30 yaşındayım hala sınavlarla uğraşıyorum.

Bademcicegi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2018
1.640
3.021
Merhabalar, ben 2 sene önce evlilik nedeniyle yurtdışına taşındım. Kendi mesleğimi yapabilmem için yabancı dil sınavını geçmem gerekiyormuş. Son 1 sene içinde 3 kere girdim sürekli aynı notları alıyorum.Hiç ilerleme yok. Çalışıyorum çalışıyorum ama olmuyor nedense. 30 yaşından sonra da ders çalışmak zor geliyor sanırım.
Aramızda mutlaka benimle benzer durumda olan, ya da yabancı dil öğretmenliği yapanlar vardır diye düşündüm. Bana önereceğiniz şeyler olursa çok mutlu olurum. 1 ay sonra 4. kez sınava gireceğim ve artık hiç içimden çalışmak gelmiyor.

Reklam yapmak gibi olmasın ama
Ben de defalarca sınava girdim girdim o kutsal puan olan 65 i bir türlü alamıyordum.
Sonra bir online kursa katıldım ve 70 aldım. Sınavım çok kötü geçmesine rağmen.
Bir daha asla başka kursa gitmem öyle diyeyim. Hala adama dualar ediyorum.
Reklam olur diye yazamıyorum ama istersen özelden atayım.

Ben de defalarca sınava girdim girdim o kutsal puan olan 65 i bir türlü alamıyordum.
İngilizce mi acaba senin verdiğin dil?

Ben de online kurs aliyorum. Belli bir seviyeye kadar geldim, onun üstüne çıkamadım. Özel ders alsam çok pahalı geliyor. Kendi kendime çalışmaya çalışıyorum.

Ben de aynıyım canım yds için uğraştım olmadı şimdi ara verdim hamilelikte.ama artik cildiracaktim. Allah yardımcin olsun :olamaz:
Ne yapsak acaba:KK43: . Belli bir seviyeye kadar geldim, ondan yukari bir turlu cikmiyor. Ne yapacagimi sasirdim . Duvara tosladım sanki.

Babam uni icin yurtdışına gitmiş
Ama hazırlık sınıfına takılıp kalmış
Geçemiyor bir türlü
Sonra bakmış bu iş olmuyor böyle
Ilk iş türk arkadaşlar ile gezmeyi bırakmış
Yabancı arkadaş çevresi yapmış ve yetmemis akşam da taksiye çıkmış :)))
Her binenle sohbet ederdim uzun uzun diye anlatır..
Yabancı arkadaşları çalıştırmış hep onu..
Hem kitaplardan çalışıp hem pratik yapmanız lazım..

30 yasindan sonra hem evli olup hem de kpss, universite sinavi kazanan var mi? Benim kafam almiyor artik sanki :KK43:

Babam uni icin yurtdışına gitmiş
Ama hazırlık sınıfına takılıp kalmış
Geçemiyor bir türlü
Sonra bakmış bu iş olmuyor böyle
Ilk iş türk arkadaşlar ile gezmeyi bırakmış
Yabancı arkadaş çevresi yapmış ve yetmemis akşam da taksiye çıkmış :)))
Her binenle sohbet ederdim uzun uzun diye anlatır..
Yabancı arkadaşları çalıştırmış hep onu..
Hem kitaplardan çalışıp hem pratik yapmanız lazım..
Yaaa bu taktikleri ben de deniyorum. Bi bakıyorum kadın Türkçe konuşuveriyor,eski kocası Türk falan :KK34:

Yabancı dil öğrenmeyi sevdiğim için ben pek zorlanmıyorum bu konuda çok şükür ama sevmeyenler için örnek vereyim :)

Ablam eşiyle tanıştığında hiç dil bilmiyordu yurt dışında yaşayacaklar ve oturum alabilmesi için belirli bir seviye şartı vardı yıllar yıllar önce şimdi nasıl bilmiyorum neyse zorlandı öğrendi işte 300-500 kelime bir kaç cümle.. aldı vizesini oturumunu sonra eniştem dil öğrenmesi için evde Türkçe konuşmasını yasakladı tuz isterken bile Türkçe konuşmuyorlardı yani ve tüm evrak ev alışveriş işlerini ablama yükledi hoop bir baktık ablam çat çat konuşuyor :) tek sorun yazamiyor alfabe farkından amaan o kadar kusur kadı kızında da olur :KK70: bence sizde kendinizi şartlandırın ne kadar bilmeniz ne bilmeniz gerekiyorsa alternatifleri yok edin yani mecbur kalın ise yarayacak dil egitiminde de aynı taktik uygulanıyor yolluyorlar bir ülkeye 0 Türkçe kendini zorlaya zorlaya öğreniyorsunuz :)

Anlamadiginiz konulara yogunlasin. Paragraflardan bol soru cozun. Turkiyede de durum farkli degil. 30 yasinda yds, ales, kpss calisan coktur.

X