6 haftalık gebelik

Aysenurucas21

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2021
1
0
22
Merhabalar 6 haftalık gebeyim cuma günü kanamam oldu acile gittim ve düşük tehdidi dedi doktor folik asit ile progestan yazdı ilaçları kullandığım halde kanamam az az geliyor kahverengi şeklinde yardımcı olurmusunuz

b9096brc

Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
642
174
26
NOLMAL KIRMIZI OLMADIGI SUREDE

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-12-2021

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 132 gün kaldı.

Bu hafta bebeğinizin beyni hızla büyümeye başlayacak ve bu büyüme bebeğiniz 5 yaşına gelene kadar devam edecek. Bebeğiniz dış seslerden veya hareketlerden dolayı canlılık gösterebilir. Ani yüksek sesler, yüksek sesli müzik, araba ya da çamaşır makinesi titreşimleri bebeğinizin harekete geçmesine sebep olabilir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 17-19 cm aralığında ve ağırlığı yaklaşık 350-400 gr civarındadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

RAAT

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2021
610
1.435
Merhabalar 6 haftalık gebeyim cuma günü kanamam oldu acile gittim ve düşük tehdidi dedi doktor folik asit ile progestan yazdı ilaçları kullandığım halde kanamam az az geliyor kahverengi şeklinde yardımcı olurmusunuz
Merhaba. Ben de hamilelikte 6. haftadayım. 3 gün önce şiddetli karın ağrısıyla acile gittim, bhcg hormonum güzel çıktı ama henüz küçük olduğu için karından ultrasonla doktor hiçbir şey göremedi.

Ertesi gün kendi doktoruma gittim, alttan ultrasonla baktı. Kanaman oluyor muydu dedi. Hayır, sadece ağrı var dedim. Ama rahim içinde kanaman var dedi. Kesenin üst kısmında bir kanama olmuş, keseye bası yapmış, kesenin rahme yapıştığı yerinden küçük bir bölümü keseden ayrılmış dedi.

Hastalığın adı Abortus İmminens imiş. Bunun tıpta bir tedavisi yok dedi. Kendi kendine iyileşmesini bekleyeceğiz dedi. %50 ihtimal var dedi. Kendi kendine kanama durup embriyo gelişime devam da edebilir, kanama artıp embriyonun düşmesine neden de olabilir dedi.

Senin şu an yapabileceğin şey bol su içip ful istirahat etmek dedi. Kafanı hiçbir şeye takma, moral önemli dedi.

Bir de bana kan sulandırıcı vermişti gebeliği sağlamak için, onu bıraktırdı. Ekstradan progestan iğne verdi, günde 3 aldığım fitile ilaveten.

Şimdi tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum. Bunu yaşayıp da çocuğunu sağ salim doğuran oldu mu?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-12-2021

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 150 gün kaldı.

Eğer bebeğiniz kız ise minyatür yumurta hücreleri yumurtalıklarında oluştu. Kız bebekler doğduklarında sahip oldukları bütün yumurtalar ile doğarlar. (yaklaşık 2 milyon adet yumurta) Yani kendisine ait ailesi olmaya hazırdır. Kızınızın yumurtalarının yaşı ile kızınızın yaşı nerdeyse aynıdır. Bebeğiniz bu günlerde favori pozisyonuna geçecek.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 55 Kg. ile 75 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 173 cm. Başlangıç Kilom :78 Kg. Şimdiki Kilom :78 Kg.

hafsa_su

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2015
137
64
Ben 6 haftalik hamileyim bgn acik kirmizi kanama geldi tuvalete ciktigimda. Ne olacak bilmiyorm cok korkuyorm.ilk hamileligimde de kanama sorunm olmustu.sukur dogum yaptm saglikla ancak cok zor bir surecti ayni seyleri yasamaktan korkuyorm

karabiberr

Guru
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2009
92
9
35
Merhaba. Ben de hamilelikte 6. haftadayım. 3 gün önce şiddetli karın ağrısıyla acile gittim, bhcg hormonum güzel çıktı ama henüz küçük olduğu için karından ultrasonla doktor hiçbir şey göremedi.

Ertesi gün kendi doktoruma gittim, alttan ultrasonla baktı. Kanaman oluyor muydu dedi. Hayır, sadece ağrı var dedim. Ama rahim içinde kanaman var dedi. Kesenin üst kısmında bir kanama olmuş, keseye bası yapmış, kesenin rahme yapıştığı yerinden küçük bir bölümü keseden ayrılmış dedi.

Hastalığın adı Abortus İmminens imiş. Bunun tıpta bir tedavisi yok dedi. Kendi kendine iyileşmesini bekleyeceğiz dedi. %50 ihtimal var dedi. Kendi kendine kanama durup embriyo gelişime devam da edebilir, kanama artıp embriyonun düşmesine neden de olabilir dedi.

Senin şu an yapabileceğin şey bol su içip ful istirahat etmek dedi. Kafanı hiçbir şeye takma, moral önemli dedi.

Bir de bana kan sulandırıcı vermişti gebeliği sağlamak için, onu bıraktırdı. Ekstradan progestan iğne verdi, günde 3 aldığım fitile ilaveten.

Şimdi tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum. Bunu yaşayıp da çocuğunu sağ salim doğuran oldu , bugün dr gittim kese var ama bebek görünmüyor henüz, çok sancım var ve adet gibi kanamam var, progestan igne ve hap verdi doktor. Benim gibi yaşayanlar var mı aranız da? Hâlâ sancım ve kanamam devam ediyor iğneyi vuruldum hapı aldım. Ne zaman geçer ne kadar devam eder 😥😥

Şimdi tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum. Bunu yaşayıp da çocuğunu sağ salim doğuran oldu mu?
Merhaba çok geçmiş olsun, şuan nasılsınız?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-01-2022

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 162 gün kaldı.

Bebeğiniz kuvvetlendikçe ve büyüdükçe, hareketlerini hissetmeniz artacaktır. İlk başlarda bebeğinizi karnınızda çırpınan bir kelebek gibi hissedeceksiniz. Eğer başka bir çocuğunuz varsa onu kaldırmak veya taşımak yerine dizinize oturtabilirsiniz. Dünyada doğan bebeklerin %80 i ebeler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

karabiberr

Guru
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2009
92
9
35
Merhaba hanımlar, bende 6 haftalık hamileyim bugün dr gittim kese var ama bebek görünmüyor henüz, çok sancım var ve adet gibi kanamam var, progestan igne ve hap verdi doktor. Benim gibi yaşayanlar var mı aranız da? Hâlâ sancım ve kanamam devam ediyor iğneyi vuruldum hapı aldım. Ne zaman geçer ne kadar devam eder 😥

Bebeğiniz kuvvetlendikçe ve büyüdükçe, hareketlerini hissetmeniz artacaktır. İlk başlarda bebeğinizi karnınızda çırpınan bir kelebek gibi hissedeceksiniz. Eğer başka bir çocuğunuz varsa onu kaldırmak veya taşımak yerine dizinize oturtabilirsiniz. Dünyada doğan bebeklerin %80 i ebeler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

RAAT

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2021
610
1.435
Merhaba çok geçmiş olsun, şuan nasılsınız?
Geçti gitti çok şükür. Bir hafta sonra kontrole gittiğimde kanama alanı iyileşmişti. Kalp atışını da duyduk. Bol su içtim ve dinlendim.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-12-2021

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 150 gün kaldı.

Eğer bebeğiniz kız ise minyatür yumurta hücreleri yumurtalıklarında oluştu. Kız bebekler doğduklarında sahip oldukları bütün yumurtalar ile doğarlar. (yaklaşık 2 milyon adet yumurta) Yani kendisine ait ailesi olmaya hazırdır. Kızınızın yumurtalarının yaşı ile kızınızın yaşı nerdeyse aynıdır. Bebeğiniz bu günlerde favori pozisyonuna geçecek.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 55 Kg. ile 75 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 173 cm. Başlangıç Kilom :78 Kg. Şimdiki Kilom :78 Kg.

karabiberr

Guru
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2009
92
9
35
Çok şükür geçmiş olsun 🤲 hayırlısıyla darısı başıma insallah 😕