4 yaşındaki bir çocuğun aylık masrafı nedir?

burcumsu12

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2021
3.988
7.357
29
Abim birkaç sene önce anlaşmalı boşandı ve yengem maddi olarak abimi çok darlıyor. 4 yaşında bir oğlu var. Ve sürekli çocuğun çeşitli ihtiyaçlarını göstererek nafakanın harici ekstra paralar istiyor. Yengem hemşire. Ailesinin yanında yaşıyor. Abim memur. Kirada yaşıyor ve boşandıktan sonra kurduğu bekar evinin eşyalarının taksidi bile bitmedi daha ve çok üzülüyor masrafları karşılayamayınca. Ama bana soracak olursanız vicdani olarak yıpratmak ve para koparmak için yalan söylüyor. Abim annemden ve benden para talep ediyor . Biz de yengemin çocuğu kullandığını bir çocuğun o kadar masrafının olamaycağımı olsa bile bu devirde kısması gerektiğini söylediğimiz için bizi vicdansızlıkla suçladı. Benim de çocuğum olmadığı için anlamıyormuşm. Sizlere soruyorum 4 yaşında kreşe giden erkek çocuğunun aylık masrafı ne kadardır? Bizden talep ettiği aylık 3 bin tl. 3 de ben harcıyorum diyor. Bir çocuğun aylık masrafı 6 bin olabilir mi? Olabilirse 2 -3 çocuk olsa nolurmuş

Son düzenleme:
Abim birkaç sene önce anlaşmalı boşandı ve yengem maddi olarak abimi çok darlıyor. 4 yaşında bir oğlu var. Ve sürekli çocuğun çeşitli ihtiyaçlarını göstererek nafakanın harici ekstra paralar istiyor. Yengem hemşire. Ailesinin yanında yaşıyor. Abim memur. Kirada yaşıyor ve boşandıktan sonra kurduğu bekar evinin eşyalarının taksidi bile bitmedi daha ve çok üzülüyor masrafları karşılayamayınca. Ama bana soracak olursanız vicdani olarak yıpratmak ve para koparmak için yalan söylüyor. Abim annemden ve benden para talep ediyor . Biz de yengemin çocuğu kullandığını bir çocuğun o kadar masrafının olamaycağımı olsa bile bu devirde kısması gerektiğini söylediğimiz için bizi vicdansızlıkla suçladı. Benim de çocuğum olmadığı için anlamıyormuşm. Sizlere soruyorum 4 yaşında kreşe giden erkek çocuğunun aylık masrafı ne kadardır? Bizden talep ettiği aylık 3 bin tl. 3 de ben harcıyorum diyor. Bir çocuğun aylık masrafı 6 binse 3 çocuklular napıyo diyorum abime 🤦‍♀️
Kreş zaten min 2-3 bindir
Sorun kadına kreşin faturasını göstersin
Kreşin üstüne min 1500 masraf olur

abiniz kreş parasınida kendisi öduyor muhtemelen.
yani tamam cocuk masrafli bir sey ama okul parasi odenmiyor ise 6 bin durumu belli insanlarin cocugu icin fazla bir mebla.
yengeniz mi 3 bin harciyormus sizin verdiginiz disinda yoksa abiniz mi kendi uc bin verip uc binde sizden istiyor

Bu yaşantı meselesidir. 4 bine de çocuk ayakkabısı var 150 liraya da var. Hangisinden alıyor yengeniz bilemeyiz. Ben oğlumla dışarı çıkınca 1000lira harcamadan dönemiyorum çünkü rutin yaptığımız şeyler pahalı ve bunlar hayati ihtiyaçlar da değil üstelik. Bence karışmayın abinize. Gücü yetiyorsa versin,kendinden kısıp çocuğuna versin o da kendi problemi. Sizin karışmanızı,burada somut bir “4 yaş çocuğunun masrafı nedir” cevap alma çabanızı yanlış buldum çünkü bu işin net bir cevabı olmaz.

Abim birkaç sene önce anlaşmalı boşandı ve yengem maddi olarak abimi çok darlıyor. 4 yaşında bir oğlu var. Ve sürekli çocuğun çeşitli ihtiyaçlarını göstererek nafakanın harici ekstra paralar istiyor. Yengem hemşire. Ailesinin yanında yaşıyor. Abim memur. Kirada yaşıyor ve boşandıktan sonra kurduğu bekar evinin eşyalarının taksidi bile bitmedi daha ve çok üzülüyor masrafları karşılayamayınca. Ama bana soracak olursanız vicdani olarak yıpratmak ve para koparmak için yalan söylüyor. Abim annemden ve benden para talep ediyor . Biz de yengemin çocuğu kullandığını bir çocuğun o kadar masrafının olamaycağımı olsa bile bu devirde kısması gerektiğini söylediğimiz için bizi vicdansızlıkla suçladı. Benim de çocuğum olmadığı için anlamıyormuşm. Sizlere soruyorum 4 yaşında kreşe giden erkek çocuğunun aylık masrafı ne kadardır? Bizden talep ettiği aylık 3 bin tl. 3 de ben harcıyorum diyor
Kreşler hele ki büyük şehirlerde minimum 2500 TL den başlıyor, artı serviste varsa en az 350-400 de onu ekleyin. Büyüme yaşında kıyafet, sağlık, ektra kurs vs ihtiyaçları da olunca aylık minimum masrafı yeme içme gezme hariç 3500 zaten gerisini siz hesaplayın.

Gayet normal. Kreş fiyatları çok yüksek. Yemesi içmesi defteri kitabı kalemi oyuncağı derken rahat rahat yeter. Ama o da çocuğuna harcamalı hepsini babadan bekleyemez. Baba aylık 3 4 bin verse gayet ideal, anne de taşın altına elini koymalı, o da en az o kadar bütçe ayırmalı.

Son düzenleme:
Şehir neresi bilmiyorum ama İstanbulda en uygun kreş 4000 TL. Kreş ücreti ile bakacak olursak aylık minimum 5000 TL civarı gideri olur. Ama bu ücretin hepsini babaya tek başına yıkmak haksızlık olur kendi de çalışıyorsa. Şu durumda 3000 TL normal gibi ama ekstra neler çıkıyor ona da bakmak lazım.

Abim birkaç sene önce anlaşmalı boşandı ve yengem maddi olarak abimi çok darlıyor. 4 yaşında bir oğlu var. Ve sürekli çocuğun çeşitli ihtiyaçlarını göstererek nafakanın harici ekstra paralar istiyor. Yengem hemşire. Ailesinin yanında yaşıyor. Abim memur. Kirada yaşıyor ve boşandıktan sonra kurduğu bekar evinin eşyalarının taksidi bile bitmedi daha ve çok üzülüyor masrafları karşılayamayınca. Ama bana soracak olursanız vicdani olarak yıpratmak ve para koparmak için yalan söylüyor. Abim annemden ve benden para talep ediyor . Biz de yengemin çocuğu kullandığını bir çocuğun o kadar masrafının olamaycağımı olsa bile bu devirde kısması gerektiğini söylediğimiz için bizi vicdansızlıkla suçladı. Benim de çocuğum olmadığı için anlamıyormuşm. Sizlere soruyorum 4 yaşında kreşe giden erkek çocuğunun aylık masrafı ne kadardır? Bizden talep ettiği aylık 3 bin tl. 3 de ben harcıyorum diyor. Bir çocuğun aylık masrafı 6 bin olabilir mi? Olabilirse 2 -3 çocuk olsa nolurmuş

Kreşe gidiyorsa çocuk zaten kreş 3 binden başlar. Hayat artık çok pahalı maalesef.

X