6 aylık evlilik ve boşanma

Güncelleme eşim evden gitti son konuşmayı yaptık İş başvuruları yaptığını gösterdi bana ben zaten iş arıyordum ama dönmüyorlar dedi inanmadım iş arama sitesini gösterdi bu zamana kadar başvurduğu işler olmuş doğru Tarihleri ile birlikte gördüm şirketlere cv gönderdiği mailleri gördüm ama yinede evden gönderdim onu…. anlaşmalı boşanma olmuyormuş avukat tutmam gerekiyormuş Biraz kafamı dinlemeye çekildim ayrılmaya kararlıyım burada bazı Üyeler sen ayrılmazsın senden bir şey olmaz diyor ancak bu boşanma sevgili gibi hadi o evden gitti ilişkimiz bitti olmuyor avukatla da görüştüm 8500 TL fiyat verdi avukata çok gerek olduğunu düşünmüyorum anlaşmalı boşanabiliriz ne olursa olsun bir çocuğumuz yok Üzerimize bir mal yokve eşim şiddetli ya da şiddeti seven bir insan değil hiçbir zaman bunu görmedim anlaşmalı ve konuşarak halledebileceğimiz ayrılabileceğimiz bir durumdayız. Benim ailem de zaten yanımda ben ne istersem yanımda olacaklarını söylüyorlar. Son gelişme bu şekilde bitecek zaten bitti ancak henüz altı aylık evliyim kavgalı gürültülü bitecek bir konu yok ortada anlaşmalı bir şekilde mantıklı bir şekilde bitsin istiyorum

Herkese İyi akşamlar arkadaşlar.. Sitede aktif üyeyim fakat kimliğim bilindiği için yönetici izni ile üyelik aldım cevapları alıp kapatacağım..

6 aylık evliyim. Başlarda kaynana ve görümceden çok çektim.
Sevgiliyken aram onlarla iyiydi evlilik kararı alınca tuhaf bir sekilde gıcık davranmaya basladılar.
İstemem dahi olmadı. Öylece evlendim. Cocuk yok zaten eşim cocuk da istemiyor.

Gelelim sorunlarımıza;
Eşim çalışmıyor. Evlenmeden önce de calısmıyordu. İş bulur vs dedik burada bende de hata var bu sekilde evlendim..
Şöyleki evlenmeden önce birlikte yasıyorduk birlikte bazı işler yapıyorduk ben evden çalışıyorum tasarımcıyım. Sonra ona iş cıkmadı..

Eşim bir kaç yere basvuruyor ama dönüs vs olmuyor. Bu konuda tüm yük üzerimde hissediyorum.
Hem calısıyorum, ev temizliği, yemek, bulasık, camasır.
Cok yoruluyorum.. Ev hep dagınık.. yetişemiyorum sağlık sorunlarım var cok kızıyor sağlık sorunum olmasına psikolojik seninki diyor enerjimi alıyorsun diyor..
Hep evde dipdibeyiz. ben bilgisayar basındayım o koltukta telefonda..
2 aydır cinselliğimiz yok, sadece yan yana uyuyoruz

Evimizin tüm esyalarını ben ve ailem yaptık.
Ki hala da ailem destek olmakta yakın zamanda bir para lazım oldu benim ailem verdi.. yoktan var ettiler resmen..
Eşim tarafından evimize bir çöp dahi alınmadı.
Ne kendisi ne ailesi.
Ama cok ailecidir. toz kondurmaz asla.. Ailesine 5 dk yakında oturuyoruz.. Benim ailem destek olmasına rağmen onu da yapmıyor ailemin yakınına tasınmak istiyorum o annemi bırakmam diyor.

Görümcemle eşimin ortak bir arabaları var. araba görümcemde keyfini sürüyor. görümcede evli cocuklu.

Benim bekarken aldıgım arabam var minik bir sey.. Eşime arabayı satın ikinize ayrı iki araba alın demiştim. Ben bu durumdan rahatsız değilim bizim arabamız var senle ihtiyacımız yok diyor. Ablam binsin diyor
Yahu araba benim arabam. Bana niye güveniyorsunuz bu kadar...
Cok zoruma gidiyor..
Bugün hastalansam gecinemeyiz kiramız yüklü miktar cok yoruldum boğazım düğüm düğüm sürekli..

Geçen gün patladım bu eve para getirmiyorsun siz ne yaptınız dedim ailemi karıstırma dedi beni de böyle kabul ettin böyle evlendin sen istedin dedi. 3gündür yüzüme bakmıyor evde. Cok sinirli tersliyor oflayıp pufluyor gergin kapıları çarpıyor. Konusalım diyorum iki yüzlüsün sözünü tutmadın beni böyle kabul etmiştin basıma kakıyorsun diyor.
kredi kartım ondaydı yani onunla alısveris yapıyoruz cıkınca geldi demin onu verdi buna da laf edersin al kartını dedi odaya kapandı.

Ben haksız mıyım? iş bulamama ayrı bir sey bari ablasına yedirmese hakkını en azından bir miktar para girer eve :KK43:
Hepsi bana güveniyor...
Cok kötüyüm çok
Nasıl ayrılırız bosanma olayını da bilmiyorum umutlarım yerle bir öfke doluyum ailesine

Güncelleme eşim evden gitti son konuşmayı yaptık İş başvuruları yaptığını gösterdi bana ben zaten iş arıyordum ama dönmüyorlar dedi inanmadım iş arama sitesini gösterdi bu zamana kadar başvurduğu işler olmuş doğru Tarihleri ile birlikte gördüm şirketlere cv gönderdiği mailleri gördüm ama yinede evden gönderdim onu…. anlaşmalı boşanma olmuyormuş avukat tutmam gerekiyormuş Biraz kafamı dinlemeye çekildim ayrılmaya kararlıyım burada bazı Üyeler sen ayrılmazsın senden bir şey olmaz diyor ancak bu boşanma sevgili gibi hadi o evden gitti ilişkimiz bitti olmuyor avukatla da görüştüm 8500 TL fiyat verdi avukata çok gerek olduğunu düşünmüyorum anlaşmalı boşanabiliriz ne olursa olsun bir çocuğumuz yok Üzerimize bir mal yokve eşim şiddetli ya da şiddeti seven bir insan değil hiçbir zaman bunu görmedim anlaşmalı ve konuşarak halledebileceğimiz ayrılabileceğimiz bir durumdayız. Benim ailem de zaten yanımda ben ne istersem yanımda olacaklarını söylüyorlar. Son gelişme bu şekilde bitecek zaten bitti ancak henüz altı aylık evliyim kavgalı gürültülü bitecek bir konu yok ortada anlaşmalı bir şekilde mantıklı bir şekilde bitsin istiyorum
Çalışmıyorsa sizin çalışarak aldıklarınuzda hak iddia edecek gibi duruyor. Avukatı bu sebepten düşünün bence. Hem hiçbir şeye para harcamayıp hem de malınıza konmasın. Hayırlısı olsun hakkınızda

En dogru karari vermissin.. hadi onca seyi yapti diyelim koltukta pineklemek
Nedir? Sen calisirken ev islerini yapsaydi en azindan iyi bi tarafi var derdin.. ama bu kadarda kullanilmaz bir insan. Birde kredi kartini verdi demek bi hisimla gururunu sevsinler.. eve bir cop almamissin kac yasinda herifsin kart verirken mi gururun tuttu🙄

Hayat bu kimin ne olacagi belli olmaz tabii yeri gelir sen calisirsin yeri gelir esin ama.. bu durum hic hos degil

ben bunu gerçekten kafamda oturtamıyorum ya
çok affınıza sığınarak yazıyorum ama:

hani böyle gelinden temizlik bekleyen kadın modeli mesela nasıl evlenmeden birlikte yaşayana razı olur, laf etmez.
benim etrafımda var böyle okkalı kaynanalar ama evlenirken geline de 2 düzine bilezik takarlar, gelin de kaynana evini kırklar. eve parayı temel olarak erkek getirir.

sizinki çok değişik. hiç bir tanıma uymuyor. suadiye (türü) bir yerde oturup gelinden temizlik bekleyen. ama kız isteme "lütfunda" bile bulunmayan kaynana modeli...çok ilginç. benim bildiğim hiçbir adete, yöreye, tanıma uymuyor sizinki.
Çok haklısınız, ben de en çok buna tuhaf bakarım.👍 evlilik veya gelin kaynana ilişkisinde farklı farklı düzenler var. Ama bir düzen kendi içinde mantıklı ve sebep sonuç olarak uyumlu oluyor. Bunun gibi her şeyden işime geleni seçip alayım işime geleni adetim değil diyeyim diyenler en ikiyüzlü en kötüleri gelir bana. Kaynanaya hizmet eden geline normalde olumsuz bakarım ama bu tip çıkarcıların yanında onlar bile masum kalıyor.

Herkese İyi akşamlar arkadaşlar.. Sitede aktif üyeyim fakat kimliğim bilindiği için yönetici izni ile üyelik aldım cevapları alıp kapatacağım..

Sevgiliyken aram onlarla iyiydi evlilik kararı alınca tuhaf bir sekilde gıcık davranmaya basladılar.

Gelelim sorunlarımıza;
Eşim çalışmıyor. Evlenmeden önce de calısmıyordu. İş bulur vs dedik burada bende de hata var bu sekilde evlendim..
Şöyleki evlenmeden önce birlikte yasıyorduk birlikte bazı işler yapıyorduk ben evden çalışıyorum tasarımcıyım. Sonra ona iş cıkmadı..

Eşim bir kaç yere basvuruyor ama dönüs vs olmuyor. Bu konuda tüm yük üzerimde hissediyorum.
Cok yoruluyorum.. Ev hep dagınık.. yetişemiyorum sağlık sorunlarım var cok kızıyor sağlık sorunum olmasına psikolojik seninki diyor enerjimi alıyorsun diyor..

Ki hala da ailem destek olmakta yakın zamanda bir para lazım oldu benim ailem verdi.. yoktan var ettiler resmen..
Ne kendisi ne ailesi.
Ama cok ailecidir. toz kondurmaz asla.. Ailesine 5 dk yakında oturuyoruz.. Benim ailem destek olmasına rağmen onu da yapmıyor ailemin yakınına tasınmak istiyorum o annemi bırakmam diyor.

Görümcemle eşimin ortak bir arabaları var. araba görümcemde keyfini sürüyor. görümcede evli cocuklu.

Benim bekarken aldıgım arabam var minik bir sey.. Eşime arabayı satın ikinize ayrı iki araba alın demiştim. Ben bu durumdan rahatsız değilim bizim arabamız var senle ihtiyacımız yok diyor. Ablam binsin diyor
Cok zoruma gidiyor..
Bugün hastalansam gecinemeyiz kiramız yüklü miktar cok yoruldum boğazım düğüm düğüm sürekli..

Geçen gün patladım bu eve para getirmiyorsun siz ne yaptınız dedim ailemi karıstırma dedi beni de böyle kabul ettin böyle evlendin sen istedin dedi. 3gündür yüzüme bakmıyor evde. Cok sinirli tersliyor oflayıp pufluyor gergin kapıları çarpıyor. Konusalım diyorum iki yüzlüsün sözünü tutmadın beni böyle kabul etmiştin basıma kakıyorsun diyor.
kredi kartım ondaydı yani onunla alısveris yapıyoruz cıkınca geldi demin onu verdi buna da laf edersin al kartını dedi odaya kapandı.

Ben haksız mıyım? iş bulamama ayrı bir sey bari ablasına yedirmese hakkını en azından bir miktar para girer eve :KK43:
Hepsi bana güveniyor...
Cok kötüyüm çok
Nasıl ayrılırız bosanma olayını da bilmiyorum umutlarım yerle bir öfke doluyum ailesine de kendisine de

Yaşlar 30-33
Zaten baştan Evlenmeden beraber yaşayarak hata etmişsin bı de üstüne ışsız olduğunu bilerek evlenmissin baştan belliymiş aslında herşey sakın sakın çocuk falan olmadan yolunu ayır çocuk olursa olan o çocuğun hayatına olur kendine doğru düzgün bir yol çiz zaten senin fikirlerini onemsemeyerek belli etmiş kendini ben buyum senin için değişmem istemiyorsan git demeye getirmiş daha çok zaman kaybetme bence

Sen evleneceğine keşke eve bir köpek alsaydın daha az masraflı olurdu. Emeklerinin karşılığını da sevgisiyle fazlasıyla alırdın.

Kocan, dişil enerjiye geçmiş, sen eril enerjidesin. Bunu çözün, her şey çözülecek.
Yani o kadın rolüne girmiş biraz, sen de erkek rolüne. Hemen şuan tüm erkek rollerini bırak ve kadın rolüne gir, yani alıcı ol, her şey değişmeye başlayacak. Erkek vericidir, kadın alıcıdır.

Bizim tanıdığımızın da oğlu böyleydi eşi senelerdir çalışıp didiniyor ama kocası yatıyordu sonra noldu mu boşandılar daha fazla çekemedi kadın haklı olarak..erkeğim diye halen dolaşıyor diğeri de..çekilecek gibi değilmiş eşiniz

Eskiden genellikle erkekler tum gun disarda calisip yorgun argin eve ekmek parasi getirir, kadinlar da bunun karsiliginda yemek yapip evi temiz duzenli tutarmis. Bugun siz hem evin parasini getirip hem ev islerini yapiyorsunuz. Soruyorum: Neden? Bildigim kadariyla boyle bir gelenegimiz yok. Bence siz de biraz sorgulayin bir seyleri. Yoksa sizi kullanan cok olur. Bu arada kadinlarin calismasi gerektigini dusunuyorum, geleneklere bagli degilim ama bu "modern" kadinin gonullu olarak kendini bu kadar ezdirmesi cok sinir bozucu.

Son düzenleme:

Gelelim sorunlarımıza;

Ne kendisi ne ailesi.

Cok zoruma gidiyor..

Hepsi bana güveniyor...
Cok kötüyüm çok
Nasıl ayrılırız bosanma olayını da bilmiyorum umutlarım yerle bir öfke doluyum ailesine de kendisine de

Yaşlar 30-33
olgun bir kadınsınız neden çekiyorsunuz bir an önce boşanın hayatınıza bakın siz başka bir insanın yükünü çekmek için mi çalışıyorsunuz hem size kaba davransın ailesini savunsun gitsin o çok sevdiği ailesi ile yaşasın

Gelelim sorunlarımıza;

Ne kendisi ne ailesi.

Cok zoruma gidiyor..

Hepsi bana güveniyor...
Cok kötüyüm çok

Yaşlar 30-33
Anladığım kadarıyla bu adam seks hariç bir işe yaramıyor.Ablasinin kapısına bırakıp evinize dönün bence.Zaten katkısı yok bari ruh beden sağlığınizi bozmasın

Cevapları alıp kapatacağım demişsiniz, başka bir sürü konuya mesaj yazmışsınız. İkinci üyelik bunun için kullanılmıyor ,sitede aktif üyeymişsiniz üstelik. Şimdi bu iptal olmuşta aktif üyeliğinizden görürsünüz nasılsa.

Buradaki herkesten farklı düşünüyorum nedense. İnsanların hayatında düştüğü dönemler olabilir. Pandemide çok başarılı olan bazı arkadaşlarım işten çıktılar, bazılarına hiç iş gelmemeye başladı. Aylarca beklediklerini ne kadar üzüldüklerini gördüm, ama partnerleri erkek ya da kız farketmez hep yanında oldular. Gerçektenden de bir noktada tekrar yola girdi. 6 ay nedir ki ? Evlilikte iyi günde kötü günde diyoruz. Ha adam size yaslansa anlarım ama başvuru yapıyorsa deniyorsa ve olmuyorsa bu onun suçu değil. Cinselliğe gelince emin olun işsizlik, kendine ait para olmaması, eşin ile sürekli huzursuzluk, bunlar insanda cinsellik bırakmaz. Ama gerçekten seviyor olsaydınız evlilik bundan bitmezdi. Bence sevgi yok bu evlilikte. O yüzden bitmeli.

X