5 haftalık hamileliklerde rahim ultrasonunun sakıncaları var mı?

DDderya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2009
17
0
merhaba arkadaşlar ,
5 haftalık hamşleyim , ilk muayenemi gebeliğin erken dönemi olduğu için , doktor rahim ultrasonu ile yaptı. 2 hafta sonra tektrar gideceğim. bu muaynede de rahimden bakacak. normal mi bu? çünkü bir arkadaşıma da bu şekilde bakılmış ve beni uyardı. rahimden bakıldığında bebeğe zara verilebiliyormuş. bilgisi olan var mı lütfen cevaplarını bekliyorum

rahım ultrasonu dedıgın vajınal yoldan bakılan mı?
ne alakası war canım bı sakıncası olsa bnca doktor bakarmı ordan? ben 3 ay bıtene kadar hep alttan baktırdım cok sukur 4 ay bıtıyo sımdı... hıc bı problem de yasamadım... hem cok kucuk daha ustten net gorunmez kı net gorebılmek ıcın alttan bakması normal. doktoruna guven derım ben...

bir sakıncası olsa doktorun bakmaz ama benim de ilk gittiğimde kese erken olduğu için görünmemişti istersen vajinal bakalım dedi yok biraz bekliyeyim dedim ve1 hafta bekledim sonra karından ultrasonla baktı ve artık hep öyle bakıyor.

yaaa arkadaşlar neden zararlı olsun?bütün doktorlar vajinal muayene yaparken ve zararsız olduğunu söylerken sağdan soldan duyduğunuz saçma sapan şeylere inanıp da moralinizi bozmayın lütfen.özellikle ilk dönemde yapılan vajinal ultrason çok önemli.doktorunuza güvenin.zaten zararı olsa yapmazlar.internetten araştırın okuyun zararı olmadığını göreceksiniz.rahimden dediğiniz şey vajinal ultrason.o şekilde aratırsanız birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.daha çok yeni böyle şeylerle üzmeyin kendinizi strese girmeyin.sağlıklı hamilelikler dilerim.

saolun arkadaşlar. içimi ferahlattınız... amin inşallah sağlıklı gebelik dönemi geçririrz hepimiz

X