40 yaşında ve hamile ❤️

6 Yasinda bir kizim vardi, 40 yasindaydim ve ikinci bir cocuk dusunmeye basladik. Kizimin dogumunu yaptiran doktora mutlu mutlu gidip alacagim vitaminleri soralim dedik. Ve aci gercegi doktorum hic yumusatmadan soyledi: Bu yastan sonra her ay normal yolla hamile kalmaniz yuzde 5 ihtimal! Esiniz istedigi yasa kadar cocuk sahibi olabilir, ama sizin icin bu ihtimal cok dusuk!" Doktorum bunu hic yumusatmadan, duygularimi onemsemeden soyledi. Haa bu arada yumurtalarim da cok gencmis, oldukca iyi durumdaymis, ama ona ragmen bizi hemen tup bebek'e yonlendirdi. Biz de hic dusunmeden saf saf buyuk endiselere tup bebek bolumune gittik. Hikaye ve 2 yillik buyuk macera boyle basladi. 2 yıl sonra artik heralde menopoza girdim diyerek test bile yapmadan 42 yasimda normal yolla hamile kaldim. Eger saglikli bir bebek dunyaya getirirsem moralimizi bozan dusuncesiz doktorlara inat bagira bagira hikayemi anlatacagim demistim. Bugun oglum 14 aylik, umarim hepinize umut olurum, tek amacim bu, o yüzden bugün o zamanlar çok okuduğum bu foruma girdim, olabildiğince çok kişiye umut olmak istiyorum. 40 yaşından sonra doktorlar canımızı sıkıp, bizi hamile kalamazsın diye programlamasalar bence herşey daha iyi olacak. Bugün hem facebook hem instagram hesapları da açtım, oradan tüm yaşadıklarımızı paylaşacağım. Takip etmek isteyen olursa instagram: 42yasindaanneolmak ve facebook: kırkikiyasindaanneolmak hesaplarımı takip edebilirler.

X