6 yaşındaki kız çocuğu 2500 dolara satıldı

Kız çocukları allahın kullarına ikramıdır ve babaya emanettir satılık bir mal değildir.

aynen arkadasim afganistan irak iran sözde islami temsil ediyorlar hayir efendim bunlar sapikligi temsil ediyorlar :KK19:

cahiliye devri adetlerini aynen devam ettiriyorlar. insanlar da islam böyle sanıyor. alakası yok. islamın kadına verdiği değeri hiç bir din, hiç bir ideoloji vermez..

cahiliye devri adetlerini aynen devam ettiriyorlar. insanlar da islam böyle sanıyor. alakası yok. islamın kadına verdiği değeri hiç bir din, hiç bir ideoloji vermez..

bu sözü herkez söyleye bilse!

"Ben Müslümanım ama kusursuz değil.Bir yanlış yaptığımda beni suçlayın İslam’ı değil. Ben kusurluyum ama İslam değil.."

canim bunlar ne Dinin "D" sini nede Islamin "I" sini bilmiyorlar bilseydiler bu haberleri nadiren duyardik nasil ki Türkiyede her erkek karisini dövmüyorsa asaglamiyorsa bu ülkelerde de aynisi olurdu cünkü illaki her milletde cürükler vardir yok diye birsey yok...
fakaat bu ülkelerde bir sey duyulunca hemen iiste Islam Din vs. diyenler alaya alanlar var nekadar yanlis...
Halbuki Efendimiz sav nedemistir???

"Kadinlara ancak asalet ve seref sahibi kimseler deger verir. Onlari ancak kötü ve asagalik kimseler hor görür."

EFENDİMİZ (s.a.v) buyurdular ki; Kadınlara karşı dikkatli olun,incitmeyin zira kadın bir eyeği kemiğinden yaratılmıştır.
Eyeği kemiğinin en eğri yeri yukarı kısmıdır. Onu doğrultmaya kalkarsan kırarsın. Kendi haline bırakırsan eğri halde kalır Öyleyse kadınlara karşı dikkatli olun incitmeyin iyilik isteyeN iyilik bulur Kadınlar konusunda ALLAH'tan korkun. Çünkü sizler onları ALLAH'ın emanetiyle aldınız....

simdi daha nice seyler var bunlari bir insan bilipte kadinlara cocuklara nasil kötü davraniyor ben bunu anlamiyorum o halde aciklasinlar lütfen biz müslümaniz ama emr olundugu gibi yasamiyoruz diye de müslümanlara gercekten yasayanalra laf gelmesin bari! nedim artik yaa...

Onlara sorsanız belki onlar da size Müslümanlık sizin bildiğiniz gibi değil derler :) Asıl biz yaşıyoruz siz yaşamıyorsunuz derler. Siz orada doğmuş olsaydınız belki de şu an dediklerinizin tam tersini söylüyor olacaktınız, bu olayı kınayan Müslüman olsun ya da olmasın herkes buna dahil (ben de). Bilemiyorum sadece bir tahmin.

Aslinda dünyanin heryerinde cocuklara karsi sergilenen zulümün Afganistan daki kilifi bu.
Daha batiya dogru geldikce, cocuklar yine kullaniliyor ama adi baska oluyor.
Sayi olarak aslinda birbirinden farksiz.
Milyonlarca cocuk evlilik kilifiyla paraya cevriliyor, milyonlarca cocuk, cocuk p.rnosu yada zengin pedofililere para karsiligi peskeh cekilerek paraya cevriliyor.

Kuran-i Kerim de, her peygamberin anlatildigi bir sure vardir.
Bu surelerde peygamberler ve gönderildikleri insanlarin nasil bir davranis icinde olduklari, nasil helak edildikleri anlatilir.
Lut A.S, Lut kavmine gönderilmistir, kavim cinsel sapiklik icindedir, erkekler birbirine yanasmaktadir, Allah onlari daha ilk yaratilista özel olarak pisirilmis lavlarla helak eder.
Nuh A.S, Nuh kavmine, Hud A.S, Ad kavmine, puta tammamalari icin gönderildi ama iki kavimde gittigi yoldan dönmedi.
Salih A.S, Semud kavmine gönderilmisti, zira Semud kavmi hem puta tapiyor, hemde kurduklari cetelerle insanlarin haklarini gasbediyorlar, güclü olanlar zayiflara zulmediyordu.
Muhammed (S.A.V) ise Cahiliye araplari zamaninda gönderildi, kiz cocuklarini diri diri topraga gömüyor, puta tapiyor, zenginler fakirlere zulmediyor, insanlar köle olarak kullaniliyor, yetimlerin haklari gasbediliyor vb....

Dünya üzerinde her Peygamberin gönderildigi kavim bir cesit sapiklik, yanlis,zulüm icerisindeydi..

Ama simdi, yasadigimiz bu ahir zamanda....
Dünya üzerinde bugüne kadar tek tek olan bütün zulümler, azmisliklar, sapikliklar birarada..

Söyle bir bakinca aslinda bu gidisede dur denilmesinin cokta uzak olmadigini anliyorum..

Son düzenleme:
Onlara sorsanız belki onlar da size Müslümanlık sizin bildiğiniz gibi değil derler :) Asıl biz yaşıyoruz siz yaşamıyorsunuz derler. Siz orada doğmuş olsaydınız belki de şu an dediklerinizin tam tersini söylüyor olacaktınız, bu olayı kınayan Müslüman olsun ya da olmasın herkes buna dahil (ben de). Bilemiyorum sadece bir tahmin.

İşte sorun burada ona-buna sormayacaksınız kurana soracaksınız.
İnsanda merhamet olmazsa eğer,din olmazsa başka birşeyi kullanır yine yapcağını yapar.
Yani yer ve zaman etkisinin ötesinde şeyler de var.
Bu yaptıklarına kurandan asla örnek getiremezler.

Son düzenleme:
...........................

Son düzenleme:

yok arkadasim onlara birsey sormaya luzum yok ALLAHcc ayetleri Efendimiz sav hadisleri ve yasam tarzi ile yeterince örnek zaten hersey ortada...
orada burada dogmakla da alakasi yok ALLAHcc herkeze akil fikir vermis kullanmasi biz insanlari kalmis eger sizin dediginiz gibi olmus olsaydi almanya abd vs. onca insan müslüman olmazdi nerede dogduysa ordaki dine mensup olur yasamini sürdürürdü...
önemli olani pirinc ayiklar gibi Din ayiklanmaz hosuna gideni al uygula hosuna gitmeyini al kenara koy yada kendince birsey icine ekle bu olmaz...

İşte sorun burada ona-buna sormayacaksınız kurana soracaksınız.
İnsanda merhamet olmazsa eğer,din olmazsa başka birşeyi kullanır yine yapcağını yapar.
Yani yer ve zaman etkisinin ötesinde şeyler de var.

Bu yaptıklarına kurandan asla örnek getiremezler.

Bu konuda haklı olabilirsiniz.

Bahsi geçen kişiyle konuşmadan ben kendi adıma bundan emin olamam.

yok arkadasim onlara birsey sormaya luzum yok ALLAHcc ayetleri Efendimiz sav hadisleri ve yasam tarzi ile yeterince örnek zaten hersey ortada...
orada burada dogmakla da alakasi yok ALLAHcc herkeze akil fikir vermis kullanmasi biz insanlari kalmis eger sizin dediginiz gibi olmus olsaydi almanya abd vs. onca insan müslüman olmazdi nerede dogduysa ordaki dine mensup olur yasamini sürdürürdü...
önemli olani pirinc ayiklar gibi Din ayiklanmaz hosuna gideni al uygula hosuna gitmeyini al kenara koy yada kendince birsey icine ekle bu olmaz...

Söylediklerimden emin olmadığımı başta zaten sadece bir tahmin diyerek belirttim, dediklerimin doğru olup olmadığını kanıtlayacak kudrete sahip değilim, zaten bir yanım da sizin gibi düşündüğü için emin olamıyorum.

İnanın hayatımda bazı konularda keşke sizin kadar net çizgilerim olabilseydi diye düşündüğüm çok oldu, ama sonradan bu net çizgilerimde ya haklı değilsem, ya birisine haksızlık ediyorsam diye düşünüp vazgeçtim. Hala bazen bu ikilemi yaşıyorum, çok düşünmemek benim adıma en iyisi galiba :KK1:

Son düzenleme:
Bu konuda haklı olabilirsiniz.

Bahsi geçen kişiyle konuşmadan ben kendi adıma bundan emin olamam.

Kuranda kızını para ile satma diye bir durum yoktur ki:KK53:
Günul rızası olmadan evlilik hiç yoktur.
Ki devletleri tarafından da zaten yasakmış.
Tabiki,haklısınız kim bilir hangi kılıfa sokmuştur bahsi geçen kişi:KK20:
Bir de şöyle bir durum var bu ülkeler her ne kadar doğruyu yasadıklarını iddia etseler de her ülkede fikir birliği yapmış buyuk alimler var ve hepsi islamda tek bir butun halindeler.

Son düzenleme:

İşte ben de onu diyorum. Belki de Kuran'ı referans gösterebilir kendi işine geldiği şekilde. Sadece bu konu üzerinden yorum yaptım yoksa Kuran'da vardır falan demek istemedim, yanlış anlaşılmasın.

Ayrıca bu konuya yorum yaparken ilk yorumum bu gibi haberleri dinden çok kültürle bağdaştırdığımdı, olay nasıl buraya geldi anlamadım :) Zaten insanların kafasında o veya bu şekilde (doğuştan, sonradan) yer eden şeyler var, bunlar doğrultusunda biraz da Kuran'ı ya da başka şeyleri her neyse referans göstererek kendilerince bunlardan destek alıyor olabilirler.

Söylediklerimden emin olmadığımı başta zaten sadece bir tahmin diyerek belirttim, dediklerimin doğru olup olmadığını kanıtlayacak kudrete sahip değilim, zaten bir yanım da sizin gibi düşündüğü için emin olamıyorum.

İnanın hayatımda bazı konularda keşke sizin kadar net çizgilerim olabilseydi diye düşündüğüm çok oldu, ama sonradan bu net çizgilerimde ya haklı değilsem, ya birisine haksızlık ediyorsam diye düşünüp vazgeçtim. Hala bazen bu ikilemi yaşıyorum, çok düşünmemek benim adıma en iyisi galiba :KK1:

yok canim yanlis anlama size öz yazmadim zaten gördüm tahminim yazdigini sözüm "sözde" olanlara ama laf getirenlere helede bu sayili ülkeler :KK43:

bence siz kendinize haksilik etmis olursunuz düsünmemekle :)
bakin yazmisiniz ki sizin kadar net cizgilerim olabilseydi bu cizgiler bende islam ile tanistiktan sonra oldu egerki cevreme vs bakipda ögrenseydim .... :)
ki bana birileri 16 - 17 yasinda sen bir zaman sonra böyle düsüneceksin böyle yasayacaksin deseydi inan gülerdim :KK43:

yukarda da yazdigim gibi kusurlu olan biz insanlariz islamda kusur yok bunu basta kavramak lazim
ne güzel demis sairimiz
“Ey müslüman İslam’ı öyle diri ve sağlam yaşa ki,
seni öldürmeye gelen sende dirilsin”

bunu yazarken bu videoda aklima geldi bunuda eklim bari :)

[video=youtube;4O6YAb8nEhg]http://www.youtube.com/watch?v=4O6YAb8nEhg[/video]

bırakın satmayı bir baba kızının rızası olmadan ona nikah bile kıysa kız istemiyorum derse nikah bozulur. islamı bu çirkinliklerle bağdaştırmayınız. islamın kadına verdiği değeri açın okuyun..

Bir de şöyle bir durum var bu ülkeler her ne kadar doğruyu yasadıklarını iddia etseler de her ülkede fikir birliği yapmış buyuk alimler var ve hepsi islamda tek bir butun halindeler.

Aynen öyle..Deseniz ya %99 müslüman denilen Türkiyenin aslında ne olduğu belli değil.

İşte ben de onu diyorum. Belki de Kuran'ı referans gösterebilir kendi işine geldiği şekilde. Sadece bu konu üzerinden yorum yaptım yoksa Kuran'da vardır falan demek istemedim, yanlış anlaşılmasın.

Ayrıca bu konuya yorum yaparken ilk yorumum bu gibi haberleri dinden çok kültürle bağdaştırdığımdı, olay nasıl buraya geldi anlamadım :) Zaten insanların kafasında o veya bu şekilde (doğuştan, sonradan) yer eden şeyler var, bunlar doğrultusunda biraz da Kuran'ı ya da başka şeyleri her neyse referans göstererek kendilerince bunlardan destek alıyor olabilirler.

bırakın satmayı bir baba kızının rızası olmadan ona nikah bile kıysa kız istemiyorum derse nikah bozulur. islamı bu çirkinliklerle bağdaştırmayınız. islamın kadına verdiği değeri açın okuyun..

Maalesef............

bu habere cok sevindim kücük kiz kurtuldu darisi digerlerin basina insaALLAH...

Afgan aile ile görüşen Motley, yerel aşiret liderlerinin yer aldığı Jirga meclisinin ‘evlilik anlaşmasını feshetmesini’ sağlayarak küçük kızı kurtardı.

Motley ayrıca adını açıklamadığı zengin bir Afgan yardımseverin de, baba Taj Muhammed’in borcunu ödemesini sağladı.

Tüm bunlar sonucunda şimdi 7 yaşında olan Naghma’nın evine dönerken, küçük kızın okula gönderilmesi ve psikolojik destek alabilmesi için yardım kuruluşlarının da devreye gireceği belirtildi.

http://www.haberoku.com/

bu habere cok sevindim kücük kiz kurtuldu darisi digerlerin basina insaALLAH...

Afgan aile ile görüşen Motley, yerel aşiret liderlerinin yer aldığı Jirga meclisinin ‘evlilik anlaşmasını feshetmesini’ sağlayarak küçük kızı kurtardı.

Motley ayrıca adını açıklamadığı zengin bir Afgan yardımseverin de, baba Taj Muhammed’in borcunu ödemesini sağladı.

Tüm bunlar sonucunda şimdi 7 yaşında olan Naghma’nın evine dönerken, küçük kızın okula gönderilmesi ve psikolojik destek alabilmesi için yardım kuruluşlarının da devreye gireceği belirtildi.

http://www.haberoku.com/

Evet çok sevindirici :KK16::KK16:

Afghanistanda olanlar zaten din ile alakali bile degil. Afghanistan 30,40 yildir savas ile ograsan acaip fakir olan bir ülke.
Orda ne din, ne insanlik kalir elbette. O anne babayida hemen yadirgamamak lazim. Onlar hangi egitim aldilarda?
Onlarin cahil akliyla kim bilir kizi en azindan maddi acidan rahat olur diye düsünmüste olabilirler.

Caresiz, fakir, cahil kalmak nedir bilemem, ondan dolayi o kadar kolay yadirgamam.

Ha, elbette son derece pis, rahatsiz edici bir olaydir. Sonuçta bir 6 yasindaki çoçuk okula gidip, sarki söylemesi, oynamasi gerekiyor.
Ama dedigim gibi, o ülkede ne insanlik kalir ne baska birsey. Kiz çoçuklari okula gittikleri için öldürülüyorlar. Zaten kadin olmak o ülkede yasak (burka).
Hani yasanmasi zaten kolay bir ülke degil.

Ha bu arada, bu aileyi yardim eden bir Amerikali olmasini ayri bir ironik buldum. :KK14:

X