5 aylık hamileyim 3 gündür bende bir iç sıkıntısı var, sizde de oluyor mu?

sadamada

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2009
52
9
43
Hamile arkadaşlar sizde de benim gibi oluyor mu? Kendimi depresyona girmiş gibi hissediyorum. Bulunduğum yerde 10 dakikadan fazla oturunca içim sıkılıyor bunalıyorum. Acaba sadece bende mi var. Bütün hamileler böyle mi oluyor.

bende 7 aylık hamileyim canım.benimde içim sıkılıyor hiç bir sebep yokken darallar basıyor benide.durduk yerebi ağlamak geliyor bi sinir... anlamıyorum bende

bende 7,5 aylık hamileyim şu an. benimde 5. ayımda aynı senni gibi sıkıntılar başladı. yorgunluktan bitap düşmeme rağmen oturduğum yerde duramıyordum, hatta geceleri uyuyamıyordum sıkıntı hissinden dolayı . hergün iki üç saat uyku ile ayaktaydım oda bölük pörçük derin uykuya dalmadan:1no2:. bir ay böyle devam ettisonra uykularım düzene girdi çok şükür. Delirdiğimi falan düşünmeye başlıyordum çok kötüydüm. sanırım değişen hormonlara alışma sürecinde bazılarında oluyor böyle şeyler. Şimdi çok daha iyiyim. Seninde inşallah en kısa zamanda geçer canım. Allah kavuştursun bebeğine

ben de 5 aylık hamileyim.dün gece hiç uyuyamadım.içim çok daralıyor.bulantıdandır diyordum ama demek ki oluyormuş.bulantım da hala geçmedi.

arkadaşalr bende21+5 haftalık hamileyim ikizlerime.aynı sıkıntı ve huzursuzluk bende de var.benimki panik ataktan kaynaklanıyor.çünkü hamilelikten dolayı tedavimi yarım bırakmıştım.
eğer rahatsızlıklarınız sizi çok etkiliyorsa benim gibi psikoloğa yada psikiyatriye gidin bence.

Herkeze çok teşekkür ederim. Yalnız olmadığımı bilmek beni rahatlattı. Allah herkezin çocuğunu kucağına sağlıklı bir şekilde almayı nasip etsin.

Bir soru daha soracaktım. Bebeğimin hareketlerini fazla hissetmiyorum. İlk hamileliğim ve nasıl bir his olduğunu bilmiyorum. Çok hafif kalp atması gibi oluyor çok nadir. Acaba 5 aylık hamile için normal midir. Kontrollerde içim rahat ediyor. Çalışıtğım yerde bir bayan benim 5 aylıkken nasıl tekmeliyordu, senin hala tekmelemiyor mu dedi, canım çok sıktı. Beni tecrübeli hamileler aydınlatırsa sevinirim.

benim 3. hamileligim her bebegimde kibirdamalari farkli idi. 5 aylik gibi bir surede yane az kibirdar normalde sanki içinde bir seyin seyremesi gibi. kibirdamalar 6-7 ayda guçleniyor bende oyle canim.

benimde 5 ay 1 haftalık.hareketler yani yeni düzene giriyor.ilk önce dediğin kalp atması gibiydi,sonra kelebek kanat çırpması ve hıçkırık gibi.hepimizin bünyesi farklı sonuçta.çalışan bir bayansan eğer,gündüzleri hareketlerini hissetmen zor olabilir.ve herzaman da hereket etmiyolar ki.kontrollerinde doktorun bir sorun yok diyorsa hiç kafana takma.herkes gelişigüzel yorum yapıyo hamilelere.ama düşünmüyolar ki herkesin bünyesi çok farklı.şu aylardan sonra hareketleri hissetmen sanırım daha basitleşir.zaman gelecek ki - yavrucum yeter artık,anneyi nu kadar tekmeleme diyeceksin :).
hiiçç kafanı takma.rabbimden hayırlısını dile.

Hamile arkadaşlar sizde de benim gibi oluyor mu? Kendimi depresyona girmiş gibi hissediyorum. Bulunduğum yerde 10 dakikadan fazla oturunca içim sıkılıyor bunalıyorum. Acaba sadece bende mi var. Bütün hamileler böyle mi oluyor.

olmaz olurmu sıkıntıdan patlıyorum içim daralıyor.Evden dışarı çıkmıyorum sürekli evde oturuyorum.Daha önce çalışıyordum biraz da bu yüzden şimdi evde sıkılıyorum ama yapacak hiç bir şey de bulamıyorum.Düşüncelerim sadece bebeğe odaklı.Aslında çok da sağlıklı bir durum değil belki ama hamileliğin verdiği sıkıntılardır diyorum ben kendime..:emir_bebek:

5.ayımda bende uzun süre sıkıntılı bir dönem yaşadım.şimdilerde yine yaşıyorum ama 3 gün kötüysem 2 gün iyiyim öyle yani.tek olmamızdan kaynaklanıyor birazda.kimse yok yakınlarımda konuşup vakit geçireceğim.zaman hiç geçmiyor.

Konu açılalı 5 sene olmuş,ben de 5. ayıma yaklaştım sayılır 19. haftama giricem perşembe günü,içimde acayip sıkıntı var ne yapsam geçmiyor sanki..

Konu açılalı 5 sene olmuş,ben de 5. ayıma yaklaştım sayılır 19. haftama giricem perşembe günü,içimde acayip sıkıntı var ne yapsam geçmiyor sanki..
Benimde aynı canım yaklaşık iki haftadır ara ara oluyor. Boğuluyormuşum gibi, nefessiz kalma hissi, daha çok İÇ SIKILMASI canım hiç birşey yapmak istemiyor. Allah'tan çalışıyorumda hafta içi zaman geçiyor. Gündüz zaten birşey yok noluyorsa gece oluyor :KK43: Darılıyorum acayip. Birşey olacakmış hissi . umarım en kısa sürede geçer. Gerçekten çok zor. Rabbim zamanında sağlıklara kucağımıza almayı nasip etsin.

Yalnız değilmişim onu anladım grup açılalı çok olmuş ama aynı dertten muzdaribim 2 gündür aynı sıkıntıyı çekiyorum inşallah çabuk geçer allahım bebeğimize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin

Ayni durum bendede car 2 bucuk aydır devam ediyor içim sıkılıyor daraliyorum gece uyku uyuyamıyorum. Bebeğim dogunca bakamayacagim korkusu var endiselerim. İnşallah doğum yapınca geçer.

Ayni durum bendede car 2 bucuk aydır devam ediyor içim sıkılıyor daraliyorum gece uyku uyuyamıyorum. Bebeğim dogunca bakamayacagim korkusu var endiselerim. İnşallah doğum yapınca geçer.
Bende aynı durumdayım. 5. Ayim acaba hormonlar dan dolayı mı böyle? Bebeğe nasıl bakacağız endişelerim var. Etrafımdakiler de çok korkutuyor beni. Yok uykusuzluktan kafayı yiyeceksin. Şunu şöyle yap bunu böyle yap. Alla h yardımcımız olsun.

Bende aynı durumdayım. 5. Ayim acaba hormonlar dan dolayı mı böyle? Bebeğe nasıl bakacağız endişelerim var. Etrafımdakiler de çok korkutuyor beni. Yok uykusuzluktan kafayı yiyeceksin. Şunu şöyle yap bunu böyle yap. Alla h yardımcımız olsun.

Etrafımdakiler yerli yersiz konuşmalar herzaman yaparlar kulak asma canim. İnşallah doğum yaptıktan sonra hicbirseyimiz kalmayacak. Ben hergece yatmadan önce bir kase yoğurt yiyorum yada ılık süt içiyorum o beni çok rahatlatiyor gece biraz daha rahat uyuyorsun. Allah yardımcımız olsun. Senin nasıl şikayetlerin var?

Etrafımdakiler yerli yersiz konuşmalar herzaman yaparlar kulak asma canim. İnşallah doğum yaptıktan sonra hicbirseyimiz kalmayacak. Ben hergece yatmadan önce bir kase yoğurt yiyorum yada ılık süt içiyorum o beni çok rahatlatiyor gece biraz daha rahat uyuyorsun. Allah yardımcımız olsun. Senin nasıl şikayetlerin var?
Benim hamilelikleriyke ilgili durumum normal. Herkeste olan şikayetler. Ben bebek bakımını becerememekten korkuyorum

X