4 yılın sonunda nasil hamile kaldım 🥰

Hayır şuan 10. haftadanın içindeyim 13. haftada rahim boyutu ölçulecek aralıklarla eğer kısalma varsa serklaj işlemi olacak.
Bende 5 gün önce 20 haftalık bebeğimi kaybettim doktor enfeksiyon ve rahim ağzı yetmezliğinden şüphelendi o sebeple sordum tam net olmadığı için sebep bende riske atmamak için Serklaj ameliyatı olmayı düşünüyorum. İkinci gebelik için 1.5 ay beklememin yeterli olacağını söyledi doktorum perinatoloji uzmanı bende sizin gibi ikinciye gebe kalabilirim inşallah

Ha
Merhaba hanımlar 4 yıllık evliyim ilk 1 sene bebek dusuncem yoktu sonra istemeye başladim korunmadim cok düşmedim ama olmadi 2. senenin sonunda artik bir sorun oldugunu esime doktora gidelim dedim biraz bekleyelim olur dusuncesi vardi eşimde çesitli kürler denedim sogan suyu incir kürü vb. yine olmadi ısrarlarim sonucu doktora gittik hormonlarimda sıkıntı yoktu rahim de temizdi esimde 1. derece varikosel cikti doktor ameliyati gerekli gormedi ilerlerse olabilecegini soyledi sperm degerleri hafif dusuktu morfoloji 1 doktor vitamin verdi yine bekledik bu surede keci boynuzu icti çaksir suyu biraz degerler yukseldi morfoloji degismedi tek basina sorun olmadigi soylendi yine olmadi artik bir tedaviye baslamamiz gerekiyordu doktor asilama onerdi esim sıcak bakmadi catlatma ignesine basladik ilk denemem olumsuz 2. 3. derken bana kalan stres ve hayal kirikligiydi bu arada progestan degerlerim 0.1 0.2 iken catlatma ignesini vurundum yani yumurtlama olmamisken ultrasonda yumurtda gozukuyor ama cok kucuk mm iken doktor vurabilirsin demisti ben yurt disinda yasiyorum Turkiye' de ki gbi doktorlar ilgili degil maalesef.Bir daha denemek istemedim instagramda c life gordum ilk basta almaya cesaret edemedim yorumlar paylasimlar almaya tesvik etti 3 ay duzenli kullandim yumurtladigimi onceden hic anlamazdim akintiya dikkat etmezdim artik hissetmeye basladim 3. ayin sonunda hamile kaldim tam sevincini yasayamadan 7+3 de kalbinin durmasiyla kaybettim hic duymamistim subat ayinda oldu 😔tevekkul ettim yeniden olacagina inancim artti zaten saglikli olsaydi nasibi olsaydi beni birakmazdi Allah nasip edecekti tekrar macuna devam ettim ve şuan hamileyim cok sukur🤗😍 keseyi gorduk bebisi bugun gorecegiz insallah Rabbim kalp atisini duymayi sag saglim kucagima almayi nasip etsin korkum var ama bir sey olacaksada ben engel olamam nasipte ne varsa onu yasariz elimden gelen dua etmek uzun oldu kusura bakmayin Allah bu yolda olan herkesin yardimcisi olsun dileyen isteyen herkese nasip etsin yorucu yipratici agir bir surec insanlarin stres yapma yasin genc demeleri yureginizi ferahlatmiyor cunku o aciyi o imtihani yaşayan sizsiniz hic beklemediginiz anda Allah hayirli evlatlar nasip etsin bu gebeligimi cok erken ogrendim adete 4 gun 2 gun kala testler yapmaya basladim sonucnegatifti ama yogun akintidan suphelendim 3 gun gecikme sonucu ruyamda bebegimi emziriyordum ertesi gunu test yaptim hafif cizgi ile ogrendim insallah saglikla ilerler Allah hepimizin yardimcisi olsun❤

Son durum güncellemesi (7 Aralık 2023) Evet gebeliğim 20 haftalık erken doğumla sonuçlandı rahim ağzı yetmezliğinden dolayı kaybettim nasibim imtihanım olmuştu tam yolu yarıladım derken tekrar başa dönmek acı oldu bu süreci kolay atlatamadım ama Allahtan gelene razı olmalıydım tevekkül ettim, doğumdam bir kaç ay sonra tekrar denedim oyle bir pskoloji ki o boşluğun yeri tekrar bir bebekle dolacak ki öyle derdime derman olacaktı. Çok istedim her ay bekledim ve inancım daha da arttı Allah nasip edecek biliyorum sadece biraz sabır, ama iç dünyamda hâla iyi degildim pskoloğa gitmeliydim hep erteledim sonunda 2 seans gittim ve yarım bıraktığım boşlukları doldurdum ve son seansta hamileymişim evet doğumdan tam 1 sene sonra hamileydim 4 5 ay tekrarlayan vajinal enfeksiyon yaşadim adet bitiyor arkasından enfeksiyon başlıyordu kısır dönguye girmistim artık doktora gittim fitil krem kullanip ic çamasirlarimi ütulemeye başladım ve nioli yağı kullandim enfeksiyon kesildi arkasina hamile kaldim diğer hamileliklerimde olduğu gibi c life macuna devam ettim 3 ay kullanip 1 ay ara veriyordum en son eylul de kullanip ekim de ara verecektim son diye artık tüm tuşlara basmak istedim enfeksiyondan da tamamen kurtulmak icin 10 gun boyunca sabah akşam bir su bardağı hayit tohumu içtim onunda etkisi oldugunu dusunuyorum ve şifalanmak icin haftanın 3 gunu sabahları aç karına udi hindi yağı ictim dongunun 36. gunune geldim ve adetim gecikmeye başladi dengemi bozdum diye düşünürken Rabbimin ikramı gelmiş☺️ şuan 8. haftanın içindeyim 12 13. haftalarda serklaj olacağım insallah Rabbim bu defa sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin, Allah bu yolda ki tüm kardeşlerimizin yardımcısı olsun sağlıklı salih saliha evlatlar nasip etsin🤲🤲❤️
Hayırla kucağınıza alın inşallah benim içinde dua eder misiniz birde c life macunu nereden ve hangi markadan aldınız ?

Bende 5 gün önce 20 haftalık bebeğimi kaybettim doktor enfeksiyon ve rahim ağzı yetmezliğinden şüphelendi o sebeple sordum tam net olmadığı için sebep bende riske atmamak için Serklaj ameliyatı olmayı düşünüyorum. İkinci gebelik için 1.5 ay beklememin yeterli olacağını söyledi doktorum perinatoloji uzmanı bende sizin gibi ikinciye gebe kalabilirim inşallah
Başınız sağolsun Rabbim yüreğinize ferahlık bolca sabır versin, iyi bir doktor takibinde olun doģum yapana kadar boyle bir sorunum olduģunu bilmiyordum enfeksiyon olmadıģi icin tam rahim agzi yetmezligi teshisi konuldu doğumu Turkiye'de yapmistim kesin reklaj olunmali dediler Fransa'da yaṣıyorum burada sistem farkli o yuzden once olcecekler belki gerekte kalmaz ilaclada olur dediler bakalam, insan baṣına gelince öğreniyormus acı bir deneyim oldu ama takdir Allah'ın, en hayırlı zamanda sağlıkla hayırlı evlat sahibi olun insallah🤲🤲

Başınız sağolsun Rabbim yüreğinize ferahlık bolca sabır versin, iyi bir doktor takibinde olun doģum yapana kadar boyle bir sorunum olduģunu bilmiyordum enfeksiyon olmadıģi icin tam rahim agzi yetmezligi teshisi konuldu doğumu Turkiye'de yapmistim kesin reklaj olunmali dediler Fransa'da yaṣıyorum burada sistem farkli o yuzden once olcecekler belki gerekte kalmaz ilaclada olur dediler bakalam, insan baṣına gelince öğreniyormus acı bir deneyim oldu ama takdir Allah'ın, en hayırlı zamanda sağlıkla hayırlı evlat sahibi olun insallah🤲🤲
Amin sağolun sizde sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah, benim doktorumda ikinci gebeliğimde ilaçta kullanacağımı söyledi umarım her şey gönlümüzce olur

Amin sağolun sizde sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah, benim doktorumda ikinci gebeliğimde ilaçta kullanacağımı söyledi umarım her şey gönlümüzce olur
Sağolun Allah razı olsun insallah Rabbim sizede en hayırlı zamanda tekrar ikram etsin🤲❤️

X