4 yasindaki oglum

Adelka

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2016
3.524
5.584
Merhaba hanimlar, 4 yasinda bir oglum var bugune kadar siddet egilimli bir cocuk olmadi, 9 aylik kardesini de incitmez.

Gecen ay babaannesi geldi ve 1 hafta icinde herseyi o kadar sinirsizca sundu ki..

Sinirsiz sunmadan kastimsa gunde 7 saat parka cikarma mesela, yada bi hikaye degil tum kitapliktaki kitaplari okuma, 1 degil 3 muz agzina doldurma vs..o gittikten sonra oglum toparlanamadi, okuldaki uyumu sifira indi,ki cok severek giderdi..

Hala kosarak gidiyor ama ogretmenlerini kesinlikle dinlemiyormus, hatta bikac cocuga kafayi takmis vuruyormus onlara ki gercekten bugune kadar boyle bi vakasi olmadi, hep efendi uyumlu diye nitelenirdi.

Bn dahil ogretmenleri olanlara anlam veremiyoruz, yasadigim yerde oyle pedagog vs yok.

Dun bikac cocuk aglayarak oglumu ailelerine sikayet edice yerin dibine gectim, hergun arkadslarina iyi davran diye konusuyorum ama fayda yok sanirim.

Bugune kadar hic ceza vermemistim ama o cocuklarin halini gorunce en sevdigi oyuncagi elinden aldim,okula gondermedim.

Okulda madem uyumsuzsun otur evde dedim ve oynamiyorum kesinlikle onunla, biraz arkadaslarinin kiymetini anlasin diye.

Suan istedigi seylere ambargo koydum denebilir aslinda.

Simdi bu haftasonu yine babaannesi geliyor ve bn sirf bu yuzden diken ustundeyim, daha beter olacak diye.

Babaannemiz iyi biridir ama , konussam anlar mi emin degilim, yani kendi annem olsa yuzune soylerim ama iste cekiniyorum.

Gecen ay gittikten sonra tlfda " uyum sorunu yasiyor senden sonra,anlam veremedik cocuklara vurmaya basladi" dedim," aaaa oyle mi ama bana cok iyi davraniyor hic uzmuyor beni dedi"
Yani pek umrunda olmadi.
Uzun oldu kusura bskmayin.

Napicam bn cok daraldim

Cocugun kontrolünü elinize alin.Ben de cok sıkıntı yasadim büyüklerin şımartnasi yüzünden.Simdi kontrol bende.Kurallar ve ceza.Ceza da dediginiz gibi sevdiği şeylerden mahrum bırakmak.Babaneyle tek başına birakmayin beraber olun hep.Sinirlari siz cizin babanesi degil.

Benim oglum da bu yaz annemlerin yazlikta cok değişti.Kotu kelimeler kullanmaya hircinlasmaya basladi.2 ay kaldik.orda kendinden buyuklerle takıldı.uzaktan izledim bizimkini eziyorlardi o da onlara hic ses çıkaramıyor ama eve gelince bize bagirip çağırıyordu.sirf bu yuzden erken donduk.eve döndükten sonra oglum eski haline donuverdi.Sizinki de donemsel bir surec olabilir.kurallarinizda kararli olmaya devam edin bence.insallah kişiliğine oturmadan eski haline dönecektir.Sevgiler...

Eşin konuşsun,sinir oluyorum böyle gelip çocukları şımartıp şımartıp giden babaanne dede vs lere...sonra da övünürler bu çocuk beni çok seviyor arkamdan ağlıyor diye...
Benim çocuğumu da hırpalayan çocuklar var kreşte,şahsen felaket sinirleniyorum,o yüzden sana da aileler yavaş yavaş kin tutabilir...eşin düzgünce hatta biraz abartarak annesine anlatsın

Kim olursa olsun , kural kuraldır. Çocuk bir kere rahat davrandı ya hep olsun isteyebilir. Bir daha olmamalı. Baban neyle konuşun. Evin kurallarına o da uysun. O haftada bir geliyor. Seviyor sonrası kıyamet. Çocuğun psikolojisi de bozulmuş. Tek çare babanneyle konuşmak.

bence normal. çocukların her şeyden etkilenme zamanı.
oğlum bir gün köye gitti. orda kapmış gelmiş. önüne gelene deluuuuuu diyor. ilkini bana dedi şok oldum. ilk küfrü diyebilirim. belki kızarsınız bana ama çok komik de geldi yani :KK70: neyse ben uyardım onu fakat kar etmiyor.
demem o ki bence gelip geçici şeyler olanlar. belki okuldan da sıkılmıştır. ben yaz dönemi 1 ay aldım okuldan. 3,5 yaşında benim kuzumda.
siz babaanne gelince yönlendirin kibar kibar.

Eşin konuşsun,sinir oluyorum böyle gelip çocukları şımartıp şımartıp giden babaanne dede vs lere...sonra da övünürler bu çocuk beni çok seviyor arkamdan ağlıyor diye...
Benim çocuğumu da hırpalayan çocuklar var kreşte,şahsen felaket sinirleniyorum,o yüzden sana da aileler yavaş yavaş kin tutabilir...eşin düzgünce hatta biraz abartarak annesine anlatsın

Bnde cocuklara uzuldum zaten.
Oglumu sikayet edilen babanin yaninda azarlayiverdim.
Bana sinir olmalarina uzulmem de cocuklar uzulmesin yeter.
Bnde kreste dayak yerdim ve psikolojim bozulmustu, oglumun bunu yapmadina izin veremem.

7 saat park mi? Kafayi yerdim ben orda beklerken..,

Evde tutamiyorum kadini, bunalip kendini sokaga atiyor, gercekten abartmiyorum, 8 de cikip oglen 3 de geldiklerini biliyorum..
Bilmiyorum ne yapiyor orda, gaza gelip kaydiraktan filan mi kayiyor, kumdan kale mi yapiyor artik:olamaz:

Cocugun kontrolünü elinize alin.Ben de cok sıkıntı yasadim büyüklerin şımartnasi yüzünden.Simdi kontrol bende.Kurallar ve ceza.Ceza da dediginiz gibi sevdiği şeylerden mahrum bırakmak.Babaneyle tek başına birakmayin beraber olun hep.Sinirlari siz cizin babanesi degil.

Kim olursa olsun , kural kuraldır. Çocuk bir kere rahat davrandı ya hep olsun isteyebilir. Bir daha olmamalı. Baban neyle konuşun. Evin kurallarına o da uysun. O haftada bir geliyor. Seviyor sonrası kıyamet. Çocuğun psikolojisi de bozulmuş. Tek çare babanneyle konuşmak.

Genelde kontrol bnde,esim gorevde oldugu icin ayda bir geliyor buara, yoksa cok biraraya getirmiyorum acikcasi.
Kv iyidir merhametlidir de iste sanki onun gosterdigi ilgiyi kiskaniyor gibi mi olcam diye cekiniyorum.
Gecen bi konu acmistim, bi uye israrla kiskandigimi soyledi, halbuki alakasi yok sonuclariyla ugrasmaktan bunaliyorum.
O burdayken okula gidecek oglum, yalniz birakmam artik.
Bide tutturmus seneye 1 ayligina bana ver torunu bnle tatil yapsin diyor, tabiki de gondermem

bence normal. çocukların her şeyden etkilenme zamanı.
oğlum bir gün köye gitti. orda kapmış gelmiş. önüne gelene deluuuuuu diyor. ilkini bana dedi şok oldum. ilk küfrü diyebilirim. belki kızarsınız bana ama çok komik de geldi yani :KK70: neyse ben uyardım onu fakat kar etmiyor.
demem o ki bence gelip geçici şeyler olanlar. belki okuldan da sıkılmıştır. ben yaz dönemi 1 ay aldım okuldan. 3,5 yaşında benim kuzumda.
siz babaanne gelince yönlendirin kibar kibar.

Etkilensin ama cocuklara gunu zehir etmesini kabul edemiyorum, cidden buna izin vermek istemiyorum.
Yoksa deli demis cok kizmam ama vurma huzursuzluk cikarma..
O cocuklarinda aileleri var, bnm bide kizim var, surekli bi cocuk tarafindan dayak yese deli olurum.

Evde tutamiyorum kadini, bunalip kendini sokaga atiyor, gercekten abartmiyorum, 8 de cikip oglen 3 de geldiklerini biliyorum..
Bilmiyorum ne yapiyor orda, gaza gelip kaydiraktan filan mi kayiyor, kumdan kale mi yapiyor artik:olamaz:
Bunlar acikmiyo mu napiyolarki? Bi anne olarak sorsaydin keske.. bu cocugun ogle yemegi olayi fikan yokmu ne bilim ya garip

Etkilensin ama cocuklara gunu zehir etmesini kabul edemiyorum, cidden buna izin vermek istemiyorum.
O cocuklarinda aileleri var, bnm bide kizim var, surekli bi cocuk tarafindan dayak yese deli olurum.

Aynen oyle, bazi cocuklar var ki onlari gorunce partktan ayrilip diger tarafa gidiyoruz, o derece.
Neden sizin cocugunuz da onlardan biri olsun ki?
Muhtemelen parkta bir cocuga yapti babanne aferin dedi guldu, davranisi pekisti. O yuzden babannesiyle kurallarinizi net ve kesin konusun, bak bir gun 6 yasinda bir cocuga vurur, dayagi yer oturur diyin, yani simartilmasinin ilk sizin cocugunuza zarar verecegini anlatin ona, yine de dinlemezse cocugu onunla yalniz bırakmayın ve her gevsek davranis iznine aninda mudahale edin

yok yok haklısınız o kısma tamamen katılıyorum. ama sadece geçici olduğuna eminim :KK66:

Genelde kontrol bnde,esim gorevde oldugu icin ayda bir geliyor buara, yoksa cok biraraya getirmiyorum acikcasi.
Kv iyidir merhametlidir de iste sanki onun gosterdigi ilgiyi kiskaniyor gibi mi olcam diye cekiniyorum.
Gecen bi konu acmistim, bi uye israrla kiskandigimi soyledi, halbuki alakasi yok sonuclariyla ugrasmaktan bunaliyorum.
O burdayken okula gidecek oglum, yalniz birakmam artik.
Bide tutturmus seneye 1 ayligina bana ver torunu bnle tatil yapsin diyor, tabiki de gondermem
Aman sakın gönderme. Düşüncesi bile kötü. Siz planlarınızı yapmışsınız zaten. Uygulayın herşey zamanla düzelir gibi geldi.

Sizin yaşadığınıza benzer durumları ben kendi annem gelince yaşıyorum. 3 ayda 1 gelip 7-10 gün kalıyor ve herşeyi sınırsızsunuyor. Annemle konuştum anlattım pedegoğımuza gittik onu da dinledi ama fayda etmedi 60 yaşında artık değişmiyor. yani konuşmak da fayda olmuyor bazen. Pedegoğumuz o gittikten sonra kendi düzeninize devam edin, yılmayın ilk başta 10 gün sürer sonra 7 sonra 3 günde alışır dedi. Ama okadar kolay olmuyor nerdeyse 1 ay sürüyor etkisi tam düzeltmişler tekrargeliyorve tekrar başa sarıyoruz.

Kayinvalidenizle konuşun çocuğun duzeni olduğundan ve buna uymasi gerektiğinden bahsedin kibarca sabah gidip öğleden sonraya kadar dışarda olmasi fazla.. öğle yemeği vs evinde yesin.. kotu niyetli değil belli ki. Konusunca anlayışla karşılar diye düşünüyorum.

Merhaba hanimlar, 4 yasinda bir oglum var bugune kadar siddet egilimli bir cocuk olmadi, 9 aylik kardesini de incitmez.

Gecen ay babaannesi geldi ve 1 hafta icinde herseyi o kadar sinirsizca sundu ki..

Sinirsiz sunmadan kastimsa gunde 7 saat parka cikarma mesela, yada bi hikaye degil tum kitapliktaki kitaplari okuma, 1 degil 3 muz agzina doldurma vs..o gittikten sonra oglum toparlanamadi, okuldaki uyumu sifira indi,ki cok severek giderdi..

Hala kosarak gidiyor ama ogretmenlerini kesinlikle dinlemiyormus, hatta bikac cocuga kafayi takmis vuruyormus onlara ki gercekten bugune kadar boyle bi vakasi olmadi, hep efendi uyumlu diye nitelenirdi.

Bn dahil ogretmenleri olanlara anlam veremiyoruz, yasadigim yerde oyle pedagog vs yok.

Dun bikac cocuk aglayarak oglumu ailelerine sikayet edice yerin dibine gectim, hergun arkadslarina iyi davran diye konusuyorum ama fayda yok sanirim.

Bugune kadar hic ceza vermemistim ama o cocuklarin halini gorunce en sevdigi oyuncagi elinden aldim,okula gondermedim.

Okulda madem uyumsuzsun otur evde dedim ve oynamiyorum kesinlikle onunla, biraz arkadaslarinin kiymetini anlasin diye.

Suan istedigi seylere ambargo koydum denebilir aslinda.

Simdi bu haftasonu yine babaannesi geliyor ve bn sirf bu yuzden diken ustundeyim, daha beter olacak diye.

Babaannemiz iyi biridir ama , konussam anlar mi emin degilim, yani kendi annem olsa yuzune soylerim ama iste cekiniyorum.

Gecen ay gittikten sonra tlfda " uyum sorunu yasiyor senden sonra,anlam veremedik cocuklara vurmaya basladi" dedim," aaaa oyle mi ama bana cok iyi davraniyor hic uzmuyor beni dedi"
Yani pek umrunda olmadi.
Uzun oldu kusura bskmayin.

Napicam bn cok daraldim
Bırakmayın babaanne ile.

Aynen oyle, bazi cocuklar var ki onlari gorunce partktan ayrilip diger tarafa gidiyoruz, o derece.
Neden sizin cocugunuz da onlardan biri olsun ki?
Muhtemelen parkta bir cocuga yapti babanne aferin dedi guldu, davranisi pekisti. O yuzden babannesiyle kurallarinizi net ve kesin konusun, bak bir gun 6 yasinda bir cocuga vurur, dayagi yer oturur diyin, yani simartilmasinin ilk sizin cocugunuza zarar verecegini anlatin ona, yine de dinlemezse cocugu onunla yalniz bırakmayın ve her gevsek davranis iznine aninda mudahale edin

Suan ozel krese gidiyor, bn bu senede devam etsin sonra devlet okulu arastirirz diyordum.
Yasadigim yerde 3 yasindan itibaren devlet aliyor aslinda
Esimde diyor ki, devlet okuluna gidip sert bi kayaya carpsa temiz bi dayak yese bi cocuktan boyle olmayacakti ama ezilsin de istemedim, simdi esim bn sana demistim diyor..
Ben kucukken cok dayak yerdim, kendimi koruyamazdim, bu cocuk boyle yapinca hirstan cildiriyorum.
Kv modern bi kadin, bilmiyorum guldu mu ama parkta en efendi bnm oglum diye ovdu durdu,diger cocuklar kufrederken kavga ederken karismaz asla.
Inanin 1 aydir ki bu kvnin gitmesine tekabul ediyor, resmen bir terorist okulda, evde bana deneyemez, bilir duracagi yeri.
Okulda da dedim, musama gostermeyin, bnmki cocuksa onlarda cocuk.
Birinin burnuna oyle vurmus ki az kalsin kiriyomus ve bn bunu ogretmenlerin agzindan kerpetenle laf alir gibi aldim cunku okul cikisi cocuklar oglumda kaciyordu.
Onlarda bnm tavrimi bildikleri icin sikayet etmemisler.
Iste en son dun cocuklardan bikaci aglayarak ailelerine sikayet edince nevrim dondu, dunden beri resmiyim.
Asla cnmli cicimli hitap yok,kakaolu sutu seviyo, sade sut veriyorum mesela.. ve hatirlatiyorum, arkadasina kotu davrandigin icin sevdigin seylerden mahrumsun, nezaman sikayetler kesilir ozaman istediklerini yapicam.
Bilmiyorum ne kadar dogru..

X