34 yaşındayım, 20'li yaşlarımı özlüyorum çok yalnız hissediyorum

Valla henüz evliliği test etmediğim için kıyas yapamayacağım:) ama önemli olan evlilik bekarlık değil mutlu olmak, hayatı keyfinize göre yaşamak. Ben çok şükür her istediğimi yapabilecek imkana sahibim, yapıyorum da, ilişkiyse bugün ilişkim de olur ama mesele o değil, mesele ömrümü geçirmek isteyeceğim birisini bulmak, bu da illa ki olacak diye bir şey yok hayatta, belki de o insanla hiç karşılaşmayacağım ama ben zaten mutlu ve dolu bir hayat yaşıyorum, olmazsa olmaz değil yani.

Hatta daha dün çok sevdiğim evli bir arkadaşım "ya ben seni kıskanıyorum açıkçası biraz, çok özgürsün rahatsın, istediğin gibi dünyayı gezebilirsin" dedi çok şaşırdım. Herkes içinde bulunduğu şartları en iyi şekilde değerlendirmeli bence.
Haklısınız aslında önemli olan mutlu olarak yaşayabilmek, benim aşk konusunda yaşanmışlıklarım pek olmadığı için ve genelde sevdiğim kişilerde ciddi anlamda benim yerime hep başkaları tercih edildiği için kendimi değersiz hissettiğim oluyor bu durumda beni mutsuz ediyor, bazen kimse olmasın diyorum hayatımda bazen de olsun diyorum tam bir belirsizlik içindeyim 😊

Merhaba kızlar,son zamanda herşey üst üste geldi dertleşmek istiyorum. Biliyorum bu tarz konular çok açılıyor. Sorun yalnızlık kendimi yalnız hissediyorum karşıma kime çıkmıyor, çalışıyorm yönetici pozisyonunda işyerinde herkes evli ve ben onları gördükçe ezik hissediyorum. Geleceğe yönelik içimde kıpırtıların olduğu, bekar kız arkadaşlarımla kıkırdadığım gezdiğim 20'li yaşlarımı özlüyorum meğer ne güzel günlermiş ne mutluymuşum. Şimdi etrafta tek bekar kız arkadaş kalmadı, herkes evli eşine çocuğuna odaklı yaşıyor. Hayat rutin iş ev ev iş sarmalında işyerinde herkes evli çocuklu . Takılacak biri Yok 20'lerindeki neşe eğlence Yok.

Bi arkadaşım var ama bendeki şans, uzakta yaşıyor. 35 yaşında o da bekar ara ara dertleşiriz karşılıklı yakınırız. Geçen yine konuştuk sosyal medyada 20'li yaşlar akımı vardı foto koymuştu. Bana dedi ki "feray ne gençmişiz ne güzelmişiz o cazibe gitti artık. O yaşlarda evlenmek vardı. Artık yalnızıx alışalım Ümit beslemeyelim" filan dedi içim cız etti. Çünkü bu Benim de ara ara düşündüğüm birşey. 20'li yaşlar başka gerçekten, cilt parlak, saçlar gür, gözler ışıl ışıl Ümit dolu, neşe desen dorukta. Cazibenin, ışıltının yüksek olduğu o yaşlarda bir hayat arkadaşı bulmak çok çok daha olası. Şimdi direksiniz insan 30, 40 hatta 50'lerde de evlenir. Ama nadir oluyor gibi geliyor bana. Son 10 yılda çok düğüne gittim bi tane 40'lı 50'li yaşta kadın yoktu evlenen. 30 'şu yaşlar tek tük vardı onların da ilişkisi 20'lerin sonunda başlamış. Gerçekten 20-30 yaş arasını iyi değerlendirmek gerekiyormuş şimdi anlıyorum. 20'li yaşlarda bir hayat arkadaşı bulan ve hayatın sonuna dek onunla yürüyen kadınlar ne şanslıymış. Ama şanssız olanların karşısına ş...siz çıkıyor 20'li yaşları yiyor. Bana da 20'lerimde öyle bir ş...siz denk geldi maalesef. Şiddet ve aldatma vardı sineye çekemedim ayrıldım ama o evlenmiş çocukları olmuş sosyal medyada gördüm ve benim suçum neydi ben niye mutlu olamadım diye çok üzülüyorum kızlar
ben de benzer durumları yaşıyorum ve seni çok iyi anlayabiliyorum. Herkes evlenip coluk cocuğa karışınca yalnızlık kaçınılmaz oluyor. İstanbuldaysan arkadaş olalım :)

Ben 30larımı çok sevdim. 20 ki yaşların ortaları yani ilk işe başladığım zamanlarım çok kötüydü. Şimdi kendimi çok güçlü ve iyi hissediyorum. Evliliği de takmayın derim. Olursa olur olmazsa da hayatınızı en mükemmel şekilde yaşayın. İnanın üzüldüğünüze değmez. Siz kendiniz mutlu olun. Gerisini de Allah'a bırakın.

20li yaşlarıma bende dönmek isterdim ama sebebi o yaşta olmak için değil 20li yaşlarda yaptiklarimi geri alabilmek için. Suan daha mantikli dusunuyorum. Artik o yaslardaki ki gibi bu dünyada bende varım diye ispat etmeye calismiyorum çünkü bu dünyada varligim biliniyor şu dakika ölsem geriye birakabilcegim bir Çok yaptigim şeyler var. Ama 20li yaşlarda hiçbirşey yoktu. Eminim unutulmam 20 gün filan sürerdi. Sadece çok genç oldu diye filan hatilarlarlardi sanirsam.
Yasiniz evlenmek mutlu olmak için çok güzel bir yaş. Geçmişe değil önünüze bakın. Enerjinizi gelecege harcayıp.
Mutlu gunler

X