6 yıllık evliliğim bitiyor.

dilarabosaniyor

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2020
23
26
34
Eşimle birbirimize aşık olarak evlendik. En azından ben ona aşıktım. Ama zamanla anladım ki duygusuz, vicdansız, mekanik bir kişiliği var. En önemlisi de empati kuramıyor ve merhamet gösteremiyor. Egoist, kibirli, despot bir karakteri var; hükmetmeye, kontrol altında tutmaya bayılıyor. Evliliğimizin ilk gününden beri fiziksel şiddet de var. (Şu an 26 aylık olan) kızımın doğumuyla şiddet daha da arttı. Ben de Eylül 2019'da evden ayrılarak anne babamın yanında yaşamaya başladım. Şönim aracılığıyla klinik psikolog ile görüşmelerim neticesinde, kocama ön teşhis olarak narsist tanısı koyuldu. Ben de bundan şüpheleniyor, hatta sosyopat eğilimli görüyordum kendisini. Daha yeni boşanma davası açtım. Narsist bir kocadan boşananlar ya da bu konuda bilgisi olanlar, beni neler bekliyor? İftira atar, yalan söyler, yalan yere çocuğunun üzerine yemin bile eder kocam; bunları yaptı çoktan. Başka? Dava sürecinde neler yaşarım?

Bacım sen onu ayaklı şeytan olarak düşün, gardını öyle hazırla.
Akıl sağlığı öyle çalışana(ki bunların bence yok) hazırlık da yapamazsın ki.
Ben de diyordum; şeytana pabucunu ters giydirir! Bir de öyle manipüle ediyor ki karşısındakini, siz onu iyi niyetli zannediyorsunuz, ama kuyunuzu kazıyor. Menfaatçi, çıkarcı...

Ben de diyordum; şeytana pabucunu ters giydirir! Bir de öyle manipüle ediyor ki karşısındakini, siz onu iyi niyetli zannediyorsunuz, ama kuyunuzu kazıyor. Menfaatçi, çıkarcı...
Allah tez zamanda en az hasarla kurtarsın sizi inşallah.
Ondan gelecek her şeye duvar olun ve etkilemesine izin vermeyin.
Sonuçta ruh hastası, kaale alınacak tarafı yok.

Allah yardımcınız olsun.Bende 9 aylık evliliğimi bitirme aşamasındayım.böyle bir kocam vardı.Bugün 3buçukta avukat randevum var bakalım süreç nasıl olucak beni neler bekliyor bilemiyorum.
nasıl geçti randevunuz? dışarıdan okudum konunuzu hep. Sizinle birlikte üzüldüm resmen. Bugün üyelik alınca yazmak istedim. Konunuzu bulamamıştım, burada denk geldim iyi oldu.

Konu sahibi size Allah sabır versin.
Fiziksel şiddet duyduğumda tüylerim diken diken oluyor ama daha da beteri psikolojik şiddet belki. Narsist bir kişilik ile psikolojiniz epey yıpranmıştır. Ama kurtulup, baharınızı yaşayın inşallah.

nasıl geçti randevunuz? dışarıdan okudum konunuzu hep. Sizinle birlikte üzüldüm resmen. Bugün üyelik alınca yazmak istedim. Konunuzu bulamamıştım, burada denk geldim iyi oldu.
Teşekkür ederim.Bekliyorum hala adliyede işi çıkmış avukatın umarım olumlu bi sonuç olur yazarım🙏🏼

Dava, avukat vs gibi işlerle de siz uğraşıyorsunuz. Bu işlerin içinde olmak da çok bunaltır eminim. Zaman gerçekten her şeyin ilacıdır inşallah dedikleri gibi :KK43:
Ona kalsa dava açmaz ki...Ne güzel sıfır eşyalı mis gibi evde hayatını sürüyor beni borca soktu altınlarım yok.Hayat ona güzel neden uğraşsın böyle şeylerle

Ona kalsa dava açmaz ki...Ne güzel sıfır eşyalı mis gibi evde hayatını sürüyor beni borca soktu altınlarım yok.Hayat ona güzel neden uğraşsın böyle şeylerle
Dava için vereceği avukat parasını bile düşünür ki açmaz zaten. Adam rahat belli. Ki şuan için o rahatlıkta kılını kıpırdatmaz doğru diyorsunuz.

Çekişmeli dava için hazır mısınız peki? 1 yıl dolmasına ne kadar kaldı evliliğinizin?

hem avukat parası, hem mahkemeye gitmesi, birden fazla duruşma.... o süreçler de çok yorucu.

1 yıl dolsa da anlaşmalı boşansanız? Kabul eder mi eşiniz?

Dava için vereceği avukat parasını bile düşünür ki açmaz zaten. Adam rahat belli. Ki şuan için o rahatlıkta kılını kıpırdatmaz doğru diyorsunuz.

Çekişmeli dava için hazır mısınız peki? 1 yıl dolmasına ne kadar kaldı evliliğinizin?

hem avukat parası, hem mahkemeye gitmesi, birden fazla duruşma.... o süreçler de çok yorucu.

1 yıl dolsa da anlaşmalı boşansanız? Kabul eder mi eşiniz?
Asla etmez benden altınımı kaçırdı bi kuruş alamazsın benden dedi.Beni böylece borcun harcın içinde bırakmasına müsade edemem

Asla etmez benden altınımı kaçırdı bi kuruş alamazsın benden dedi.Beni böylece borcun harcın içinde bırakmasına müsade edemem
tabi anlaşılarak boşanılacak tip değilse zaten illa ki çekişmeli. Söke söke almak lazım hakkınızı. Moralinizi yüksek tutun

X