5 aylık hamileyim 3 gündür bende bir iç sıkıntısı var, sizde de oluyor mu?

3 Sene sonrasında ben de yazayım, Ben de bir çoğunuz gibi 20. haftama yakın uykusuzluk belirtileri başladı. Çalışan biri için daha da zor çünkü 1.5 saatlik uyku ile işe gidiyorum. Hafta sonuna yakın sabaha doğru 4 saat civarı uyuyabiliyorum ona şükretmeye başladım. öyle 7 8 saatlik uykular hayal oldu sanırım gözüm de yok ama şu iç sıkıntım gitsin istiyorum. Gözümden uyku akıyor ama o beyin nasıl bir şeyse düşünmekten insanı uyutmuyor gece gece kafa dağıtmak için ev işi yapıyorum. Geçmeyecek diye düşünüp bugün uyuyacak mıyım kaygısı işi kısır döngüye sokuyor durumu yaşayanlar doğum öncesi sonrası hallerini de yazarlarsa belki bir ferahlık gelir:?

Merhaba kızlar;

bende 19 haftalık hamileyim, normalde hamileliğimde belirgin bir sıkıntım olmadı, bulantı kusma vs gibi. ama son bir kaç gündür bende uykuya dalmakta ve uyumakta zorlanıyorum. içim daralıyormuş, sıkılıyormuş gibi bir his oluyor.Evin içinde dönüp duruyorum uyuyabilmek için. Bir de hamile kaldığımda 94kg ile kaldım. Hamileliğim üçüz başladı ve tek yumurta olan ikizleri sonlandırıp tek bebekle devam etmek durumunda kaldık:KK43: Çok fazla yemememe rağmen yaklasık 6-7kg aldım. Özellikle karnım 4,5 aylık gebeliğe göre fazla büyük, gören doğum yakın mı diye soruyor. Bu durumu da kafama çok takıyorum. Bir de şimdiden böyleyse 9 ayda nasıl olacak, erken mi doğar, daha ne kadar büyür karnım diye düşünmekten de sıkıntı basıyor sanırım. Rahatlamak için neler yapıyorsunuz böyle durumlarda. 7 yıllık uğraş sonucu tüp bebekle hamile kaldım, hamileliğimin başında korkular ve zor kararlar almak zorunda kaldım bu beni yordu ama çok şükür geçti atlattım diye düşünüp rahatlamıştım bir süredir.Onun psikolojik sıkıntıları şimdi mi yansıyor yoksa bu sıkıntı uykusuzluk olağan birsey mi bilemedim. Nefes egzersizleri yapmaya, telkinlerle rahatlamaya çalışıyorum ama olmuyor bazen, inşallah bu süreci bir an önce atlatırım.
İst.Avrupa yakasında hamile yogası ve nefes terapisi tavsiyesi olan yazabilirse sevinirim.
Bu platform da iyi ki var, benzer hikayeler okumak yalnız olmadığını hissettiriyor.
Hepinize sevgiler

Dün 20’nci haftama girdim ve dün içimde bir heyecan kalp çarpıntısı tuhaf bir hal vardı. Hamilelikten midir diye düşünürken bu konuyu gördüm. Bugün yok çok şükür ama dün kötüydüm ya yüreğim ağzımdaydı nedense :KK43:

1 ayı geçkin zamandan sonra durumu anlatayım, süreç yaklaşık 1.5 ay kadar sürdü sanırım doktorlar adam gibi açıklamayamasa da hormonel bir durumdu tamamen geçti mi hayır ama uyuyabiliyor muyum evet. Tabiki 7 8 saat değil zaten 6.30'da işe gitmak için kalkmak zorundayım ama en azından artık zombi değilim=) 4 5 saat temiz uyuyorum buna şükür. Haftasonları geç kalkabildiğim için durum daha iyi.

X