5 Haftalık hamileyim, doktor çok bağırdı, çok kötüyüm.

pebblepapers

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2021
58
15
26
Selam herkes beni linç edecek evet ama bence doktor size bagırmakta haksızken diğer konuda haklı. Yani bagırdığı için şikayet edebilirsiniz ama randevu almadan işlem yaptırmakta ısrar edemezsiniz. Hassas bir döneminizdesiniz evet ama devlet hastaneleri, aile hekimlikleri hele şu zamanda naz çekecek yerler değiller. Bu sadece Türkiyede değil her yerde böyle çünkü devlet hastaneleri, sağlık ocakları bütün türkiyeye hizmet veriyorlar ve kuralları var. Avrupadan bu foruma yazan insanlar var. Görüyoruz kan testini bırak randevusuzu hiçbir şekilde yapmıyorlar. Ultrasonda kese kalp atışı görme vs asla yok. Düşüğü bile evde kendi kendine yapan insanlar okudum avrupada yaşayan. Bizim ülkemizde aciller normal poliklinik muayenesine gitmek istemeyen yeşil alan kodlu insanlarla dolu. Hepsine de bakılıyor. Kanlar alınıyor, röntgenler cekiliyor.
Demek ki bir haftadan önce hamile kabul etmiyorlar. Bu bir kural ise ısrar etmek anlamsız. bu tip keyfi meselelerimizi maalesef özel hastanelerde halletmemiz gerekiyor çünkü devlet hastanesinde, sağlık ocağında her vatandaşın hakkı var ve randevusuz araya girmek baskasının da hakkında girmek olmuyor mu ? Tedirginliğinizi anlıyorum çok zor durumdasınız ama varolan kuralı esnetmekte ısrar ederek niye kendinizi bosuna strese soktunuz. Kan değerinizi bilmenin hamileliğinize hiçbir pozitif etkisi yok.
Merhaba, sağlık ocaklarında randevu alma zorunluluğu kalkalı çok oldu aslında. Mesela ben de dün kan vermek için sağlık ocağına gittim kapıdaki sırayı bekledim doktoruma gittim kanımıs verdim. Evet hastanelerde randevusuz asla olmaz ama sağlık ocaklarının hizmeti bu şekilde burada. Bu yüzden aile hekiminin yaptığını yanlış buluyorum. Sağlık talep edene hizmet vermekle yükümlüdür 🙄 ben de İstanbulda yaşıyorum

Son düzenleme:

iwannahappy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2021
85
72
39
Merhaba, sağlık ocaklarında randevu alma zorunluluğu kalkalı çok oldu aslında. Mesela ben de dün kan vermek için sağlık ocağına gittim kapıdaki sırayı bekledim doktoruma gittim kanımıs verdim. Evet hastanelerde randevusuz asla olmaz ama sağlık ocaklarının hizmeti bu şekilde burada. Bu yüzden aile hekiminin yaptığını yanlış buluyorum. Sağlık talep edene hizmet vermekle yükümlüdür 🙄 ben de İstanbulda yaşıyorum
Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Odasına girince durumumu anlatmıştım, herşeyden önce o ruh halindeki birine bağırılmaz. Hamileliğimi yeni öğrenmiştim, çok korktum o gün o sinirle bişey olacak diye. Şikayetlerim sonuçsuz kaldı, en azından beni anlayan birileri olduğunu bilmek güzel ❤️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-12-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 173 gün kaldı.

Bebeğinizn başı ve boynu artık daha dik ve düz bir hatta görülüyor. Önümüzdeki 3 ay boyunca daha çok kilo alacaksınız. Bunun sebebi bebeğinizin hızla büyümesi. Kilo artışlarınıza dikkat etmelisiniz. Bugün ultrasonda bebeğinizi baş parmağını emerken görebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Hira99

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2020
31
15
36
Bu doktorlar coronayi da bahane etti hic hastayla uğraşmak istemiyorlar koca yetişkin insanlari azarlıyorlar ,devletin buna dur demesi gerek gerçekten cok kötü bir durum bu gerizekalı dr yüzünden mutlulugunu da erteleme bosver tadini cikar Allah kerim :) insallah bu yaptığı terbiyesizligi bir gün kendi de yaşar ...

iwannahappy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2021
85
72
39
Bu doktorlar coronayi da bahane etti hic hastayla uğraşmak istemiyorlar koca yetişkin insanlari azarlıyorlar ,devletin buna dur demesi gerek gerçekten cok kötü bir durum bu gerizekalı dr yüzünden mutlulugunu da erteleme bosver tadini cikar Allah kerim :) insallah bu yaptığı terbiyesizligi bir gün kendi de yaşar ...
İnşallah canım çok teşekkür ederim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-12-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 173 gün kaldı.

Bebeğinizn başı ve boynu artık daha dik ve düz bir hatta görülüyor. Önümüzdeki 3 ay boyunca daha çok kilo alacaksınız. Bunun sebebi bebeğinizin hızla büyümesi. Kilo artışlarınıza dikkat etmelisiniz. Bugün ultrasonda bebeğinizi baş parmağını emerken görebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın