37.Haftasında ve Gününden Önce Sezeryanle Doğum Yapanlar Sorun Neydi????

ersndrya86

Annesinin Aşkısııı:)
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2009
209
80
38
Merhaba arkadaşlar ben şuanda 36+4 teyim 2 gün önce kontrolüm vardı ve doktorum bebeğin erken gelebileceğini söyledi ve yarından için tekrar nst istedi beni aldı bi panik normal verdiği gün 38+6 ya den geliyor ama öncede gelir demesi bebeğimin az hareket etmesinden dolayı tektar nst istemesi kafamı karıştırdı böyle durumda olupta 37.haftasında veya belirlenen haftasından önce doğum yapanlar yaşadığınız sorunları paylaşırmısınız teşekkürlera.s.

Merhaba arkadaşlar ben şuanda 36+4 teyim 2 gün önce kontrolüm vardı ve doktorum bebeğin erken gelebileceğini söyledi ve yarından için tekrar nst istedi beni aldı bi panik normal verdiği gün 38+6 ya den geliyor ama öncede gelir demesi bebeğimin az hareket etmesinden dolayı tektar nst istemesi kafamı karıştırdı böyle durumda olupta 37.haftasında veya belirlenen haftasından önce doğum yapanlar yaşadığınız sorunları paylaşırmısınız teşekkürlera.s.

canım öncelikle meleğini sorunsuz sağlıklı bir şekilde kollarına almanı dilerim
ben 37+0 da mecburen sezaryanlla doğum yaptım , 2 gün önceki kontrolde herşey yolundaydı bebek daha doğum kanalına bile inmemişti ama doktorum hareketli olduğunu söyledi inşallah keseyi patlatmaz dedi.2 gün sonra rapor için NSTye girdim herşey yolundaydı amaaaaa akşam benimki ille de gelcem dedi keseyi patlattı,aniden suyum gelmeye başladı hiç ama hiç beklemiyordum doğum çantamı bile suyum gelirken hazırladım .ama oğlum sapasağlam 3250 gram ve 51 cm doğdu inşallah sen de problem yaşamadan kuzucuğuna kavuşursun canımm:nazar:

bana da doktor27. haftadan itibaren erken doğum tehlikesi var dedi. hap kullandım. sancılarım da vardı. kasılmalarım sık ve şiddetliydi. ama oğlum bize şaka yapıyomuş meğer, 38+6da doğdu. erken doğumun sebebini de oğlumun iri bebek olmasına bağlıyorlardı. hakketten oğlum 4,5 kilo&57cm doğdu

bende 7ayda bebek hareketlerinin azalması ve kasık ağrısıyda dr gittim meğerse doğum başlamış delikafadulden
tabi hast yattım ilaç serum vs..
39 haftada sezeryan olacaktım ama 38başında acil sezeryana alındım nedeni ise plesenta kireçlenmesi yüzünden bebeğimin oksijen alamamasıydı...1 hafta yoğun bakımda kaldı..
şimdi çok şükür geçti..
sağlıkla bebeğine kavuşursun inşallah...

bende 37hafta 4 günlük doğum yaptım.bebeğim 3,280gr. 50cm doğdu çok sağlıklıydı allaha şükür.
inşallah sende bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.

ben 13 ağustosta 36 +6da sezeryan oldum şükür bi sorun çıkmadı bebeğim 3 buçuk kilo doğdu sağlıklı.erken olma sebebim bebek çok aşağıdaydı birde karnımın alt bölgesinde ödem oluşmuştu doktor alalım dedi aldı bişey olmaz inşallah korkma

bende 34/0 sezaryanla doğum yaptım..şaka gibiydi.hiç sancı çekmedim,su nasıl geliyor bilmiyorum.bebeğim karnımda oynamadı diye dr engin oralı aradım.muayene sonrası hızla doğuma aldılar beni. ciğerlerimde bi sorun oluşmuş.bazı gebeliklerde oluyormuş.ama çoookk dikkat edin arkadaşlar.çünkü ben normal gebelik kaşıntısı zannettim aldırış etmedim .son noktada dr. ma söyledim.ciğerlerimden bi test yaptırdı ve durum vahimmiş..hemen doğuma aldılar..çok şükür çok zor günler geçirdik ama ne sezaryan olduğum için pişmanım nede bebeğime bu kadar erkan kavuştuğum için...allah seni de bebeğini de korusun şekercim...

benimde oğluşum gelmek bilmedi 40 haftamız bitmişti.dr yatışımı yaptı sunu sancı taktı.ama halaa gelesi yok bizimkinin 5 saat sunu sancı takıldı ama hiç sancım gelmedi.sonra nst bağladılar bbeğimin kalp atışları düşmeye başlamıştı.dr acil sezeryana aldı.meğerse bebeğim kordona dolanmış.aşağı baskı yapamıyor ,dolayısıyla benim sancım gelmiyormuuşş...

X