Börekler 5 renkli börek - Emek yufka sponsorluğunda

Ahu060812

Başlangıç 94,izin 67.3 güncel 77.5
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2015
5.616
24.139
40
Merhaba hanımlar
Elma içinde süpriz kekimle bana layık gördüğünüz üçüncülükten dolayı çok teşekkür ederim
şimdi sıra leziz böreklerde..
ben tarifini önceden yapmış resimlemiştim konu anlatımına bir baktım benim böreğin resmi ama ben ufak bir değişiklik yapmıştım bakalım beğenecek misiniz?
Malzemeler
6 adet yufka
2 yumurta
1 çay bardağı yağ
5 y k yoğurt
5 çeşit iç malzemeleri
Ben sade patates ,salçalı patates ,maydanozlu peynir ,sade peynir ve kıyma kullandım sizde damak tadınıza göre değiştirebilirsiniz.
image.jpeg

Önce yumurta yoğurt ve yağımızı karıştırıyoruz.
image.jpeg

image.jpeg

Daha sonra bir yufkamızı alıp yoğurtlu karışımımızdan sürüyoruz.
image.jpeg

İç harcımızı koyup sarıyoruz.
image.jpeg
image.jpeg

Ayni işlemi diğer içlerle de yapıyoruz.
image.jpeg

Sonra geriye kalan yufkamızı serip sardıklarımızı içine koyup tekrar sarıyoruz
image.jpeg

image.jpeg

Fırın tepsimize yerleştirip 200 derecede 45 dk pişiriyoruz ve üzerindeki çıtır yufkaların tırtıklanmaması için böreğinizi güvenli Bi yere kaldırın yoksa sonuç böyle olur :KK66:
image.jpeg
image.jpeg

Daha sonra dilimleyerek servis yapıyoruz.
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Çok lezzetli ve değişik olan bu böreğe çoçuklar bayıldı sofraya koyduğumda patatesliler benim peynirliler benim diye paylaştılar denemenizi tavsiye ederim.
Afiyet olsun.

Son düzenleme:
Merhaba hanımlar
Elma içinde süpriz kekimle bana layık gördüğünüz üçüncülükten dolayı çok teşekkür ederim
şimdi sıra leziz böreklerde..
ben tarifini önceden yapmış resimlemiştim konu anlatımına bir baktım benim böreğin resmi ama ben ufak bir değişiklik yapmıştım bakalım beğenecek misiniz?
Malzemeler
6 adet yufka
2 yumurta
1 çay bardağı yağ
5 y k yoğurt
5 çeşit iç malzemeleri
Ben sade patates ,salçalı patates ,maydanozlu peynir ,sade peynir ve kıyma kullandım sizde damak tadınıza göre değiştirebilirsiniz.
Eki Görüntüle 1643988

Önce yumurta yoğurt ve yağımızı karıştırıyoruz.
Eki Görüntüle 1643989
Eki Görüntüle 1643992
Daha sonra bir yufkamızı alıp yoğurtlu karışımımızdan sürüyoruz.
Eki Görüntüle 1643993
İç harcımızı koyup sarıyoruz.
Eki Görüntüle 1643994 Eki Görüntüle 1643995
Ayni işlemi diğer içlerle de yapıyoruz.Eki Görüntüle 1643996 Sonra geriye kalan yufkamızı serip sardıklarımızı içine koyup tekrar sarıyoruz
Eki Görüntüle 1643998
Fırın tepsimize yerleştirip 200 derecede 45 dk pişiriyoruz ve üzerindeki çıtır yufkaların tırtıklanmaması için böreğinizi güvenli Bi yere kaldırın yoksa sonuç böyle olur :KK66:
Eki Görüntüle 1643999 Eki Görüntüle 1644000
Daha sonra dilimleyerek servis yapıyoruz.
Eki Görüntüle 1644013
Eki Görüntüle 1644014 Eki Görüntüle 1644015 Çok lezzetli ve değişik olan bu böreğe çoçuklar bayıldı sofraya koyduğumda patatesliler benim peynirdiler benim diye paylaştılar denemenizi tavsiye ederim.
Afiyet olsun.
Anemmm gelmiş bile tarifff ellerine sağlık 3. lüğün içinde tebrikler.. kekin beğendiklerimin arasında idi ve bu böreklede konuşturmuşsun hamaratlığını.. yarışmada BAŞARILAR..:KK68::KK68:

Anemmm gelmiş bile tarifff ellerine sağlık 3. lüğün içinde tebrikler.. kekin beğendiklerimin arasında idi ve bu böreklede konuşturmuşsun hamaratlığını.. yarışmada BAŞARILAR..:KK68::KK68:
Çok teşekkürler aslında denemeydi çok istediğim gibi olmadı ama diyetteyim tekrar yapmak istemedim

Ahu kız gecemi yaptın böregi :KK70:allah iyiligini versin , ayrıca süsleme fikrimdi domates çiçek ve maydonoz ayol komşular sunumum benden önce davranılarak elinden alınmıştır:KK70:
İlahi abla hiç akşamdan yaparmıyım:eek:
3 gün önce yaptımdı :KK70:
Sende kullan domatesi maydonozu zaten fazla alternatif yok tuzlularda

X