37 haftalık hamilelik, bebeğin kilosu düşük çıkıyor. Ne tavsiye edersiniz

Ben 2650 doğurdum şu an 8 kiloyu geçti 7 aylık. Kilonun bir önemi yok. 2500 altı değilse sorun olmaz. Mühim olan sağlık. Ben de diyabetten dolayı kilo bile verdim hamileyken ama benim dr um kiloya hiç takılmadı ne bebeğin ne benim. Kilo alımı durmuş, büyümesi durmuş dedi 37. Haftada sezeryanla aldı bebeği.
Maşallah bebeğinize ❤ doktora göre normal ama şimdiye kadar hiç böyle konuşmamışken bugün kilo alımı olmadığı için ' sen zaten küçük bir kadınsın' deyiverdi. Benim de haftaya kontrolüm var. Bilmiyorum ne olacak.

Aynı hatayı bende yaptım, çok kafama takıyor üzülüyordum. Hatta doğumum da çok ani oldu stresli bir süreçti zor toparladım kendimi, ama inanın insan daha sonra üzüldüğüne pişman oluyor. Kimsenin lafına kulak asmayın. Doğduğunda bebeğim o kadar küçüktü ki kıyafetlerin içinde kayboluyor sürekli kolları dışarı çıkıyordu. Herkes tutmaya korkarken ben birden gelen annelik içgüdüsüyle çok güzel baktım sarmaladım. İlk ay kontrolümüzde 3500 gramdı :) son zamanlarda stres hem anne hem bebeği olumsuz etkiliyor, hep olumlu düşünmek lazım. Gram hesabı yapmak yalnızca stresi artırıyor. İnşallah sağlıkla doğar miniğiniz 🙏🏻
Teşekkür ederim yazdıklarınız için. Biraz gözlerim sulu sulu okuyorum şu an yazdıklarınızı. Bebeğimi üzmek istemem hiç ama içime dert oldu. Ufak bir 'ben demiştim' lafını kaldıramıyorum. Kimseyi önemsemeyecek kadar sağlamdı psikolojim ama son dönem konuşulan sözleri kaldıramıyorum. Tek temennim sağlıklıca gelsin bebeğim💞

Normal kaşar peynirini küp küp doğrayıp küçük bir kase yerdim. Yaz olduğu için çok susuyordum. 2 bardak süt, üç bardak ayran her gün içiyordum. Muz ve yoğurt da bebeğe kilo yapıyor. Ben 7 kilo aldım, bebeğim 4,5 doğdu
Maşallah ne güzel 🌸 hem kilo alımınız az hem bebeğiniz çok güzel kiloda doğmuş. Kaşarı ben de yiyeyim madem hiç yememiştim.

Maşallah bebeğinize ❤ doktora göre normal ama şimdiye kadar hiç böyle konuşmamışken bugün kilo alımı olmadığı için ' sen zaten küçük bir kadınsın' deyiverdi. Benim de haftaya kontrolüm var. Bilmiyorum ne olacak.
Ben çok küçük değilim 165 boyundayım ama doğum yaklaşınca büyümeleri yavaşlarmış. Sizin de doğum yaklaşmış. Sancım çoktu zaten benim sezeryan olmasa da doktora göre yakındı doğumum.

Ben çok küçük değilim 165 boyundayım ama doğum yaklaşınca büyümeleri yavaşlarmış. Sizin de doğum yaklaşmış. Sancım çoktu zaten benim sezeryan olmasa da doktora göre yakındı doğumum.
Şimdilik doğum için tam tarih vermedi doktor ama yakında belli olur. Kısmet artık

Ne güzel yazmışsınız moral oldunuz sağolun❤ niyetim çok iri bebek doğurmak değil, tek istediğim haftalık gelişimine uymasıydı. Başta her şey çok iyiydi. Normalde bu kadar hassas değilim ama bugün hep ağlamaklıyım kendimi berbat hissettim. Ufacık bir söz bile etkiliyor kaldıramıyorum. Birinin aaaa bebeğin küçükmüş demesine tahammül edemiyorum. Sonrasında kendime de sinir oluyorum. Sen böyle değilsin napıyorsun
Ne güzel yazmışsınız moral oldunuz sağolun❤ niyetim çok iri bebek doğurmak değil, tek istediğim haftalık gelişimine uymasıydı. Başta her şey çok iyiydi. Normalde bu kadar hassas değilim ama bugün hep ağlamaklıyım kendimi berbat hissettim. Ufacık bir söz bile etkiliyor kaldıramıyorum. Birinin aaaa bebeğin küçükmüş demesine tahammül edemiyorum. Sonrasında kendime de sinir oluyorum. Sen böyle değilsin napıyorsun diy
Evde keçiboynuzu özü vardı biraz. Onu da içeyim 2 hafta boyunca. Sağolun🌸
Sizde sağolun. İnşallah sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız.

Merhabalar hanımlar. 37 haftalık hamileyim. Geçen aya kadar kilo alımım ve bebeğin de kilo alımı iyi gidiyordu. Ama 7. Ayda 1 ay içinde 5 kilo aldım diye doktor telaş yaptı neden böyle oldu iyi gidiyordun deyip beni hemen diyetisyene yönlendirdi tansiyonunun yükseliyor dedi oysaki sadece bir kere 13-8çıkmıştı. Ben de diyetisyene gittim. 1 ayda 1 kilo verdim. Bebeğim de 600 gram almıştı. Ama bu son kontrolde(37 haftalık) ben 100 gram vermişim bebeğim ise 2300 dü 2400 olmuş. Kilosu haftasında olması gerekenden 400 gram daha düşük. Doktor da dedi ki bu çok büyük bir bebek olmayacak. Doğuma kadar en çok 2500 gr olur. Zaten kendin de minik bir kadınsın dedi. Hiç böyle şeyler söylememişti şimdiye kadar.
Aslında bebeğim hep gelişiminde ayına haftasına uygundu ama şu diyeti yaptım yapalı bebeğin gelişimi yavaşladı. Önümde 2 hafta var. Bu mevzuyu çok kafaya taktım. Şu ana kadar toplamda 12 kilo aldım.

Doğuma kadar bebeğimi 3000gr a çıkarmak istiyorum. Neler yapmalıyım. Çevremdekiler de diyet yaptım diye ileri geri konuşuyor. Aslında bunları takmam ama şu an psikolojim bunları kaldırmıyor. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum. 2 haftada bebeğime kilo aldırabilir miyim. Neler yemeliyim. Sizlerden tavsiye istiyorum
Hamileliğimin başında 52 kiloydum doguma 72 kilo ile girdim. Kolay kolay kilo alamayan ben 20 kilo almıştım. Yediklerimrde dikkat ettim yani çocuga faydalı olan şeyleri yedim sürekli. Kızım 2800 dogdu. Nedenini sonradan ögrendim hamileliğim sırasında sık geçirdiğim idrar yolu enfeksiyonu, kum ve taş dökmemden dolayı bu durum bebegin kilo alımını etkilemiş. Bazıları nerdeyse hiçbir şey yemiyor ama bebek 4 kilo doguyor anlayamadım yani. Saglıklı olsunlarda kilo önemli değil. ALLAH saglıkla kucagınıza almayı nasip etsin

Merhabalar hanımlar. 37 haftalık hamileyim. Geçen aya kadar kilo alımım ve bebeğin de kilo alımı iyi gidiyordu. Ama 7. Ayda 1 ay içinde 5 kilo aldım diye doktor telaş yaptı neden böyle oldu iyi gidiyordun deyip beni hemen diyetisyene yönlendirdi tansiyonunun yükseliyor dedi oysaki sadece bir kere 13-8çıkmıştı. Ben de diyetisyene gittim. 1 ayda 1 kilo verdim. Bebeğim de 600 gram almıştı. Ama bu son kontrolde(37 haftalık) ben 100 gram vermişim bebeğim ise 2300 dü 2400 olmuş. Kilosu haftasında olması gerekenden 400 gram daha düşük. Doktor da dedi ki bu çok büyük bir bebek olmayacak. Doğuma kadar en çok 2500 gr olur. Zaten kendin de minik bir kadınsın dedi. Hiç böyle şeyler söylememişti şimdiye kadar.
Aslında bebeğim hep gelişiminde ayına haftasına uygundu ama şu diyeti yaptım yapalı bebeğin gelişimi yavaşladı. Önümde 2 hafta var. Bu mevzuyu çok kafaya taktım. Şu ana kadar toplamda 12 kilo aldım.

Doğuma kadar bebeğimi 3000gr a çıkarmak istiyorum. Neler yapmalıyım. Çevremdekiler de diyet yaptım diye ileri geri konuşuyor. Aslında bunları takmam ama şu an psikolojim bunları kaldırmıyor. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum. 2 haftada bebeğime kilo aldırabilir miyim. Neler yemeliyim. Sizlerden tavsiye istiyorum
Doktorları anlamıyorum gerçekten neden diyete yönlendiriyotlar hamile kadını benim pek bilgim yok arkadaşlar

kilo önemli değil diyorlar burda, ama parka götürdüğünüzde kendi çocuklarına nazarınız değer diye ödleri patlıyor insanların, sizinkini çok küçük görünce:KK43: zor gerçekten, 4 yaşında hala zor, yaşıtlarından küçük görünmesi, güçsüz olması...
ben tansiyonumun ve genetiğin bizde sebep olduğunu düşünüyorum

Merhaba canım doğum yapmışsın.hayırlı olsun.darısı benim başıma inşallah 😊 bebeğin kilosu düşük diye üzülmüştün 😒 bebeğin nasıl,doğduğunda kilosu korktuğun gibi olmamıştır umarım.sen nasılsın?

Merhaba canım doğum yapmışsın.hayırlı olsun.darısı benim başıma inşallah 😊 bebeğin kilosu düşük diye üzülmüştün 😒 bebeğin nasıl,doğduğunda kilosu korktuğun gibi olmamıştır umarım.sen nasılsın?
Merhabalar çok teşekkür ederim doğumum gerçekleşti😍 hem yeni düzene hem birbirimize alışmaya çalışıyoruz çok iyiyim mutluyum❤ son kontrolde doktor bebeğin kilosunu 2770 demişti ama bebeğim 2530 doğdu. Aslında yazılan her şeyi yedim ama bebeğim bu kiloda doğdu. Çok şükür bebeğim sağlıklı. Doktorum kilosu düşük ama her şeyi normal ve sağlıklı dedi. Emerek 3 kiloyu geçtik şimdi kilo aldı. Size de iyi doğumlar dilerim şimdiden❤

Merhabalar çok teşekkür ederim doğumum gerçekleşti😍 hem yeni düzene hem birbirimize alışmaya çalışıyoruz çok iyiyim mutluyum❤ son kontrolde doktor bebeğin kilosunu 2770 demişti ama bebeğim 2530 doğdu. Aslında yazılan her şeyi yedim ama bebeğim bu kiloda doğdu. Çok şükür bebeğim sağlıklı. Doktorum kilosu düşük ama her şeyi normal ve sağlıklı dedi. Emerek 3 kiloyu geçtik şimdi kilo aldı. Size de iyi doğumlar dilerim şimdiden❤
Çok sevindim 🥰 önemli olan sağlıklı olması zaten.kilo bi şekilde alınıyo.iyi olduğunuza sevindim 🤲🏻😊 umarım daha güzel sağlıklı günleriniz olur 🤲🏻 çok teşekkür ederim ❤

Bebeğiniz kaç kg doğdu merak ettim 🤗

X