Yarışma 4.Fairy ile Ramazan Sofraları Gıdayı #BoşaHarcama

En başarılı bulduğunuz ''Fairy ile Ramazan Sofrası '' hangisidir?

• Ankete Katılan
    404
  • Anket Kapalı .

Nevreste

Bir garip yolcu
Yönetici
Editor
16 Ağustos 2010
290.063
595.837
42
Fairy ile Ramazan Sofraları Gıdayı #BoşaHarcama Tarifleri
1 Oy hakkınız bulunmaktadır.

Sofra sahipleri oylama sonunda açıklanacak...

1.Artan Harçtan Karnıyarık :KK200:
1.jpg

Hayırlı Ramazanlar sevgili kk ailesi 😍

İnsan Ramazan ayının faziletini bilseydi,yılın hepsinin Ramazan olmasını isterdi.. Bu sene de Ramazan ayına vardık ve şükür onu tamamlamak üzereyiz 😊

●İsraf etmeyin; çünkü Allah israf edenleri sevmez.
●Çünkü israf yapanlar, Şeytanların kardeşleridir. Şeytan ise, Rabbine karşı çok nankör bulunuyor.. isra süresi 27.ayet

Ben bugün dünden kalan kıymalı harç ile karnıyarık yaptım böylece harcımı başka bir yemekte tekrar değerlendirmiş oldum.. Rabbim de bereketini verdi güzel bir iftar soframız oldu

2.Artan Ekmekten Lavaş:KK200:
2.jpg

Hayırlı Ramazanlar ❤
Internetten gördüğüm bir tarif denemek istedim. Bayat ekmekten lavaş yaptım. Bayat ekmeği rondoda geçirip ıslattım. Tuz ve azar azar un ekleyerek hamuru yogurdum (Yoğurma işlemi biraz uzun sürüyor). 15 dakika dinlendirip lavaslari beklemeden pişirdim.

3.Artan Pilavdan Dolma:KK200:
3.jpg

Arkadaşlar tekrardan tekrar tekrar merhabalar :KK68: Ramazan geldi hoşgeldi ,bereketiyle geldi önceki günden kalan pirinç ile dolma yaptım Ee devir tasarruf Devri çöpe atmak yok tasarruf etmek Devri var tasarruf ederken dışarıda yaşayan canlıları mızı da unutmayalım lütfen bir kap su bir kap yemek de onlar için bırakalım

4.Artan Et Sote ile Çökertme Kebabı:KK200:
4.jpg

Merhabalar, bugün artan et sote ile çökertme kebabı yaptım hem tek kisiye yetecekken iki kişilik bir yemegim oldu hem de farklı bir lezzet 👌
Hayırlı bayramlar :KK68:

5.Artan Patates Püresinden El Açması Börek:KK200:
5.jpeg

Ramazanin son günlerini yaşıyoruz zor ama bereketli bir ay geçirdik çok şükür.
Ben dünden kalan patates püresini böregimde kullandim. Püre soğuduktan sonra sevilmiyor bizde. Soğan kavurup baharatlarla lezzetlendirip el açması çarşaf böreğimde iç harç olarak kullandım. Çok lezzetli oldu. Ve tabiki bayat ekmekleri islim kebabımın köfte harcında kullandım. Herkese hayırlı ramazanlar:KK68:

6.Artan Soğan Harcından Haluj (Çerkez Mantısı):KK200:
7.jpg

Hayırlı ramazanlar :KK200:

Ben bu akşam kalan soğanlı salçalı iç harcimdan haluj yaptım. Cerkes gelini olarak sonradan öğrenip yaptığım bu yemek gerçekten çok lezzetli denemenizi tavsiye ederim. Eşim ve kızım bağımlısıdır:)

Ramazanın son haftasına girdigimiz bu günlerde rabbim oruclarimizi kabul etsin..

Hayırlı iftarlar afiyet olsun...:KK36::kk77:

7.Artan Mercimek Çorbasından Mercimek Köftesi:KK200:
8.jpg

Hayırlı Bayramlar:KK200::KK68:
Ramazan ayının sonuna geldik.Hepinizin bayramı mübarek olsun:KK200:
Artan mercimek çorbası ile mercimek köftesi yaptım.Hem lezzetli bir yemeğe dönüştü hemde çorbam değerlendirildi.

8.Artan Yufka ve Ekmekle Beyti:KK200:
9.jpg

Dünyada 800 milyonu aşkın insan açlıkla mücadele ederken ,yaşadığımız bu güzel, bol bereketli ülkenin bize sunduğu yiyecekleri israf etmemek hepimizin başlıca ilkelerinden biri olmalı.
Dinimiz de israfın ne denli büyük bir yanlış olduğunu söyler bizlere. Bunu da en çok Ramazan sofralarında hatırlarız.
Fairy'e de bu konuya dikkat çekmek için başlattığı israfı önleme kampanyası ve bu yarışma için çok teşekkür ederiz.
Ben bugün iftar soframa daha önceki gün börek yapmak için kullandığım ancak bitiremediğim yufkalarla ve bayat ekmeklerle beyti yaptım.
Tarhana çorbama da daha önce kaynatıp buzluğa koyduğum kemik suyunu ekledim.
Ayrıca kavanozların dibinde kalan katılaşmış tahinleri kullanarak tahinli kurabiye yaptım.
Hepinize hayırlı iftarlar, sevgiler

9.Artan Ekmekten Ekmek Arası Köfte
11.jpg

Bitti guzel Ramazan ayımiz:KK200:
herkese güzel bir bayram dilerim ... :KK200:
Artan ekmekten köfte yaptım.Ekmek arası Köfte yaptım:)
Kalan ekmekleri biraz firinlayip robotta çekiyorum köfte yaparken kullanıyorum ...aynı kalan ekmekleri çekerek poğaçalarınız da kullanabilirsiniz :))
Menü
Spagetti
Köfte ekmek
Söğüş domates
İstiridye mantar kavurması

-------------------------------------------------------------------------------------

Fairy ile her hafta gerçekleştireceğimiz Ramazan Sofraları yarışmasında, sizlerden gıda israfını önlediğiniz sofralarınızı bizimle paylaşmanızı bekliyoruz. Bu güzel sofraları kurmak ve dolu tabaklara sahip çıkmak sizden, boş tabakları tertemiz yapmak Fairy’den…

Gıdayı #BoşaHarcama

Yarışmaya Katılım Şekli :

Yarışma kapsamında ramazan ruhunu yansıtan, israftan kaçındığınız sofra fotoğrafını (aile olabilir) paylaşmanız gerekmektedir.

Ayrıca fotoğraf ile birlikte; bu sofrada gıda israfından nasıl kaçındığınızı, artan yemek ve malzemeleri nasıl değerlendirdiğinizi kısaca belirtmeniz gerekmektedir.

Fotoğraf ve israftan kaçınma yönteminiz özel mesaj ile Nevreste'ye yollanmalıdır.

İftar menüsü ve paylaşılmak istenen başka bir mesaj varsa eklenmelidir.

Not: Paylaşımı yaptığınızda konu editörün onayına düşecek eksiklik durumunda kullanıcıya bilgi verilecek ve eksiklik düzeltilene kadar konu aktif edilmeyecektir. Gerekirse başvuru red edilebilir.

Kriterler

Konuyla ilgili olmayan görsel ya da içerik paylaşılmamalıdır.

Mesajlar anlaşılır olmalı, israfı önleme yöntemi ve iftar menüsü paylaşılmalıdır.

Sofra sunumuna özen gösterilmelidir.

Daha önceki yarışmalarda 1 kez kazanan üyemiz, 2. kez birinci olduğunda oylamada 2. olan üyemiz kazanmış sayılacaktır.

Detaylar

Yarışma Ramazan ayı boyunca her hafta olacak ve oylamaya sunulacaktır.

Ödül

Her hafta tekrarlanacak yarışmamızın birincileri, Fairy’den temizlik paketi kazanacaktır.

1.Yarışma

Katılım başlama tarihi : 17 Mayıs 2020

En son başvuru tarihi : 23 Mayıs 2020

Oylama başlama tarihi : 23 Mayıs 2020

Oylama bitiş tarihi : 27 Mayıs 2020

Son düzenleme:
X