5 embriyo dollendi cok mu vahim hanimlar cok Korkuyor um

Buurcuumm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2019
396
445
30
Hanımlar dün opu dan sonra 24 yumurtam toplandı.bgn aradılar 10 tanesi olgundu.bunlardan 5i dollendi dediler.Sali günü 5günlük olacak sizce 5 tane dollenmesi çok az mi çok korkuyorum.5güne ulasmazsa diye

Bence 5 gayet iyi :) Benin ilk tedavimde 4 yumurtam toplanmıştı 2 si döllendi, 2 si de 5. güne gitti. 2. tedavimde 6 yumurta toplandı. 3 tanesi döllendi, 2 tanesi 5. güne gitti.

İnşallah sizinkiler de sağ sağlıklı gider :)

Bence 5 gayet iyi :) Benin ilk tedavimde 4 yumurtam toplanmıştı 2 si döllendi, 2 si de 5. güne gitti. 2. tedavimde 6 yumurta toplandı. 3 tanesi döllendi, 2 tanesi 5. güne gitti.

İnşallah sizinkiler de sağ sağlıklı gider :)
Öyle miii peki sonuç ne oldu tuttu mu

Öyle miii peki sonuç ne oldu tuttu mu

Donduruldular, daha transferimi olamadım maalesef :KK43:

1.tedavim çok uzadı, rahimin embryoyu kabul etme süresini geçtiğimiz için dondurduk, 2.tedavimde covid çok artmıştı. Eşim transferime karşı çıktı :KK43: şimdi haftaya covid aşılarımı tamamlamış olacağım ve adetimle 3.ye başlayacağız inşallah bu sefer transferim olur.

1.tedavim çok uzadı, rahimin embryoyu kabul etme süresini geçtiğimiz için dondurduk, 2.tedavimde covid çok artmıştı. Eşim transferime karşı çıktı :KK43: şimdi haftaya covid aşılarımı tamamlamış olacağım ve adetimle 3.ye başlayacağız inşallah bu sefer transferim olur.
Inşallah rabbim hayırlı sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin

Inşallah rabbim hayırlı sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin

İnşallah tez zamanda sizin de sağlıkla gelsin bebeğiniz kucağınıza :) Bugün 2. günü sanırım? Aradılar mı? Benimkiler için haftasonu demeden her gün aramışlarda ama bazı yerler sadece 3. gün ve 5. gün arıyorlarmış. Bir de taze transfer mi olacak rahim falan uygun olursa?

Aramayacaklarini söylediler.o kültür ortamından çıkarıp bakmak istemiyolarmis hergün.onlar bu şekilde ilerliyolarmis.3.gun bakadabiliriz bakmayadabiliriz dediler sanırım hiç çıkarmadan 5.güne kadar bekleyecekler.doldurulacak benimde rahim dinlendirme ve ohss ye karşı.yeterki sağlıklı ilerlesinlerde 1 ay daha beklerim napiyim.kac yıllık evlisibiz birde yazınız kac

5 yıllık evliyim yaşım 35 maalesef :KK43:.

5. güne aramaları daha iyi olmuş, diğer türlü her gün stres yapılıyor ne oldu diye. Tutsun da elbette aylarca da beklenebilir :) Benim adetim opu sonrası 10. günde gelmişti, adetim de 28 gün sürer, 38 gün beklemiştim 2. tedaviye başlamak için. Çünkü 1 adet de doğal olsun diyorlardı. Rahim dinlensin diye.

Transferde de guzel sonuclar alirsijiz insallah 🙌
Ben covid asisi kismini merak ettim. Gebelik dusunenlere oneriyolar mi asiyi, doktorlariniz ne dedi? Zaten yaptirmissiniz ama merak ettim ☺️

Ben covid asisi kismini merak ettim. Gebelik dusunenlere oneriyolar mi asiyi, doktorlariniz ne dedi? Zaten yaptirmissiniz ama merak ettim ☺️

Evet öneriyorlar :). Aşılarını tamamla öyle gel dedi. Çünkü gebelikte covid olmak maalesef riskli.

Çok teşekkür ederim :) inşallah siz de alırsınız :)

Hanımlar dün opu dan sonra 24 yumurtam toplandı.bgn aradılar 10 tanesi olgundu.bunlardan 5i dollendi dediler.Sali günü 5günlük olacak sizce 5 tane dollenmesi çok az mi çok korkuyorum.5güne ulasmazsa diye

Merhaba konu sahibi. Kaç embryonuz varmış? Transfer oldunuz mu?

Evet öneriyorlar :). Aşılarını tamamla öyle gel dedi. Çünkü gebelikte covid olmak maalesef riskli.

Çok teşekkür ederim :) inşallah siz de alırsınız :)
Gerçekten mi? Bana da aşı çıktı ama gebelik düşünüyorum, yaşım da çok. Hamilelik için beklemenizi önerdi mi? Ya da uzun dönemde farklı bir etkisi olabilir vs dedi mi doktor? Umut oldunuz bana.

Gerçekten mi? Bana da aşı çıktı ama gebelik düşünüyorum, yaşım da çok. Hamilelik için beklemenizi önerdi mi? Ya da uzun dönemde farklı bir etkisi olabilir vs dedi mi doktor? Umut oldunuz bana.
Valla benim doktorum bekletmedi :) şöyle ki ben opu olmuştum hemen sonrasında 1.dozu oldum. Rahim dinlendirme verdi 2.dozdan 2 gün sonra adet oldum, ilaçlara başladık donmuş transfer için :)

çarşamba transfer olacağım inşallah

Valla benim doktorum bekletmedi :) şöyle ki ben opu olmuştum hemen sonrasında 1.dozu oldum. Rahim dinlendirme verdi 2.dozdan 2 gün sonra adet oldum, ilaçlara başladık donmuş transfer için :)

çarşamba transfer olacağım inşallah
İnşallah olumlu sonuçlanır, kucağınıza bebişinizi alırsınız 🙏🙏
ben opu falan hiç bilmiyorum henüz, vajinusmusu yenmeye çalışıyorum, çok gerideyim :) içinizde aşıya dair korku yoksa bana da o rahatlıktan verin ben de olayım yarın :) siz sağlıkçısınız sanırım olduğunuza göre ?

Benim doktorum aşı olursan transferi 2 ay sonra yaparız dedi. Ben beklemek istemiyorum dedim aşı ol öyle yapalım dedi ben transferi seçtim

İnşallah olumlu sonuçlanır, kucağınıza bebişinizi alırsınız 🙏🙏
ben opu falan hiç bilmiyorum henüz, vajinusmusu yenmeye çalışıyorum, çok gerideyim :) içinizde aşıya dair korku yoksa bana da o rahatlıktan verin ben de olayım yarın :) siz sağlıkçısınız sanırım olduğunuza göre ?
Evet sağlıkçıyım :) aşıda hiiiç bir şey yok ben yapıldığını bile anlamadım öyle diyeyim. Hiçbir yan etki de yok.

Vajinusmusu yenen çok arkadaş var burada. Jinekoloji bölümüne bir bakın derim. Egzersizleri var. Çubuk gibi aletlerle yapılıyor. İnşallah siz de kısa sürede kucağınıza alırsınız bebişinizi :)

Evet sağlıkçıyım :) aşıda hiiiç bir şey yok ben yapıldığını bile anlamadım öyle diyeyim. Hiçbir yan etki de yok.

Vajinusmusu yenen çok arkadaş var burada. Jinekoloji bölümüne bir bakın derim. Egzersizleri var. Çubuk gibi aletlerle yapılıyor. İnşallah siz de kısa sürede kucağınıza alırsınız bebişinizi :)
Çok teşekkür ederim :)) inşallah öyle olur. Ben kendim yapamadım malesef, biraz korkağım. Siz sağlıkçısınız madem, sizce aşının içindeki maddeler çocuğa zarar verici ne bileyim, hamileliğe engel olucu vs değildir di mi? Burada da okudum bir kaç mesaj, hamile kalmak isteyen arkadaşlar aşı olmuyorlar. Sebebini anlamadım, yüreğim atıyor, pazartesi yaklaştıkça :KK43:

Çok teşekkür ederim :)) inşallah öyle olur. Ben kendim yapamadım malesef, biraz korkağım. Siz sağlıkçısınız madem, sizce aşının içindeki maddeler çocuğa zarar verici ne bileyim, hamileliğe engel olucu vs değildir di mi? Burada da okudum bir kaç mesaj, hamile kalmak isteyen arkadaşlar aşı olmuyorlar. Sebebini anlamadım, yüreğim atıyor, pazartesi yaklaştıkça :KK43:

Hiçbir zararı olmadığı düşünülüyor. Şöyle ki bizimki çin aşısı ölü virüs aşısı. Yani ölü virüs parçalarını birkaç bağışıklık uyarıcı solüsyonla veriyorlar vücuda. Ölü virüs aşısı teknolojisi çok eski bir teknoloji. Gebelikte de ölü virüs aşıları rahatlıkla yapılabiliyor. Bunlardan biri grip aşısı gebelere çok tavsiye edilen ve rutin yapılan bir aşı.

Canlı virüs aşıları gebelik döneminde yapılmaz. Nedeni de teorik olarak zayıflatılmış virüsün bir ihtimal zayıflatılmış olsa da bebeğe geçip onu enfekte edebileceği korkusundan geliyor.

Ölü virüste canlanma ihtimali ve bebeği enfekte etme ihtimali yok. Corona kaparsak var ama maalesef.

%100 zararlı değil garantisi verilemiyor çünkü daha çok yeni bir aşı. Bu nedenle hamileyseniz ve covidle ilgilenen bir bölümde çalışan sağlık çalışanıysanız yaptırın diyorlar (amerikadaki kadın doğumcular derneğinin önerisi) yok ben korunurum kapma ihtimalim düşük diyorsanız doğum sonrasını bekleyin diyorlar. Ama ben daha hamile değilim :) o yüzden hiç korkmadan yaptırdım. Hamile olsam ama doğum sonrasına ertelerdim.

Hiçbir zararı olmadığı düşünülüyor. Şöyle ki bizimki çin aşısı ölü virüs aşısı. Yani ölü virüs parçalarını birkaç bağışıklık uyarıcı solüsyonla veriyorlar vücuda. Ölü virüs aşısı teknolojisi çok eski bir teknoloji. Gebelikte de ölü virüs aşıları rahatlıkla yapılabiliyor. Bunlardan biri grip aşısı gebelere çok tavsiye edilen ve rutin yapılan bir aşı.

Canlı virüs aşıları gebelik döneminde yapılmaz. Nedeni de teorik olarak zayıflatılmış virüsün bir ihtimal zayıflatılmış olsa da bebeğe geçip onu enfekte edebileceği korkusundan geliyor.

Ölü virüste canlanma ihtimali ve bebeği enfekte etme ihtimali yok. Corona kaparsak var ama maalesef.

%100 zararlı değil garantisi verilemiyor çünkü daha çok yeni bir aşı. Bu nedenle hamileyseniz ve covidle ilgilenen bir bölümde çalışan sağlık çalışanıysanız yaptırın diyorlar (amerikadaki kadın doğumcular derneğinin önerisi) yok ben korunurum kapma ihtimalim düşük diyorsanız doğum sonrasını bekleyin diyorlar. Ama ben daha hamile değilim :) o yüzden hiç korkmadan yaptırdım. Hamile olsam ama doğum sonrasına ertelerdim.
Çok güzel açıklamışsınız, çok teşekkür ederim 😍 Peki hani Çin güvensizliği ve hastalığın bilinmezliği var ya, bizim grip aşısından farklı ve ürkütücü bir madde olması imkansız değil mi içinde? Bir de ben doktorumu aradım, 3 ay hamilelik düşünmeyelim vajinusmusu yendikten sonra dedi. Yaş 37, sizce önce yumurta rezervlerine mi baktırsam, öyle mi aşı olsam? Siz denemeyimleşsiniz bu süreci, 3 ay beklemek çok mu riskli sizce? Ben de bebeğim olmamasından çok korkuyorum :KK43: 3 yıldır uğraşmadım çünkü evliliğimde sorunlar vardı. Şimdi de olmamasından korkuyorum :KK43: her şeyin yolunda olduğunu öğrenmek için önce neye baktırmak lazım?

Bence corona virüsü partikülleri ve bağışıklığı uyarıcı madde dışında bir şey olması imkansız :p Tüm aşılar önce kontrolden geçirilip Türkiye'de onaylanıp öyle veriliyor kullanıma.

Bence beklemeyin. Ben 33 yaşında başladım bebek için çalışmaya. 1 dış gebelik, 2 yumurta toplama geçti 35 e geldim. 1,5 yıl geçiverdi ve daha ortada bebek yok :p Keşke tedaviye başlar başlamaz hamile kalsak ama öyle olmuyor. Yine de tabi siz bilirsiniz. Ben beklemezdim. Ama aşımı olurken vajinismusu yenme fikri çok mantıklı. Onu deneyebilirsiniz. Sonuçta tüp bebek aşamasının hepsinin muayenesi vajinal yoldan oluyor. Defalarca da muayene olacaksınız. Tüp bebekten önce vajinismusun ortadan kalkmış olması lazım. Ama bu psikolojik bir durum olduğu için ben sadece ilişkiye giremiyorum, alttan muayene oluyorum diyorsanız ayrı tabi :)

X