5 aylık evliliğim sonlanıyor..

1okaliptus

Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2021
464
467
30
Herkese iyi akşamlar.
Hemen özet geçeyim sizi çok sıkmadan. Yaşlarımız ;ben 29 eşim 30. Her ikimizde finans sektöründe çalışıyoruz. Evleneli 5 ay oldu benim ailem hariç eşimin ailesi tarafından destek görmedik. Nişanlılık sürecim oldukça sancılıydı. Kaynana terörü varlığına inanmıyorken bi anda içinde buldum kendimi. Her yaptığımı eleştiren,her aldığıma burun kıvıran,almayınca herkesin ortasında rezil eden,arayınca laf sokan aramayınca küsüp trip atan,Maddi anlamda desteğe ihtiyacımız olan dönemde (kendisi lüks içinde yaşarken)sizin tercihinizdi banane diyen,konuşma sırasında kullandığım cümleleri bile aşağılayıp kelimeleri yaşlı bulan biri. Eşim özünde iyi ama annesine karşı net duruşu olmayan bir karekter. Yanlıs yaptığının farkında olsada annesine sözünü geçirip yanlıs yapıyorsun yapma desede dinletemeyen birisi ne yazıkkı. Oda hal böyle olunca eziklemeye devam ediyor kendince. Eşi yok kızıyla birlikte dev bir çeteler resmen. Maddi sıkışıklarımız fazlasıyla var onlar bunu biliyor hiç umurlarında dahi değil bu durum sadece gelip benim evime keyifli vakit geçirsinler istiyorlar. Yesin içsin sigarasını içsin çeksin gitsin. Kötü günde bir an olsun yanımızda yoklardı. Daha nasıl izah edebilirim bilmiyorum? O kadar çok yapılan şey varki nası konuları bağlayıp size anlatayım inan bilmiyorum.
en son 1 ay önce konustum kendisiyle. Eşime söyledim asla içim almıyor annenle konusmayı sen konus git gel görüş ama ben sevemiyorum. Saygısızlık yapmam ama sevmek zorunda değilim kendisini lütfen saygı duy dedim surat falan astı kendince. Konu yine eskilerden acılınca tartıstık esimle. Ciddi bir tsrtışmaydı. Yarın keyfi iş saatlerinde yine bize gelecekmiş
ben çalışıyorum bi an olsun durmayacağını bildiğim için çalışma ortamımı değiştirdim yarın kendisinin yüzünü dahi görmek istemiyorum boşanacağız artık cozumu yok tutumum nasıl olsun lütfen yardım edin

Siz işteyken mi gelecekmiş tam anlamadım? Eşinizle tekrar konuşun. Kaynananizla görüşmek zorunda değilsiniz. Ha zorunda birakiliyorsaniz o size laf soktuğunda lütfen siz de sokun. Ne kadar sessiz kalırsanız o kadar üstünüze çıkarlar.
O detayı atlamışım haklısınız,home office calışıyorum yeni işe basladım zaten stresliyim bi saniye susmuyor butun duzenimi bozup farklı odaya gectim.

Canım şimdi bende 7 aylık evliyim. Belki tecrübeli arkadaşlar daha akla yatkın önerilerde bulunabilir. Kendimce bende nişanlılık döneminde ve evliyken benzer sıkıntılar yaşadık. Ama seninkinin yanında küçük kalıyor. Allah yardımcın olsun. Ben sabırlı biri değilim benim başıma gelse sizle mi uğrasam derdim çeker giderdim. Ama her iliski her evlilik ve her insan farkı bakalım diğer arkadaşlar ne diyecek belki benim dediğim de doğru bir yaklaşım değildir. 😢 Allah sabır versin

Kv ile mesafe koyun

Yani nedir bu maddi sıkışıklık iki kişi çalışıyorsunuz işsizlik vs yoksa nedir bu sıkışıklık dediğiniz, destek istediğiniz durum

Kv bana burun kıvırırsa ben de ona kıvırırım aramam sormam

Arayınca laf sokanı aramam trip yaparsa kendi bilir

Yarın iş saatinde gelecekse de girer odada otururum evden çalışıyorsam ben işte eşim evde ise gelebilir ama o beni ırgalamaz

Hizmet vs etmem zaten memnun kalmayacak tiplere

Hediye alsan beğenmez iltifat etsen ters anlar insanlara çözüm muhatap olmayıp hiçbir ilişki kurmamaktadır

Canım şimdi bende 7 aylık evliyim. Belki tecrübeli arkadaşlar daha akla yatkın önerilerde bulunabilir. Kendimce bende nişanlılık döneminde ve evliyken benzer sıkıntılar yaşadık. Ama seninkinin yanında küçük kalıyor. Allah yardımcın olsun. Ben sabırlı biri değilim benim başıma gelse sizle mi uğrasam derdim çeker giderdim. Ama her iliski her evlilik ve her insan farkı bakalım diğer arkadaşlar ne diyecek belki benim dediğim de doğru bir yaklaşım değildir. 😢 Allah sabır versin
Cok teşekkür ederim o kadar acınası bi haldeyim ki size anlatamam. Kendimi aşağılanmış hissediyorum. Aileme hissettirmemeye çalışıyorum üzülsünler istemiyorum. Tek başıma odama geldim tavanı seyrediyorum.

O detayı atlamışım haklısınız,home office calışıyorum yeni işe basladım zaten stresliyim bi saniye susmuyor butun duzenimi bozup farklı odaya gectim.

Mesela siz neden başka odaya geçtiniz

Eşiniz onu mutfakta oturtsaydı siz odada çalışmaya devam etseydiniz

Kv için düzeninizi bozmayın ve bunu ona hissettirin yani umurunuzda olmadığını fark etsin

Kv ile mesafe koyun

Yani nedir bu maddi sıkışıklık iki kişi çalışıyorsunuz işsizlik vs yoksa nedir bu sıkışıklık dediğiniz, destek istediğiniz durum

Yarın iş saatinde gelecekse de girer odada otururum evden çalışıyorsam ben işte eşim evde ise gelebilir ama o beni ırgalamaz

Hediye alsan beğenmez iltifat etsen ters anlar insanlara çözüm muhatap olmayıp hiçbir ilişki kurmamaktadır
borçla evlendik. Bi yandan borç bi yandan kira derken çok şükür geçiniyoruz ama ay başı çok zor geliyor inanın.
Kv ile mesafe koyun

Borçla evlendik. Hem borç hem kira derken aybaşı çok zor geliyor inanın. Kendisinin 3 tane evi kirada birisine siz geçin kendinizi toplayana kadar demedi. Her şeyi bi başımıza yaptık. Şimdi keyif istiyor. Gelsin yesin içsin gitsin. Zorluklardan kimse ona bahsetmesin. Gittiği yaptırdığı saç botoxlarından bahsetsin vs.
Herkesin tuttuğu oruç kendine tabiki ama tutulan oruç konu edilir mi ediyor işte? Yarın o tutmayacak ben tutacağım hizmet bekleyecek. Yemin olsunki mutfağa geçipte bir şey yapmadım. Çalıştığımı biliyor ama hizmet bekleyecek onuda biliyorum.

Mesela siz neden başka odaya geçtiniz

Eşiniz onu mutfakta oturtsaydı siz odada çalışmaya devam etseydiniz

Kv için düzeninizi bozmayın ve bunu ona hissettirin yani umurunuzda olmadığını fark etsin
Durmazki mutfakta. Evimde sigara içmiyor mecbur eşim onu balkona yönlendirecek e yine tepemde olacak. Kapısı kitlenen bi odaya geçtim. Lanet ede ede.

Niye size sürekli bunlari yapmasına boyle davranmasina musade ediyorsunuz izin veriyorsunuz sizde koyun tepkinizi iyilikten anlamıyor belliki sessizce bosanmak yerine bence tavrinizi koyun sizde
Ne yapmalıyım mesela?

tepkiden kastınız ben rahatsız oluyorum bu şekilde davranma banaysa onu denedim. Cümlelerine dikkat et ben senin arkadaşın değilim dedi.
ben böyleyim kimse için değişemem dedi.
tek kelime etmeme kararı aldım yine hiç bir şey olmamışcasına sohbet muhabbet etmeye çalıştı. Böyle bir rezil işte

Erkekler kendilerine gosterilmesini bekledikleri sayginin yarisini eslerine duysalar bu kadar sorun yaşanmaz evliliklerde diyorum sadece.
Evli degilim ama bugune kadar evlenmeme sebeplerinden biri de saygı eksikliğidir.
Bende neden evlendim diyorum kendi kendime. O kadar huzurluyken böyle bi ortamın içinde olmak canımı o kadar acıtıyorki.
birde aileme anlatmadım bu yapılanları onlar dünya iyisi bir dünürleri olduğunu düşünüyor. Ne yazıkkı

Ne yapmalıyım mesela?

tepkiden kastınız ben rahatsız oluyorum bu şekilde davranma banaysa onu denedim. Cümlelerine dikkat et ben senin arkadaşın değilim dedi.
ben böyleyim kimse için değişemem dedi.
tek kelime etmeme kararı aldım yine hiç bir şey olmamışcasına sohbet muhabbet etmeye çalıştı. Böyle bir rezil işte

Umursamayin hizmet bekleyecek diyorsunuz hizmet falan etmeyin aramayin sormayın görmezden gelin ben böyleyim diye bir sey yok size saygi duymak zorunda oda merak ettim herkese karsi mi boyle yoksa size karşı mi sadece

Umursamayin hizmet bekleyecek diyorsunuz hizmet falan etmeyin aramayin sormayın görmezden gelin ben böyleyim diye bir sey yok size saygi duymak zorunda oda merak ettim herkese karsi mi boyle yoksa size karşı mi sadece
Boş konuşması herkese karşı.
acımasızlığı olsun tribi cocukluğu sahteliği bana karşı

kocanızdan önce surat asan işleri yokuşa süren kişi siz olun. kendi annenizin varlığını onun annesinin varlığından üstün tuttuğunuzu abartılı şekilde belli edin. kısasa kısas yapın. olmuyosa da boşayın. öyle bi sevgilim olmuştu. annesine hiçbir kusurum olmayan aşkından geberen adam anası için terketti. yıllar sonra evleneceğim vakit yeniden denk geldik. hayatını hala kuramamış iş bile bulamamış olduğu yerde sayıyor yalnız hala. eski eşyalarımızı atmamış bile ağladı zırladı mutluluklar diledi ama yine de bana geçmişte yaşattıklarından söz etmeme rağmen olan oldu dedi özür dilemedi hakkımı bu sefer helal etmemi istedi. ağladığımı annem farkedicek diye korktu sonra. anacı tipler asla değişmiyor. terapi falan ne denerseniz deneyin fayda etmezse dehleyin gitsin.

Herkes kendi içinde yaşadığı şartları daha iyi bilir tabi ki insan kendi evinde rahat etmek istiyor düzeninin bozulmasından rahatsızlık duyuyor kayınvalidenizin size karşı olan tutumundan hoşnut olmayabilirsiniz ,illa seveceksiniz diye bir kaidede yok ancak evliliklerin oturması, eşlerin birbirlerini benimsemesi nelerden rahatsız olup olmadıklarını öğrenmesi içselleştirmesi için biraz zaman geçmesi gerekiyor. Bu bir süreç hemen ha deyince bu düzen gözlemlediğim kadarıyla kurulamıyor eşinizle aranızdaki tek sorun sadece kayınvalideniz ise bence biraz daha bu noktada eşinizede bu sorunu fark ettirme ve beraber çözme üzerine gidebilirsiniz .

kocanızdan önce surat asan işleri yokuşa süren kişi siz olun. kendi annenizin varlığını onun annesinin varlığından üstün tuttuğunuzu abartılı şekilde belli edin. kısasa kısas yapın. olmuyosa da boşayın. öyle bi sevgilim olmuştu. annesine hiçbir kusurum olmayan aşkından geberen adam anası için terketti. yıllar sonra evleneceğim vakit yeniden denk geldik. hayatını hala kuramamış iş bile bulamamış olduğu yerde sayıyor yalnız hala. eski eşyalarımızı atmamış bile ağladı zırladı mutluluklar diledi ama yine de bana geçmişte yaşattıklarından söz etmeme rağmen olan oldu dedi özür dilemedi hakkımı bu sefer helal etmemi istedi. ağladığımı annem farkedicek diye korktu sonra. anacı tipler asla değişmiyor. terapi falan ne denerseniz deneyin fayda etmezse dehleyin gitsin.
Kaç kere aldım karşıma bak rahatsız oluyorum sen annendir diye belki sesini cıkartmıyosun ama ben kaldıramıyorum içim almıyor bu kadar şeyi vs diyorum e ben hallederim tamam vs konu hemen değişiyor ne halletti hiç bir şey. Annesi diyeceğini diyor sonra eşim konusuyor annesiyle sonuç nedir peki kadın her gün daha kötüsünü yapmaya devam ediyo

X