5 haftalık gebe iken cinsel ilişki

tualya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2014
164
26
arkadaşlar doktor bir uyarıda bulunmadı birşey demedi cinsel ilişkiye girebilir miyiz herhangi bir sorun olur mu

Tehliken, kanaman vs yoksa, doktor da yasaklamadiysa son aylara kadar sorun yok.

Ben de doktora değil ama kendime daha yakın hissettiğim için sağlık ocağındaki ebeye sordum. İlk 3 ay ve son 3 ay risklidir, eğer kanama düşük riski vs yoksa sorun yok ama şahsi fikrimi sorarsan tavsiye etmiyorum dedi.
Ben de 7.haftamdaym. 21 martta öğrenmiştim gebeliğimi, o günden beri olmamıştı. Bir kaç gün evvel oldu ama pembe renkli bir iki damla akıntı oldu. Ürkmedim desem yalan olur. Artk sanırım 3 ay bitene kadar olmaz tekrarı. Çünkü kaç aydır beklenen ama gelmeyen bir bebekti benimki..

💑💓

Ben de doktora değil ama kendime daha yakın hissettiğim için sağlık ocağındaki ebeye sordum. İlk 3 ay ve son 3 ay risklidir, eğer kanama düşük riski vs yoksa sorun yok ama şahsi fikrimi sorarsan tavsiye etmiyorum dedi.
Ben de 7.haftamdaym. 21 martta öğrenmiştim gebeliğimi, o günden beri olmamıştı. Bir kaç gün evvel oldu ama pembe renkli bir iki damla akıntı oldu. Ürkmedim desem yalan olur. Artk sanırım 3 ay bitene kadar olmaz tekrarı. Çünkü kaç aydır beklenen ama gelmeyen bir bebekti benimki..

💑💓

Benim doktorum hic biseyi yasaklamadi. Ben 30.haftama gircem ve gayet normal devam ediyo ozel hayatimiz. Son aya kadar da eder sanirim. Hic bi problem yasamadim bu yuzden.
Tabiki tercih meselesi.tedirgin olunacaksa hic yapmamak daha iyi.

Sen yine de tedbirini al arkadaşım.
İlla cinsel ilişki şart değil eşlerin tatmin olması için. Başka yollar da var. İçindeki canı tehlikeye atma derim ben. Nolur nolmaz..

arkadaşlar doktor bir uyarıda bulunmadı birşey demedi cinsel ilişkiye girebilir miyiz herhangi bir sorun olur mu

ben keseyi görmek için doktoruma gittiğimde kalp atışını duyana kadar ilişki yasak dedi, çok şükür kalp atışınıda duyunca tamam şuan yasak yok ilişki olabilir dedi bizde dr.dediğini yapıyoruz yasak yok şuan 7. haftamdayım:)

12.hafta bitene kadar benim doktorumda yasaklamıştı, kahverengi lekelenmem olduğu için, 12.hafta sonra yasak kalktı.
tedbirini al bence, 12.hafta sonrasında da uygun pozisyonlara göre devam etmeni tavsiye ederim.
hayırlı doğumlar.:KK49:

şimdii normalde yasak değil der doktorlar. ama makalelere dikkat ederseniz yürüyüş için bile 11-12. haftadan itibaren izin çıkar.
burda önemli olan senin doktorun benim doktorum olayı değil. doktorlar ekol ekol. kimisi vitamin yazar kimi yazmaz, kimi normalcidir kimi sezeryancı. bu da aynı bunun gibi bişey. kimi cinsel ilişkiyi yasaklar(risk olmasa bile) kimi serbest bırakır.
doktorum mevcut bir risk olmamasına rağmen ilk üç ay gerek yok demişti.
bence de gerek yok. eşlerin büyük çoğunluğu bu konuda anlayışlı zaten. ilk üç ay çok hassas. senin doktor bişey demez başkası der. dolayısıyla sen o "başka" doktora da gidiyo olabilirdin.
velhasıl sıkın dişinizi:KK1:

herhangi bir sıkıntı yoksa ilişki de de sıkıntı olmaz sadece senin hassasiyetin daha fazladır veya libidon daha düşüktür ama risk varsa uzak dur başka türlü tatmin edin birbirinizi

X