4 yıllık evlilikte ailelerimiz farklı diyen bir erkekten daha ne beklersiniz

Hani bir söz var ya erkekler kadınların hiç değişmeyeceğini,kadınlarda erkeklerin değişeceğini düşünerek evlenirmiş.En başta eşinizin ne olduğunu göre bile evlenmişsiniz.Adam değişmemiş.Sizin hatanız eşinizin istediği gibi biri olmayışını,ailesine bağlayıp hıncını onlardan çıkarmanız.Eşinizin ailesiyle anlaşamazsanız görüşmezsiniz olur biter.Eşinizin hatalaları yüzünden insanlara hakaret edemezsiniz.Eşiniz ev almış yok ipotek ettirmişler vs.eşin malınıza sahip çıkmıyorsa,dönüp ailesine neden hakaret ediyorsunuz?Hadi ettiniz sonra neden davet ediyorsunuz?diyelimki siz barışmak için adım attınız, iyi niyetli olduğunuzu düşünüyorsunuz ya ,çocuğa gelen hediyede neden kıyametleri kopardınız?Kadına nasıl o iğrenç küfrü kullanabildiniz?Eşiniz kardeşinize o şekilde küfretse tavrınız ne olurdu? Kendi problemlerinizi başkalarına pay biçip acısını onlardan çıkarmanız doğrumu?Yani anlattıklarınızdan size söyleyecek söz bulamıyorum, aile olamayan, olayları bu duruma getiren sizsiniz bence.

Gecmis olsun. Oncelikle yeni yasaminda mutluluklar dilerim.
Benim anladigim kadariyla o ailede 17 yasindaki bir ergenin bile soz hakki varken, size hic soz hakki taninmamis, yok hukmunde imissiniz. Bunlar birikmis birikmis ve en sonunda bir patlama olmus.
Ben de bosandim. Bosanma oncesi zaman herseyi gosterir diye kinseye birsey dememistim. Icimde hersey birikmisti. Biterken kotu olmasin, herkesin yuzune bakacak yuzu olsun istedim. Sonucta ortak bir cocugumuz var.
Bizde de birsuru seyler vardi, kanitlayamasam da aldatma da dahil. En son o gitti. Gidip evliligi bitiren o oldugu halde beni suclayanlar bile olmustu. Bir evin icinde ne yasandigini kimse bilmez ama evlilik bitince herkes kendince evlilik uzmani kesilir ve suclayacak bir taraf bulur. Ben hersey iyi bitsin oglumun babasi sonucta diye dusunurken bosandiktan sonra bile kalbimi kiran, oglumu gormeye gelecegini haber vermek istediginde kufur ve hakaret eden bir adam vardi. Ailesi bosanirken bir kez aramadi, ne yapiyorsunuz ortada bir cocuk var diye. O soylemediklerim, soyleyemediklerim, sonra beni cok pisman etti. Cunku ben sustukca onlar kendini mukemmel kusursuz sandi.

Hani bir söz var ya erkekler kadınların hiç değişmeyeceğini,kadınlarda erkeklerin değişeceğini düşünerek evlenirmiş.En başta eşinizin ne olduğunu göre bile evlenmişsiniz.Adam değişmemiş.Sizin hatanız eşinizin istediği gibi biri olmayışını,ailesine bağlayıp hıncını onlardan çıkarmanız.Eşinizin ailesiyle anlaşamazsanız görüşmezsiniz olur biter.Eşinizin hatalaları yüzünden insanlara hakaret edemezsiniz.Eşiniz ev almış yok ipotek ettirmişler vs.eşin malınıza sahip çıkmıyorsa,dönüp ailesine neden hakaret ediyorsunuz?Hadi ettiniz sonra neden davet ediyorsunuz?diyelimki siz barışmak için adım attınız, iyi niyetli olduğunuzu düşünüyorsunuz ya ,çocuğa gelen hediyede neden kıyametleri kopardınız?Kadına nasıl o iğrenç küfrü kullanabildiniz?Eşiniz kardeşinize o şekilde küfretse tavrınız ne olurdu? Kendi problemlerinizi başkalarına pay biçip acısını onlardan çıkarmanız doğrumu?Yani anlattıklarınızdan size söyleyecek söz bulamıyorum, aile olamayan, olayları bu duruma getiren sizsiniz bence.
Ben zaten başindan tepkisiz silik ve hayir diyemeyen biri olarak kendimi sucluyorum. Cok biriktirdim ailesinin yaptiklarini. Ben esimden cok kazaniyorum diye herkes maddiyatimizi merak ediyordu, bir kere 45li yaşlarda bi erkek kuzeni herkesin icinde bana cok merak ediyorum tanlis anlama ama sizde para kimde birikiyor kim soz sahibi sen mi karar veriyorsun... deyince ben şok olmuştum.
Esimle daha once boşanma asamasindan gecip barismistik. O zaman benim sartlarim vardi. Ailesinden hic birsey benim evime giremez ve çıkamaz diye. Kabul etmisti ama sonra ben iliskilerde kirmizi cizgi yesil cizgi bilmem boyle olmaz dedi. Basta ailem pisman keske boyle olnasaydi senle kinusnak görüşmek istiyorlar dedi. Hepsi esimin yalanıymış.
Ailesinden evime birseyin girmesini neden istemedim cunku cok sinirimi bozuyordu ailenin alayik gordugu pacavralar.. annem ranisma sirasinda nisan evde olsun siz gelinizi giydirun ben damadimi, bohca eskidendi ama gerek yok nisan alisverisi olur bizde dedi diye, en buyuk gorumcem bana bizden bisey bekleme ikiniz galledin deyip, evinde atilacak sararmis kullanilmis havlulari doldyrmys bunu çingen yaomaz. Oylece cope atmistim. Kendisi 14 yasindaki oglunun sunnet mevludune ki sunnet cok onceden yapilmis, milleti cagirip brn size sunu takmistim diye hatirlatan biridir.
Ben zaten hataliyim, başta samimi olup tabiri caizse yaranmayacaktim. Hic boyle gorgusuzlukler yapip benim sinirlerimi bozabileceklerini dusunmedim mi insan iliskilerimde deneyimim olmadigindan avallaştim mi bilmem.. aileye ofkemde esimin payi cok.

Gecmis olsun. Oncelikle yeni yasaminda mutluluklar dilerim.
Benim anladigim kadariyla o ailede 17 yasindaki bir ergenin bile soz hakki varken, size hic soz hakki taninmamis, yok hukmunde imissiniz. Bunlar birikmis birikmis ve en sonunda bir patlama olmus.
Ben de bosandim. Bosanma oncesi zaman herseyi gosterir diye kinseye birsey dememistim. Icimde hersey birikmisti. Biterken kotu olmasin, herkesin yuzune bakacak yuzu olsun istedim. Sonucta ortak bir cocugumuz var.
Bizde de birsuru seyler vardi, kanitlayamasam da aldatma da dahil. En son o gitti. Gidip evliligi bitiren o oldugu halde beni suclayanlar bile olmustu. Bir evin icinde ne yasandigini kimse bilmez ama evlilik bitince herkes kendince evlilik uzmani kesilir ve suclayacak bir taraf bulur. Ben hersey iyi bitsin oglumun babasi sonucta diye dusunurken bosandiktan sonra bile kalbimi kiran, oglumu gormeye gelecegini haber vermek istediginde kufur ve hakaret eden bir adam vardi. Ailesi bosanirken bir kez aramadi, ne yapiyorsunuz ortada bir cocuk var diye. O soylemediklerim, soyleyemediklerim, sonra beni cok pisman etti. Cunku ben sustukca onlar kendini mukemmel kusursuz sandi.
Biz aile icine karismak istemiyoruz gibi bi bakiş açıları var. Ailenin icine sıciyisunuz ama karismayiz diyorsunuz demistim ben. Soylediklerimden icimde artik tasiyamadiklarimi haykirdigimdan pisman değilim. Bi erkek evin yuvanın catisiymis. Korumali, nobet tutmaliymis. Bana bir kez "sen olmasaydin biz olmazdik" demisti. Bu söz beni cok onure etmişti. Biz demisti cunku.. 4 kisilik bi fotograf, cocuklariyla oynayan, yuvam diyen,beni seven , guvenebilecegim biri olmasini istemiştim. O ben bu sekilde mutsuzum dedi. Senin aileme duydugun ofkeden dolayi ben mutsuzum hic birsey eskisi gibi olmayacak.. ben eski seni kaybettim dedi..
Benden istedikleri hep benden fazla idi.. benden annesi gibi olmami istedi.. oysaki ablalari, babalarina cok ofkeliler.. annemi dinlemezdi, annem hep baba tarafina hizmetçilik yapti, annem babam yuzunden kahirdan oldu derlerdi..
Ben nisanliyken su mesaji almistim. Hep ic ice olucaz. Gelinler oglanlarimizi caldi. Hep kendi koylerine goturuyorlar. Oglanlar gelinlerin agzina bakıyor. Sen sogan erkegimisin gibi laflar.. esim bebek gibi davraniyor.. ablanlar sana erkek değil misin diyorlarsa ac pi.pn goster demistim. Benim uzerimden gosterdigin sey erkeklik degil adiliktir deyip evden kovmustum. O zaman ikinciye hamileydim.
Cok pismanim ben boyle birinden cocuk dunyaya getirdigim icin. Kendimi camura atip kirletmisim hissi veriyor artik.

Önce susup sonra birikmisligin verdiği patlama...Olasi bir durummus zaten görümce de nasibini almış.Yerinizde olsam o beyinsiz kocanın mail msj ya da baska bir şeyini okumaz onu geçmiş,gelecegimden yok sayardim.Öyle beyinsizce yazdığı maile kahkaha atılır 😂Yeni anlamış bir seyleri demek.Jeton köşeli olsa gerek anca düşmüş.Ailesiyle bırakın bin pisman olacak.Eger siz haklıysaniz ve verdikleriniz doğruysa o adam alışmış olduğu şeyleri özleyecektir.Yeter ki kaybettiği kafasına dank etsin

Önce susup sonra birikmisligin verdiği patlama...Olasi bir durummus zaten görümce de nasibini almış.Yerinizde olsam o beyinsiz kocanın mail msj ya da baska bir şeyini okumaz onu geçmiş,gelecegimden yok sayardim.Öyle beyinsizce yazdığı maile kahkaha atılır 😂Yeni anlamış bir seyleri demek.Jeton köşeli olsa gerek anca düşmüş.Ailesiyle bırakın bin pisman olacak.Eger siz haklıysaniz ve verdikleriniz doğruysa o adam alışmış olduğu şeyleri özleyecektir.Yeter ki kaybettiği kafasına dank etsin
Bence, benim bırakamayacağimı dusunup kuyrugunu dik tutuyor. Beni sevdiginden degil de boşanma travmasından, maddi anlamda zorlanacagindan, ve elbette cocuklarinin nasil büyüdüğünü goremeyeceginden. Ne aşk kaldi ne sevgi aramizda. Beni gercekten sevmemis. Cunku hep vermemi istedi. Şaşırıyorum bu nasil bir bağımlılık diye.. sürekli kalabalik akraba toplulugunda bulunmak isteme. Eşim inanilmaz mutlu oluyordu onlarlayken.. bana 4 sene iyi dayandı.bakalim nereye kadar ayaklarinj uzatip saclarini oksatacak koken ailesine.. (esimin annesi yok uvey anne var benim kaynana sorunum olmadi )

Biz aile icine karismak istemiyoruz gibi bi bakiş açıları var. Ailenin icine sıciyisunuz ama karismayiz diyorsunuz demistim ben. Soylediklerimden icimde artik tasiyamadiklarimi haykirdigimdan pisman değilim. Bi erkek evin yuvanın catisiymis. Korumali, nobet tutmaliymis. Bana bir kez "sen olmasaydin biz olmazdik" demisti. Bu söz beni cok onure etmişti. Biz demisti cunku.. 4 kisilik bi fotograf, cocuklariyla oynayan, yuvam diyen,beni seven , guvenebilecegim biri olmasini istemiştim. O ben bu sekilde mutsuzum dedi. Senin aileme duydugun ofkeden dolayi ben mutsuzum hic birsey eskisi gibi olmayacak.. ben eski seni kaybettim dedi..
Benden istedikleri hep benden fazla idi.. benden annesi gibi olmami istedi.. oysaki ablalari, babalarina cok ofkeliler.. annemi dinlemezdi, annem hep baba tarafina hizmetçilik yapti, annem babam yuzunden kahirdan oldu derlerdi..
Ben nisanliyken su mesaji almistim. Hep ic ice olucaz. Gelinler oglanlarimizi caldi. Hep kendi koylerine goturuyorlar. Oglanlar gelinlerin agzina bakıyor. Sen sogan erkegimisin gibi laflar.. esim bebek gibi davraniyor.. ablanlar sana erkek değil misin diyorlarsa ac pi.pn goster demistim. Benim uzerimden gosterdigin sey erkeklik degil adiliktir deyip evden kovmustum. O zaman ikinciye hamileydim.
Cok pismanim ben boyle birinden cocuk dunyaya getirdigim icin. Kendimi camura atip kirletmisim hissi veriyor artik

Soyleyecek birsey bulamiyorum....
Cok mutlu olmani dilerim.

Soyleyecek birsey bulamiyorum....
Cok mutlu olmani dilerim.
teşekkür ederim.
alınması gereken bir dersim varmış. umarım layığımla yaşarım. çocuklarımla ve kendime değer vererek..
bir yuva, bir aile, huzur çok önemli ama 3 kişilik bir yuvam var benim artık. eşimden bir beklentim yok artık. ona kızmak da istemiyorum. çünkü o böyle mutlu.. bana ne kadar anlamsız gelse de.. o bizimle mutlu olamıyor belli ki. onun için yuva herşeyden değerli değil. onun için aile olmak bir lütuf değil.. bir yuvaya benim kadar kıymet vermesini beklemekle çok yanılmışım.. 4 yılda o kadar gözyaşı akıttım ki.. o kadar kabus gördüm.. ve yeminle söylüyorum.. rüyalarımın çoğunda eşim bir yabancı gibi.. soğuk, donuk, umarsız bir bedenle bana bakıyordu.. sanki aynı yatakta yatmamışız.. öfkesini görüyordum herhalde..
benden sürekli onu sevmemi istiyordu.. hani beni seviyordun.. evlenirken böyle demiyordun.. beni evliliğe sen ikna ettin diyordu. sevgi beslemezsen ölür.. sen besledin mi.. sen neden beni sevmedin dediğimde, ben seni çok sevdim.. kapıdan kovdun, bacadan girdim. girdin de ne oldu.. ben kabul ettim ama hep aynı öküzlüklerine devam ettin. duvar gibi biri oldu. ben konuşuyorum, bak buna inciliyorum yapma, konuşmuştuk, anlaşmıştık neden şimdi farklı telden konuşuyorsun dediğimde.. öküzün trene baktığı gibi bakıyordu. bana söylemediği yalan kalmadı.. ve yalanlarda hemen açığa çıkacak türden.. artık yalan söylüyorsun dememden bile çekinmeyecek raddedeye gelmişti..
beni kaybetmekten hiç korkmuyor musun dediğimde beni tehdit etme.. asıl ben giderim bir daha da gelmem diyordu.
bir kaç gün önce bir sitede yeşim tijen hanım'ın bir yazısını okudum.. bizim gibi yanlış tercih yapanlara gelsin istedim. çok güzel yazmış..ama şiir onun mu bilmiyorum.
Biat

Bu benim sana biatımdı sevdiğim

Bir başına yaşadığım karşılıksızca

Senin güzelliğinden, yüceliğinden değil

Kalbimin güzelliğiydi sana olan sevgim

Esaretimi bitirdim sana gidiyorum

Bu da yazdığım son şiir oluyor sana

Gözün aydın olsun, sevilmeden sevdiğim

Çıkıyorum hayatından, kınaları yak.

Gidişimin zevkini utanma, yaşa

Kırdın kalbimi görmüyorsun, bak parça parça

Yalnız kalbimi mi, onurumu da unutma

Ama bilesin mutluluklar uzun sürmez

Sonrasında hüzün ve gözyaşı var

Ya pişmanlıklar bir de keşkeler var.

Biliyorum karaları bağlarsın

Yalnız gözlerinle değil, yüzünle de ağlarsın

İçin acır için

Acısın

Nafile kalır her şey o zamanlarda

Sevemediğin senden çok uzaklarda

Sen pişmanlığınla baş başa

Bana gelince dönüşüm yok girdiğim yolda

Gözün aydın olsun, özgürlüğün kutlu olsun.

Yaşadığımızı sandığım aşka da uğurlar olsun..

üzerimden bir yük kalktı.. artık göz yaşı dökmeyeceğim.. ve artık gerçekten istemiyorum.. şu kısa ve ne olcağını bilmediğimiz hayatta.. biraz da kendi mutluluğum için yaşamak istiyorum.. elimdekilerle mutlu olmak ve onları korumak..

Uyanış ve farkındalığı kabül etmek gerçekleri bütün çığlaklığı ile analiz etmek cesaret ister bunu çoğu ezilen kadın böyle muamelere görse boşanmaya adım atamamıyor çünkü ekonomik gücü yetmez , zaten gerçeği görmemek için çoğu kadın kendini farklı avutur , ve memlekette kadınön durumu pek iyi değil yardım kuruluşlarına da inancım yok
Çoğu çocuklarının büyümesini bekliyor kurtuluş için , erkeğin hanımını ve çocuklarını ailesi olarak kabülü bazı kültürlerimizde yok zaten erkeği kültür yapısı burada çok önemli , bunu hanımlarımız çok iyi analiz etmeli evlilik ile erkeğin kültürüne girmiş oluyorlar değiştirme red etme imkanı sıfır

Bence, benim bırakamayacağimı dusunup kuyrugunu dik tutuyor. Beni sevdiginden degil de boşanma travmasından, maddi anlamda zorlanacagindan, ve elbette cocuklarinin nasil büyüdüğünü goremeyeceginden. Ne aşk kaldi ne sevgi aramizda. Beni gercekten sevmemis. Cunku hep vermemi istedi. Şaşırıyorum bu nasil bir bağımlılık diye.. sürekli kalabalik akraba toplulugunda bulunmak isteme. Eşim inanilmaz mutlu oluyordu onlarlayken.. bana 4 sene iyi dayandı.bakalim nereye kadar ayaklarinj uzatip saclarini oksatacak koken ailesine.. (esimin annesi yok uvey anne var benim kaynana sorunum olmadi )
Yapacağın şey onu ailesine hediye paketi yapıp bırakıp gitmen.Benim eşimde dediğiniz gibi ailesiyle kabile halinde gezerdi😁Hatta bayramda aynen böyle demiştim.Ben esim ve çocuklarımla bayram gezmesi yapmak istiodum.Tabi bu olay oluyordu.Her kavgamizda bizi bırakıp annesigile gitmesi orada kalmasini saymıyorum bile😂Alin sizin olsun sende kendini bizle hirpalama mutlu olduklarinla yaşa diye terkettim gittim.3 ay sonra sıkılmış kafasına bir şeyler dank etmiş olmali kii yana yakıla bize koştu 😋

Kendini cok cok cok yıpratıyorsun.Her ne kadar yabancı desende öyle hissetmiyorsun.Bak ben eşimi ailesine hediye paketiyle size veriom dediğimde ikiz cocuklarim vardi ve hamileydim.Meslegim olsa da calisamazdim cocuklarimi emanet edecek annem babam bile yoktu.Ama onun o 5 yaşında cocuk gibi sümüklü halleri sankii adami kacirmisim gıbı evimizde onlara özlem duyması,resmen evlendik onlardan koptu diye beni suçlaması,her kavgada ailesine koşması,aklimi yitirme sebep olacaktı.Ölurum kalbimi söker atarim böyle biriyle kalmam dedim.Inan önce kötü günler gecirsem de geçti.Ama kafaya koydum duygusalliktan vazgeçtim.Duygusallik seni dibe ceker yapma

Kendini cok cok cok yıpratıyorsun.Her ne kadar yabancı desende öyle hissetmiyorsun.Bak ben eşimi ailesine hediye paketiyle size veriom dediğimde ikiz cocuklarim vardi ve hamileydim.Meslegim olsa da calisamazdim cocuklarimi emanet edecek annem babam bile yoktu.Ama onun o 5 yaşında cocuk gibi sümüklü halleri sankii adami kacirmisim gıbı evimizde onlara özlem duyması,resmen evlendik onlardan koptu diye beni suçlaması,her kavgada ailesine koşması,aklimi yitirme sebep olacaktı.Ölurum kalbimi söker atarim böyle biriyle kalmam dedim.Inan önce kötü günler gecirsem de geçti.Ama kafaya koydum duygusalliktan vazgeçtim.Duygusallik seni dibe ceker yapma
çok haklısın.. söylemek istediğini çok iyi anlıyorum. duygusallık zayıflatıyor ki en güçlü olmam gereken zaman. ama bu noktadan sonra biz olamayız.. olmayalım da.. yeter.. anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az misali.. anlamayacak.. 3 ay mı 3 yıl sonra mı 30 yıl sonra mı ah der.. ya da demez.. ama bence çocuklarına babalık yapamadığını hisseder benim yüzümden olmasa da.. çocuklarının kokusunu özler.. görüşsünler babalarıyla karışmam.. ama onun sürekli görüşmek isteyeceğini sanmıyorum.. el kızı girecek araya.. dilerim p zaman anlar. benim gözüm görmesin ruhum duymasın ne yapıyorsa yapsın.

Esinizin ailesine gitmessiniz...oyle olmuyor maalesef iki insan evlenmesi senin onun ailesine onun senin ailene yeni uye olmasi demekte oluyor orada minumum bir anlasma olmazsa cekirdek ailede illa ki etkilenir. Insanlar da her seyi soyluyorlar beyin yikiyorlar sonra" ben karismiyom sen kendin bilirsin" diyorlar once esegin aklina karpuz kabugunu dusuruyorlar ama😊😊 bu konu sahibininde yanlislari olabilirde karsi tarafta bir rahat vermemis ki

Cok pismanim ben boyle birinden cocuk dunyaya getirdigim icin. Kendimi camura atip kirletmisim hissi veriyor artik.
" 4 kisilik fotoraf" ilerde 2 kisilik mi olsun isterdiniz yoksa cocuklar buyusun gelinler damatlar torunlar koskoca bir aile mi olsun isterdiniz? Birde boyle dusunmek lazim aslinda hepimiz guzel niyetlerle cekirdek ailemiz buyusun kocaman bir aile olalim istiyoruz😊 ama nedense bu kocaman ailenin bir parcasi olmak istemiyoruz o zaman "4 kisilik" bize yeter diyoruz belkide olaylara farkli baksak kizdigimiz seyler gozumuze farkli gozukecek bilemiyorum. ..

Esinizin ailesine gitmessiniz...oyle olmuyor maalesef iki insan evlenmesi senin onun ailesine onun senin ailene yeni uye olmasi demekte oluyor orada minumum bir anlasma olmazsa cekirdek ailede illa ki etkilenir. Insanlar da her seyi soyluyorlar beyin yikiyorlar sonra" ben karismiyom sen kendin bilirsin" diyorlar once esegin aklina karpuz kabugunu dusuruyorlar ama😊😊 bu konu sahibininde yanlislari olabilirde karsi tarafta bir rahat vermemis ki
Tabiki öyle ama konu sahibi yaşadığı herşeyi eş ailesine bağlamış.sorun eşinde ailesi karışmak isteyecektir eşlerin arada köprü olması lazım.

her şey eşlerde bitiyor. benim eşim köken ailesinin menfaatlerini korudu. beni harcadı. bana deseydi ki.. kimse bizim bütçemize karışamaz. kimsenin söz hakkı yok. biz önümüze bakalım. onlara senin emeğini koklatmıycam deseydi sorun olmazdı. ben düğün borcu öderken, eşim hakkı olanı abisine babasına bağışladı. babasının ikinci eşiymiş üveymiş, abisinni hanımı çalışmıyormuş.. ben eşşek miyim ya? babasına bilezik alıyor taktırıyor. kredi kartıyla ben ödüyorum. hata bende ben bunu gördüğün anda resti çekip bitirecektim. düğünümün olduğu günün sabahında öğrendim. bir de diyorum ki hani bize takı takıpta yardımcı olacaklardı.. kimse elini cebine atmadı ve 1 tane taktı baban.. o da demez mi ben verdim sonuçta onun da eşi var. araları mı bozulsun diye..
işten çıkartılmıştı flört dönemindeyken.. hemen dedim tazminatını geri istiyorsun babanlardan. bende annemgilin taktıkları takıları iade ediyorum. madem bana böyle oyun oynadınız. benim annem babam enayi olmasın bari onların taktıklarını geri iade edecem dedim. ne sizinkilerden ne bizimkilerden birşey gelmesin.. diyerek. 1 yıl borç ödedim ben. kredi kartını kapatmak için gittim kredi çektim.
gitti babasından tazminatını aldı. 3 ay içerisinde verdiler bize.. kuzeniyle salmış babası köyden, araba alacaklarda biraz ateşliyorum demiş. bana kuzeni diyorki, hadi iyisiniz kayınbaban ateşliyor sizi.. eşimde gözünü kaldırıyor sus açıklama yapma diye.. ama amcasına anlattım. ne ateşlemesi o eşimin parasıydı.. hayvanlardan kar elde edeceklermiş de vereceklermiş..
ya bunları hatırlamak bile istemiyorum.. ben mesefeli bir ilişki olsun istedim. onlar mesafe tanımadı. eşim de bana sürekli yalanlar söyledi. çağırdım da evime.. gelin benim sizinle sıkıntım yok dedim.. terbiyesiz ne yüzle çağırıyorsun dedi eniştesi.. eşim erkek olsa onun haddini bildirirdi.
ama kendilerine gelince dıdısının dıdısına.. altın taktırmayı bildi bana.. bana gelince kimse ayıp yapmadı ama ben en ufak birşeyi esirgeyim naralar attılar..
çok gözönüne aldılar evliniğimizi.. eşim daha önce abisinin hanımıyla kavga etmiş ablalarının dolduruşuna gelerek.. benim eltimle muhabbetim görüşmüşlğüm yok. o kadın da kimseyle görüşmüyor. kimseyi evine sokmuyor.

Tabiki öyle ama konu sahibi yaşadığı herşeyi eş ailesine bağlamış.sorun eşinde ailesi karışmak isteyecektir eşlerin arada köprü olması lazım.
hayır ben kesinlikle bütün sorunu eşime bağlıyorum.
eşim izin vermezse kimse bana hadsizlik yapmazdı. ben bunu karıma yapamam demeliydi. benim huzurum boz<uluyor dikkatli davranın diyebilirdi. bir sürü şey yapabilirdi.. ama di'li geçmiş zaman.. geçmiş olsun.

X