5 haftalık gebeyim belirtilerim sönüyor yardım edin ne olur

Seduskaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2017
35
16
31
Kızlar merhaba. Bugün itibariyle 4 hafta 6 günlük gebeyim. İki gün önce vajinal ultrasonla gebelik kesesi saptandı şükür ama benim bütün belirtilerim sönüyor ( memelerde gerginlik ve ağrı, uyku hali vb.) sadece arada sırada adet olacakmışım gibi karnım ağrıyor. Bir sorun mu var diye çok endişeliyim çünkü ilk gebeliğimde de belirtilerim söndü ve doktora gittiğimde bebeğin gelişmediğini öğrenip kürtaj olmak durumunda kalmıştım. Bu sefer progestan ve kan sulandırıcı iğne kullanıyorum ama kalp atışını duymak için doktor iki hafta sonraya çağırdı ama ben o zamana kadar stresten öleceğim. Sizin de belirtilerinizin söndüğü ama bebeğinizin iyi olduğu durumlar yaşandı mı? Lütfen bilgisi tecrübesi olan varsa paylaşabilir mi çok üzgünüm çok endişeliyim ☹

Göğüs ağrısı artıp azalabilir bunlara takılma bir kez düşük oldu diye tekrar olacak diye bir şey yok. Arada adet sancısı olmasıda normal gebeliğin ilk haftalarında. Bence bir sorun yoktur içini ferah tut 😊

Benim sürekli midem bulanıyor sadece , sanırım 5. Haftada başlamıştı. Şüphe duyuyorsanız hemen yarın gidip bir kan tahlili verin. Anlaşılır, ya da doktora gidebiliyorsanız yeniden bir bakılsın. Inşallah sizinledir bebeğiniz.

Kızlar merhaba. Bugün itibariyle 4 hafta 6 günlük gebeyim. İki gün önce vajinal ultrasonla gebelik kesesi saptandı şükür ama benim bütün belirtilerim sönüyor ( memelerde gerginlik ve ağrı, uyku hali vb.) sadece arada sırada adet olacakmışım gibi karnım ağrıyor. Bir sorun mu var diye çok endişeliyim çünkü ilk gebeliğimde de belirtilerim söndü ve doktora gittiğimde bebeğin gelişmediğini öğrenip kürtaj olmak durumunda kalmıştım. Bu sefer progestan ve kan sulandırıcı iğne kullanıyorum ama kalp atışını duymak için doktor iki hafta sonraya çağırdı ama ben o zamana kadar stresten öleceğim. Sizin de belirtilerinizin söndüğü ama bebeğinizin iyi olduğu durumlar yaşandı mı? Lütfen bilgisi tecrübesi olan varsa paylaşabilir mi çok üzgünüm çok endişeliyim ☹
Bu tarz belirtiler 6.haftadan sonra şiddetlenir genelde. Benim de ilk 6 hafta belirtim oldu sonra hepsi birden kayboldu çok şükür bir sorun çıkmadı. Inşallah her sey yolundadır. Iciniz rahat etmiyorsa haftaya başka bir doktora görünebilirsiniz. Kalp atışı alınmaz muhtemelen ama kesenin gelişip gelismedigine bakılır

Benımde belirtilerim kaybolmuştu aynı endişeler bende düşmüştüm ama bi sorun yoktu senede yoktur merak etme

Bnce acile falan git bekleme 2hafta. Dedigin gibi, belirtim sondugunde , aninda anlamistim.Ama 4-5 gun sonra randevum vardi.Kontrole gittigimde bebegimin kalbinin 4-5 gun once durdugunu soylemisti dr.GIT lutfen bekleme

Bnce acile falan git bekleme 2hafta. Dedigin gibi, belirtim sondugunde , aninda anlamistim.Ama 4-5 gun sonra randevum vardi.Kontrole gittigimde bebegimin kalbinin 4-5 gun once durdugunu soylemisti dr.GIT lutfen bekleme
Gitmeyi düşündüm ama daha 5 haftalık olduğum için zaten kalp atışını duyamayacağımız için durdum tekrar

Beta hcg baktırabilirsin artmaya devam ediyor mu diye. Artış oranı ne kadar onu kontrol edebilirsin. Stresin hiçbir faydası yok daha kötü olur böyle yaparsan inşallah sağlıklıdır bebiş 🙏🏻

X