37 haftalık sezeryan

aydan5516

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2014
33
7
35
Merhaba kafam çok karışık 36+2 olarak Çarşamba günü doktor kontrolum vardı İstanbul Beylikdüzü devlet Hastanesi'nde kendi doktorum bı anda başka bı hastaneye geçince başka bı doktora kontrol oldum ultrasonda baktı daha sonra nst ye girdim ama nstde bebek hareket etmedi fazla tansiyonumda yüksek diye çam sakura hastanesine sevk etti bebeğin gelişimi geride kalmış erken alınabilir diye kilosunu 2350 dedi
Çam sakura hastanesine perinatolojiye geldik kontrol ettiler daha sonra tansiyon takibi ve protein kaçağı varmı bakılsın diye yatır verildi sabah doktor tansiyon var filan diye amaç 37 ye taşımak seni diyip 37 haftalık olana kadar yatış verdi
Dün doktor ultrasondan baktı 2700 olmuş dedi suyu filan iyi tansiyonlarin iyi aslında beklenebilir 38. Hafta dedi
Bugün sabah doktor gelişmesinde gerilik yok tansiyon için burdasın ama tansiyonlarin şuan iyi dedi nst Ler iyi
Akşam gelen pazartesi ye büyük ihtimal sezeryan olabilirsin ama belki bı kaç gün beklenilebilir idrarda protein kaçağı yok
Tansiyonum şuan iyi dedim bebek için ayını tamamlamasi sorunum olur bazen bebekler küçük diyede alınabilir dedi kesin kararı sabah bakan doktor vericek diye hala kesin bişey demiyolar PCR testi EKG yi çekip yine nolur ne olmaz aç bekle dendi
Başına böyle bişey gelen varmı kafam çok karışık 😔

Durumunuz iyiymiş. Bebeğin kilosu da. Artık uygun gördüklerinde alabilirler. Görümcem 36da 1800 gram filan dogurdu bi kaç gün küvözde kaldı ama solunum desteği bile almadı maşallah. Simdi 3 aylık oldu her şey yolunda.

Maşallah
Kaç gündür her gelen farklı bişey söylüyor hangisine inanayım şaşırdım tansiyon hastaneye yattığımdan beri 12 lerde ozaman beklenebilir diyorum bu sefer bebek küçük diyolar anlamıyorum ki

Bende çok tedirginim suan 37+4 günlük hamileyim ve sezeryan dogum yapicam bugün tansiyonum yüksek cikinca doktor idrar testi yaptı ve idrarda +1pozitif protein cikti doktorum bunun gebelik zehirlenmesi başlangıcı olduğunu söyledi ve beni eve gönderdi bebeğimin kilosu 2700 zayıf dedi ciger geliştirici igne vurabilirim dedi ne yapacağımı şaşırdım suan bebeğim tehlikedemi cokmu zayıf doğsa ciğerleri gelişmemiş olabilirmiş erken mi anlamadım gitti

X