34+2 günlük gebeyim erken doğum riski...

Ksglunaim

Seninle bir ömür..
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2016
100
26

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 36 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :75 Kg.

Msspinkie

Hamd alemlerin Rabbi olan Allah'adır
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2016
7.663
19.056
Yanılmıyorsam şuan 3 kiloya yakin
Supperrrrrrrrr ... İnşallah herşey sağ salim gelişir . Üzülme sakın girse bile çabucak geçer. İlk bebeğim iki hafta ikinci 10 gün kaldı.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 206 gün geçti.

Ksglunaim

Seninle bir ömür..
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2016
100
26
Supperrrrrrrrr ... İnşallah herşey sağ salim gelişir . Üzülme sakın girse bile çabucak geçer. İlk bebeğim iki hafta ikinci 10 gün kaldı.
Erken doğum mu yaptınız?

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.

Masalim01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2020
2.623
3.982
Arkadaşlar 33+3 de kasılma ve sancıyla hastaneye yattım şuan serumlarla ilaçlarla durdurdular. Şuan evde yatıyorum progestan 200 mg hap kullaniyorum. Ara ara kasılma yine oluyor tamamen durmadı. Hastanede 2 doz ciğer geliştirici de oldum. Bu haftalarda doğum yapıp bebegi kuveze ihtiyacı olmayanlar var mı? İnanın psikolojik çökmüş durumdayım.
35+0 da ikizlerim dogdu kuvoze girmediler sukur.
28de baslayan sancilarimi ilacla 35e kadar durdurabildik endiselenme senin en az 3 haftan daha var kullandigin ilac cok etkili benim duzenli sancilarima ve acilmama ragmen haftalarca durdular

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 218 gün geçti.

anemoniasp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2021
846
1.321
Arkadaşım 32 haftasında doğurdu. Küvezde kaldı 10 gün ama şu an gayet sağlıklı. Herhangi bir sağlık problemi yok çocuk 1 yaşına girdi.
Ben de 8 aylık doğmuşum tam haftasını bilmiyorum. Aynı gün hastaneden çıkartmışlar.
Bütün önlemler alınıyor bebeğinizin sağlık problemi olmaz erken doğsa da . Siz stres yapmayın sağlıkla kucağınıza alacağınız günü de görürsünüz inşallah.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-01-2022

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 105 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğinizin kalıcı dişlerinin tomurcukları diş etleri içinde büyüyor olacak. Bebeğinizin vücut ağırlığını destekleyen omurgası 33 yüzük, 150 eklem ve 1.000 bağdan meydana gelir. Bütün bu yapılar bu ay içinde şekillenmeye başlayacaktır. Hala bacaklarınızda kramp sorunu varsa bacaklarınızı sıcak tutmayı deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ksglunaim

Seninle bir ömür..
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2016
100
26
35+0 da ikizlerim dogdu kuvoze girmediler sukur.
28de baslayan sancilarimi ilacla 35e kadar durdurabildik endiselenme senin en az 3 haftan daha var kullandigin ilac cok etkili benim duzenli sancilarima ve acilmama ragmen haftalarca durdular
Peki ağrıların tamamen geçti mi doğuma kadar. Benim ara ara kasılmalar olmaya devam ediyor. İlaç kullanmazsam sıklasiyor

Ksglunaim

Seninle bir ömür..
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2016
100
26
Arkadaşım 32 haftasında doğurdu. Küvezde kaldı 10 gün ama şu an gayet sağlıklı. Herhangi bir sağlık problemi yok çocuk 1 yaşına girdi.
Ben de 8 aylık doğmuşum tam haftasını bilmiyorum. Aynı gün hastaneden çıkartmışlar.
Bütün önlemler alınıyor bebeğinizin sağlık problemi olmaz erken doğsa da . Siz stres yapmayın sağlıkla kucağınıza alacağınız günü de görürsünüz inşallah.
Umarım öyle olur canım gercekten içim bir nebze rahatladı.

Msspinkie

Hamd alemlerin Rabbi olan Allah'adır
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2016
7.663
19.056
Erken doğum mu yaptınız?
İlk doğumum erken oldu 33 artı 5'te 1.900 olmuştu o yüzden kaldı . 2. bebeğim normal doğdu vaktinde fakat sarılığı uzadığı için biraz küvezde kaldı.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 206 gün geçti.

Masalim01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2020
2.623
3.982
Peki ağrıların tamamen geçti mi doğuma kadar. Benim ara ara kasılmalar olmaya devam ediyor. İlaç kullanmazsam sıklasiyor
Hic bi zaman gecmedi hatta artti korkma yani acilmama ve duzenli sancima ragmen gunlerce durdum

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 218 gün geçti.

Ksglunaim

Seninle bir ömür..
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2016
100
26
Hic bi zaman gecmedi hatta artti korkma yani acilmama ve duzenli sancima ragmen gunlerce durdum
Şuan 34+2 deyim inşallah 36 haftayı görsem yeter diyorum. Umarım bende sizin gibi günümü doldururum.