5 aylık hamileyim 3 gündür bende bir iç sıkıntısı var, sizde de oluyor mu?

bebeginibekleyenanne

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2009
48
3
40
Hamile arkadaşlar sizde de benim gibi oluyor mu? Kendimi depresyona girmiş gibi hissediyorum. Bulunduğum yerde 10 dakikadan fazla oturunca içim sıkılıyor bunalıyorum. Acaba sadece bende mi var. Bütün hamileler böyle mi oluyor.

kardelen_32

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2008
472
2
34
bende 7 aylık hamileyim canım.benimde içim sıkılıyor hiç bir sebep yokken darallar basıyor benide.durduk yerebi ağlamak geliyor bi sinir... anlamıyorum bende

ozzzy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
77
1
bende 7,5 aylık hamileyim şu an. benimde 5. ayımda aynı senni gibi sıkıntılar başladı. yorgunluktan bitap düşmeme rağmen oturduğum yerde duramıyordum, hatta geceleri uyuyamıyordum sıkıntı hissinden dolayı . hergün iki üç saat uyku ile ayaktaydım oda bölük pörçük derin uykuya dalmadan:1no2:. bir ay böyle devam ettisonra uykularım düzene girdi çok şükür. Delirdiğimi falan düşünmeye başlıyordum çok kötüydüm. sanırım değişen hormonlara alışma sürecinde bazılarında oluyor böyle şeyler. Şimdi çok daha iyiyim. Seninde inşallah en kısa zamanda geçer canım. Allah kavuştursun bebeğine

nerbay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2009
188
4
35
arkadaşalr bende21+5 haftalık hamileyim ikizlerime.aynı sıkıntı ve huzursuzluk bende de var.benimki panik ataktan kaynaklanıyor.çünkü hamilelikten dolayı tedavimi yarım bırakmıştım.
eğer rahatsızlıklarınız sizi çok etkiliyorsa benim gibi psikoloğa yada psikiyatriye gidin bence.

bebeginibekleyenanne

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2009
48
3
40
Bir soru daha soracaktım. Bebeğimin hareketlerini fazla hissetmiyorum. İlk hamileliğim ve nasıl bir his olduğunu bilmiyorum. Çok hafif kalp atması gibi oluyor çok nadir. Acaba 5 aylık hamile için normal midir. Kontrollerde içim rahat ediyor. Çalışıtğım yerde bir bayan benim 5 aylıkken nasıl tekmeliyordu, senin hala tekmelemiyor mu dedi, canım çok sıktı. Beni tecrübeli hamileler aydınlatırsa sevinirim.

Mntha

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2009
504
15
benim 3. hamileligim her bebegimde kibirdamalari farkli idi. 5 aylik gibi bir surede yane az kibirdar normalde sanki içinde bir seyin seyremesi gibi. kibirdamalar 6-7 ayda guçleniyor bende oyle canim.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 3254 gün geçti.

nerbay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2009
188
4
35
benimde 5 ay 1 haftalık.hareketler yani yeni düzene giriyor.ilk önce dediğin kalp atması gibiydi,sonra kelebek kanat çırpması ve hıçkırık gibi.hepimizin bünyesi farklı sonuçta.çalışan bir bayansan eğer,gündüzleri hareketlerini hissetmen zor olabilir.ve herzaman da hereket etmiyolar ki.kontrollerinde doktorun bir sorun yok diyorsa hiç kafana takma.herkes gelişigüzel yorum yapıyo hamilelere.ama düşünmüyolar ki herkesin bünyesi çok farklı.şu aylardan sonra hareketleri hissetmen sanırım daha basitleşir.zaman gelecek ki - yavrucum yeter artık,anneyi nu kadar tekmeleme diyeceksin :).
hiiçç kafanı takma.rabbimden hayırlısını dile.

elmadag

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2009
58
2
Hamile arkadaşlar sizde de benim gibi oluyor mu? Kendimi depresyona girmiş gibi hissediyorum. Bulunduğum yerde 10 dakikadan fazla oturunca içim sıkılıyor bunalıyorum. Acaba sadece bende mi var. Bütün hamileler böyle mi oluyor.

olmaz olurmu sıkıntıdan patlıyorum içim daralıyor.Evden dışarı çıkmıyorum sürekli evde oturuyorum.Daha önce çalışıyordum biraz da bu yüzden şimdi evde sıkılıyorum ama yapacak hiç bir şey de bulamıyorum.Düşüncelerim sadece bebeğe odaklı.Aslında çok da sağlıklı bir durum değil belki ama hamileliğin verdiği sıkıntılardır diyorum ben kendime..:emir_bebek:

azyeb

rabbimin mucizesi beyzam
Kayıtlı Üye
19 Mart 2009
471
19
43
5.ayımda bende uzun süre sıkıntılı bir dönem yaşadım.şimdilerde yine yaşıyorum ama 3 gün kötüysem 2 gün iyiyim öyle yani.tek olmamızdan kaynaklanıyor birazda.kimse yok yakınlarımda konuşup vakit geçireceğim.zaman hiç geçmiyor.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2598 gün geçti.

Tiramisu35

♥♥♥Yavrularım♥♥♥
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2009
5.539
4.569
Konu açılalı 5 sene olmuş,ben de 5. ayıma yaklaştım sayılır 19. haftama giricem perşembe günü,içimde acayip sıkıntı var ne yapsam geçmiyor sanki..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 444 gün geçti.

lal_i

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2014
238
40
Konu açılalı 5 sene olmuş,ben de 5. ayıma yaklaştım sayılır 19. haftama giricem perşembe günü,içimde acayip sıkıntı var ne yapsam geçmiyor sanki..
Benimde aynı canım yaklaşık iki haftadır ara ara oluyor. Boğuluyormuşum gibi, nefessiz kalma hissi, daha çok İÇ SIKILMASI canım hiç birşey yapmak istemiyor. Allah'tan çalışıyorumda hafta içi zaman geçiyor. Gündüz zaten birşey yok noluyorsa gece oluyor :KK43: Darılıyorum acayip. Birşey olacakmış hissi . umarım en kısa sürede geçer. Gerçekten çok zor. Rabbim zamanında sağlıklara kucağımıza almayı nasip etsin.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2282 gün geçti.

0652

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2015
174
52
30
Yalnız değilmişim onu anladım grup açılalı çok olmuş ama aynı dertten muzdaribim 2 gündür aynı sıkıntıyı çekiyorum inşallah çabuk geçer allahım bebeğimize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin