Bebek Beslenmesi 4 aylık kaşık mamaları

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

extraterrestrial

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2013
378
181
Merhaba,
Oğlum bu ay sonunda 4 aylık olacak, geçenlerde markette dolaşırken aptamilin ve bebelac gold un 4 aylık kaşık mamalarına denk geldim.. Açıkçası kafam karıştı.. Şu an sadece emiyor oğlum ve gelişimi normal sayılır.. Bi ara sütüm azaldığı için formül mama denemiştim ancak içmedi hem mamadan hem biberondan hoşlanmadı çünkü biberonla su bile içmiyor.. Bu kaşık mamalarını görünce yine denemek istedim.. Günde 1 öğün olarak denemeyi düşünüyorum 4. ayımıza girince.. Kullanan anneler varsa olumlu olumsuz taraflarını yazabilirler mi? 6. aydan önce meyve suları, püreler yada yoğurt gibi ek besinlere geçmeyi düşünmüyorum.. Ama bu pirinçli karışımların içeriğindeki faydalı! diye okuduğum besinler kafamı karıştırdı.. Yardımlarınızı bekliyorum..

Paketli hiçbir ürün sağlıklı değildir. Ne güzel anne sütü alıyormuş bebeğiniz. Hiç birşey vermenize gerek yok. Nasılsa sonsuza kadar sizi emmeyecek ve sonsuza kadar normal gıda alıcak.
Benim bebeğim 7 aylık daha 1 haftadır çorba veriyorum oda 2 yemek kaşığı.
Havalar ısındı bol bol ten teması yapın sütünüz yeterde artar bile.
Ayrıca içeriğinde koruyucu olmadan dayanmaz o ürünler. Evde yapmanız 5dk nızı almaz. Ama daha çok küçük bebişiniz

Merhaba,
Oğlum bu ay sonunda 4 aylık olacak, geçenlerde markette dolaşırken aptamilin ve bebelac gold un 4 aylık kaşık mamalarına denk geldim.. Açıkçası kafam karıştı.. Şu an sadece emiyor oğlum ve gelişimi normal sayılır.. Bi ara sütüm azaldığı için formül mama denemiştim ancak içmedi hem mamadan hem biberondan hoşlanmadı çünkü biberonla su bile içmiyor.. Bu kaşık mamalarını görünce yine denemek istedim.. Günde 1 öğün olarak denemeyi düşünüyorum 4. ayımıza girince.. Kullanan anneler varsa olumlu olumsuz taraflarını yazabilirler mi? 6. aydan önce meyve suları, püreler yada yoğurt gibi ek besinlere geçmeyi düşünmüyorum.. Ama bu pirinçli karışımların içeriğindeki faydalı! diye okuduğum besinler kafamı karıştırdı.. Yardımlarınızı bekliyorum..
bence bebisin henuz kucuk canim.bencede henuz verme onlardan ben ilk olarak 6ayimizda balkabagi patates pureleri vermeye baslamisdim sulandirilmis halde.bide 4de 1yumurta sarisi.henuz cok kucuk.paket gidalar bebekler icin hazirlanmis olsa bile uzak durmak gerek bence

Ben kullanmıştım büyük oglumda.Hem gezmeye gidince cok pratik oluyor.Masallah simdi 6 yaşında hem nerdeyse hastane nedir bilmedik hem de herseyi yiyor yemek secmiyor.Tavsiye ederim

X