle karıştırılması lazım o yüzden bunları hya ile birlikte kullanıyorum .hya cildi besleyip nemlendirirken retinolün anti aging özelliği daha fazla ama dediğim gibi bi nemlendiriciyle kullanılmalı
Gündüz kremini de yeni almıştım şokta indirimdeydi bi iki ay önce.diadermine lift+glow aldım içinde kolejende var
Üçlü serum mare robe marka

Konun beni gaza getirdi, bu yaziyi kolojenli kil Maskem yüzümdeyken yazıyorum🙈🙈
Bugün trendyoldan diadermine gece ve gündüz nemlendirici kremi ve Schwarzkopf beology saç maskesi aldım (watsonstaki fiyatinin yarısından bile ucuza buldum🤩)
Evde son 1 serumum, göz altı kremim ve kolojen kapsüllerim ve kil maskem var.
Sabahları sadece nemlendirici ve serum, akşamları göz altı kremi , gece kremi, haftada iki kolojen kapsülü, haftada iki duş sonrası da kil maskesi yapmaya karar verdim.
Bir de vakit bulunca cilt bakımına gidecgim, zaten kuponumu almıştım, randevu almam lazim...
Bu ürünlere bana hazirana kadar yeter, Haziran'da da kendime doğum günü hediyesi olarak geçmiş sayfalardaki bi arkadaşın paylastigi sayfada gördüğüm şu seti almayi düşünüyorum. Hem vegan, hem doğal.
Hadi bakalım, umarım bu gazla devam ederim.

Canım kankam En buyuk kk En buyuk kk , sen de gelsene

Ben en son la roche posayden c ve b5 vitaminli kırışıklık önleyici serumlar aldım 😊 çok karışık ürünler kullanıyorum. Himalaya marka ucuz bi jetleri yıkıyorum tonik sürüyorum sonra eau d'avene mi ne bi tane mist sıkıyorum. Sonra bu serumlar sonra da himalaya veya cerave nemlendirici ama güneş kremi de alıp sürücem. Serumlara başladıktan sonra cildim canlandı bence.

L'occitane ın immortelle serumu da bayağı iyi, ben memnun kaldım açıkçası . Ama daha ekonomik bir tavsiyem var, otacının saf gül suyunu gece ve gündüz tonik olarak kullanın, cidden çok işe yarıyor.

Konun beni gaza getirdi, bu yaziyi kolojenli kil Maskem yüzümdeyken yazıyorum🙈🙈
Bugün trendyoldan diadermine gece ve gündüz nemlendirici kremi ve Schwarzkopf beology saç maskesi aldım (watsonstaki fiyatinin yarısından bile ucuza buldum🤩)
Evde son 1 serumum, göz altı kremim ve kolojen kapsüllerim ve kil maskem var.
Sabahları sadece nemlendirici ve serum, akşamları göz altı kremi , gece kremi, haftada iki kolojen kapsülü, haftada iki duş sonrası da kil maskesi yapmaya karar verdim.
Bir de vakit bulunca cilt bakımına gidecgim, zaten kuponumu almıştım, randevu almam lazim...
Bu ürünlere bana hazirana kadar yeter, Haziran'da da kendime doğum günü hediyesi olarak geçmiş sayfalardaki bi arkadaşın paylastigi sayfada gördüğüm şu seti almayi düşünüyorum. Hem vegan, hem doğal.
Hadi bakalım, umarım bu gazla devam ederim.

Canım kankam En buyuk kk En buyuk kk , sen de gelsene
Figen yilmaz yuz yogasi sayfasinda gormustum bunu snaki.
Shea butter setinden cok bir guzellik farkedemedim o yuzden kullanmam herhalde.
Arastirdigim markalara eveline ve rosece de eklendi simdi..cok acelem yok zaten evde var devam ettiklerim.

Figen yilmaz yuz yogasi sayfasinda gormustum bunu snaki.
Shea butter setinden cok bir guzellik farkedemedim o yuzden kullanmam herhalde.
Arastirdigim markalara eveline ve rosece de eklendi simdi..cok acelem yok zaten evde var devam ettiklerim.
Simdi baktim 3lu set buymus kullandigim.
Shea butter tedavi kremi
Goz kremi
Nemlendirici...
Normalde cenemde kucuk minik yagli durumlar olmazdi ama bunlari kullandiigmdan beri var.arkadasimda da oldugu icin sayfasina yazmistim.mesajla ama donmemis.

Simdi baktim 3lu set buymus kullandigim.
Shea butter tedavi kremi
Goz kremi
Nemlendirici...
Normalde cenemde kucuk minik yagli durumlar olmazdi ama bunlari kullandiigmdan beri var.arkadasimda da oldugu icin sayfasina yazmistim.mesajla ama donmemis.
Ne iyi oldu yazdigin..ben reklamlarla gaza gelen biri değilim ama bitkisel ve vegan olması hoşuma gitmişti..iyi ki de almamışım:)
Keşke çok ucuza tester satın alabilsek bu tarz kremleri.. böylece koca kutuya bir ton para vermeden öğrenirdik cilde ne iyi,ne kötü.
Ben de geçen yıl Nivea'dan güneş kremli bir gündüz nemlendiricisi almistim, cildime hiç iyi gelmedi, bitsin diye kollarıma bacaklarima nemlendirici olarak kullandım🙈🙈

Ne iyi oldu yazdigin..ben reklamlarla gaza gelen biri değilim ama bitkisel ve vegan olması hoşuma gitmişti..iyi ki de almamışım:)
Keşke çok ucuza tester satın alabilsek bu tarz kremleri.. böylece koca kutuya bir ton para vermeden öğrenirdik cilde ne iyi,ne kötü.
Ben de geçen yıl Nivea'dan güneş kremli bir gündüz nemlendiricisi almistim, cildime hiç iyi gelmedi, bitsin diye kollarıma bacaklarima nemlendirici olarak kullandım🙈🙈
Yani hala sucu kendimizde ariyorduk.cunku cok memnunlar sayfada. Simdi nemlendirici bitsin diye ugrasiyorum, shea butteri de yara veya kuruluk olunca suruyorum.

Ben markette satilan urunleri almiyorum.
Yani cok daha temizlerini de almiyorum belki ama cabaliyorum iste.

Gunluk malzemelerde eyup sabri tuncere basladim.dis macunu, dus jeli, sivi el sabunu...simdi dis macununu aldim.

Tonik ve bakim yaglarini adalinden aldim.

Kayra fermente gul sirkesini acayip ovuyorlar arkadaslarim ama pzt gunu 10 dk da tukeniyormus herhalde.

Krem tarzi urunler icin de eczanede de satilan
la roche gibi urunler almali diye dusunuyorum.

Bir arkadasim demisti yurt disinda yapilan bazi testlerden loreal tarzi cok kullanilan urunlerin gecemedigini.

Sonuc itibariyle krem, serum urunlerinde alacagim markalar az cok sunlar:la roche, collagen lift,quality life, the ordi ary, faceLab, vichy,darphon, dermoskin, rosece, eveline...

Vitaminlerde de quality life,venatura, voonka.

Madem konuyu guncelledin ben de geleyim:)
Yazanların yüzde doksanı gibi diyeyim; yaşımı hiç belli etmem😅😂😂😂
Normalde aklima geldikce yoğurt limon maskesi, Gratis maskesi yapmak dışında cildimle bir munasebetim olmazdı. Zaten fondöten,bb, pudra falan da bilmem...
Bu sene Yaşım otuz olunca kendimce kararlar aldım.
Gece kremi + gündüz kremi+ göz kremi surecegim + serum kullanacagim+ ayda bir güzellik salonunda derinlemesine bakım yaptiracagim diye.
Karari aldığım doğum günüm yazın başıydı, cidden iki ay neredeyse aksatmadan yaptım.
Cilt bakımında da firsatbufirsat, Grupanya'dan kampanyadan alıyorum. Gayet güzel ve pahalı güzellik salonlarından kupon fiyatıyla 69-79-89 TL'ye.
Bir saat, minciklaya minciklaya uğraşıyorlar, makinayla ışın veriyorlar falan. Parasinin hakkını veriyor,ben Cook memnunum.
Özellikle bu cilt bakımı ve kolojen ve hyaloronik asit serumundan sonra resmen yüzüm isildadi, zaten sorunsuz bir cildim olmasına rağmen görüp 'cildin guzellesmis,aşık misin' falan diyenler oldu😅 ki benim ürünüm öyle kaliteli bir ürün değildi, o yüzden isim vermek istemiyorum. Ama bana iyi geldi:)
Kış geldiğinden beri saldım, ne kremlerim ve serumlarim bitti yenisini almadım, güzellik salonuna da aylar oldu gitmedim:)
Tam tekrar başlamayı düşünüyordum ki konuyu gördüm.
Tüm sayfaları okuyup gece gündüz kremi ve serum olarak ne alacağıma bir karar vereyim...
Aslında dediğim gibi cildim hiç beni üzmez, güneş yanigiyla katılaşıp soyulsa bile kendini toplar :) ama yine de hücre yenilenmesinin bir yerde durduğu da bilinen bir gerçek.
Annemin de cildi kirisiksiz, sıkı bir ciltti. Yaşını asla belli etmezdi,ama beş sene önce, 55 yaşından sonra bir anda bozuldu. Beş sene önce 40 gösterirken şimdi tam 60 gösteriyor 🙀 benim cildim de iyi ama bana ne zaman ihanet edeceğini bilemiyorum. O yüzden ona hak ettiği değeri vermeye karar verdim:))
30 yaş kurallima sadık kalacağım, bir de 31 yaş hediyesi olarak Paris ışıltısı / mezoterapi yapmaya niyet ettim. Cildim içine şırınga ediyorlar vitaminleri kolojenleri,cilt kendi kendini toparlıyor.
Evimin yakınında bir yere fiyat sordum,şöyle dediler;
"Paris ışıltısı narno iğneler ile maske bölgesi veya tüm yüze uygulanan ve 56 peptit ve vitaminden oluşan etkili bir mezoterapidir tüm yüz yada sadece gözaltına uygulanabilir. gözaltı seans ücreti 800 tl , tüm yüz seans ücreti ise 1.900 tl dir
Etkisi bir yılı aşmaktadır"
Yani, kaliteli kremlere bir ton para vermektense yılda bir (gerçi bazı yerler iki seans demiş ama) içten böyle bir destek yapmak sanki daha iyi gibi geldi bana. Kaldı ki kampanya -indirim günü - kupon falan takip edip güzel bir salondan daha ekonomik halde yaptırabilirim bence 🙄🙄
Ama etrafımda hiç yaptıran arkadaş yok, daha önce denemiş olanlar görüşünü yazarsa çok sevinirim
Bir de yüz yogası denmiş. İlginçtir daha bu ay bir arkadasim mesaj attı, yüz yogası applicationu yapmış ( ios için, android için) , Türkçe dil desteği için yardım istemişti. Sonrasında da bana Premium üyelik vereceğini söyledi,ama önemsemedim. Böyle güzel bir şeyse yapayım bari ben de
Merhaba bende sizin gibi düşündüm, kremlerdense cildim tarafından direkt emilecek ve işe yarayacak bir bakım arayışındaydım. Paris ışıltısı yaptırdım ve ertesi gün cildim ay gibi parlıyordu. Göz altlarımdaki benimle yaşayan koyu halkalar açılmıştı ki en çok buna sevindim. Sadece minik iğne giriş yerleri belliydi ama 2 gün sonra çok şükür onlarda geçti. Yine de günlük nemlendirmemi ve güneş kremimi asla ihmal etmem.

Merhaba bende sizin gibi düşündüm, kremlerdense cildim tarafından direkt emilecek ve işe yarayacak bir bakım arayışındaydım. Paris ışıltısı yaptırdım ve ertesi gün cildim ay gibi parlıyordu. Göz altlarımdaki benimle yaşayan koyu halkalar açılmıştı ki en çok buna sevindim. Sadece minik iğne giriş yerleri belliydi ama 2 gün sonra çok şükür onlarda geçti. Yine de günlük nemlendirmemi ve güneş kremimi asla ihmal etmem.
Paris isiltiaini arastirmaya basladim ben de.
Simdiki fikriniz nedir

X