60 Günde Kendimi Nasıl Geliştiririm? Zayıflama Günlüğüm

morpapatya_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2021
84
80
28
Merhaba Herkese;
Bu platform beni çok güzel motive etti. Bende düşündüm ki neden ben bir başkasını motive etmiyim :))

Ben çocukluğumdan beri çok kiloluydum. Kendi çabalarımla 60 kiloya düştüm ancak çok sağlıksızdı. Sürekli detokslarla verdim. Kabak detoksu , patates diyeti, 3 günde 5 kilo diyetleri vs. Çok kısıtlı beslendiğim için bu bende yeme bozukluğu yarattı. Hedefime ulaşmıştım ama canımın çektiği hiçbir şeyi yemediğim için diyeti bıraktığımda olur olmaz her şeyi yedim. Ama bayağı yedim. Yeme ataklarım oluştu yani. Kimsenin böyle sağlıksız diyetlerle zayıflamasını istemem.
Bu yeme ataklarım yüzünden kısa süre de 65-66 kiloya çıktım. Mutsuzluğumu tarif edemem. Aramızda da benim gibi kişilerin olduğunu biliyorum. Birbirimizin varlığı bana destek veriyor.
Yarın 10.05.2021 günü sağlıklı beslenmeye başlıyorum. Hedefim 60 gün sayarak kendimi geliştirmek. Her gün spor- egzersiz-kitap okumak-kendime zaman ayırmak gibi aktivitelerle kendimi hem kilo olarak hem kişilik olarak geliştirmeyi umuyorum.
Her gün güncelleme yapacağım. Bazen yeme listemi yazarım bazen sporlarımı bazen sadece ilerlememi yazabilirim.

Umarım 60 gün sonra hedeflerime ulaşmış şekilde burada olabilirim.
Bugün 60.GÜN yazmayı dört gözle bekliyorum.
Biz bunu başarabiliriz 💪

TARİHKİLOKOLGÖĞÜSBELKALÇAÜST BACAKALT BACAK
10.05.202165.83098781025939
22.05.202163.3299776985738
05.06.2021

Son düzenleme:
Diyet öncesi son kez abur cubur ve tatlı yedim. Her şeyden yemek farz diye düşündüm 😅 yarın tartıda çok şiş çıkıcam çünkü baya ödem birikmiştir. Ama olsun bu kiloları vermesi çok eğlenceli olucak 😍😍

1.GÜNE BAŞLAMIŞ BULUNMAKTAYIM 🤩
Tartıda 65.8 çıktım. Bu rakam şaşırtmadı beni doğrusu ama üzdü. 59 dan sonra 6 kilo almak gerçekten çok ağırmış. Vücudumu bile ağır hissediyorum. Ama sağlıklı beslenmeye başlıyorum tabiki.
Ramazanın bitmesine 2-3 gün kaldı. Öncelikle ona uygun beslenicem sonra normal beslenmeme devam ederim.
Bol su+bol spor +sağlıklı beslenme 💪🏼

1.GÜN BİTTİ.
Ramazanı fırsat bilip aralıklı oruç gibi beslendim. İftar- ara öğün- sahur şeklinde. Yemek listeme uydum.
30 dakika leslie ✅
2.5 litre su ✅
1.000 ip atlama✅
Cardio 20 dakika✅

2.GÜN BİTTİ.
Evdekilere pizza yaptım hem de 3 tepsi. Ve süt helvası da vardı. Ama tabiki yemedim. Kilo almanın aksine beyaz unun ve şekerin glisemik indeksi yüksek olduğundan kan şekerini hızla yükselterek karaciğeri yorduğunu düşünüyorum. Yoksa diyet sırasında çok kısıtlama olmamalı.
Ama bir yandan da kilo vermek için bunları tüketmemeliyiz.
Bende kendime pizza havası versin diye yulaf ve yumurta beyazı ile pizza tabanı yapıp üzerine tavuk koydum. Oldu fit pizza :)
Sağlıklı beslendim. 👌
2.5 litre su 👌
1.000 ip atlama 👌
Cardio+ bölgesel hareketler 45 dakika 👌
Leslie yapamadım ama olsundu.

3.GÜN BİTTİ
Bence çok iyi ilerliyorum. Sağlıklı beslenmeme uyuyorum ve spor yapıyorum. Dayanamayıp tartıldım 64.2 çıktım. Buda demektir ki 3 günde 1.600 vermişim. Daha tartıya çıkmama 10 gün var umarım 3 kilo verebilirim.
Ramazan bayramı geldi baklava yemeden nasıl durucam bilmiyorum ama durmalıyım yaptığım her kaçamak beni arkaya itiyor.
2 litre su ☑
leslie 30 dakika ☑
Yağ yakıcı cardio 40 dakika ☑
1.000 ip atlama ☑

4.GÜN BİTTİ
Bugün Ramazan bayramın ilk günü. Ve ben güzel başlayan bir günü o kadar kötü hale getirdim ki resmen baklava krizine girdim yedim de yedim. Sanki elim ayağım titredi. Sonra ağır bir pişmanlık haliyle kusturdum kendimi. Bunu da neden yaptım bilmiyorum. Akşam yemeği yemedim 4 litreye yakın su içtim. Yarın da ekmek yemiycem ondan keserim diye düşünüyorum. Sonra da planıma uyarak devam edicem. Düşe kalka tamamlayacağım bu yolu inanıyorum kendime

5.GÜN BİTTİ
Dün kendimi kusturduğum için kendimi hala kötü hissediyorum. Vücudum yorgun düştü sanki. Bugün deli gibi temizlik yaptım ve spor yaptım. Belkide ondandır. Ama güzel beslendim 3.5 litre su içtim. Bugün olumlu geçti 👍🏻👍🏻
2ABA9403-00EF-467E-A190-BDA61A65F530.jpeg

6.GÜN BİTTİ.
Kendimi çok iyi hissediyorum. 2 günde güzel toparladım kendimi.
♦️Detoks suyu da yaptım kendime.
♦️3.5 litre su içtim.
♦️1 saat egzersiz 40 dakika temizlik yaptım.
♦️Sağlıklı beslendim.
♦️Akşam yemeğinde tavuk yiycektim ama canım havuç tarator çektiği için vücudumu dinlemek istedim ve onu yiyip tavuku yemedim. Çok da güzel oldu.
3AD0C70C-26B7-459E-A2F1-C9A47E970FDD.jpeg

7.GÜNÜM BİTTİ.
♦️
1 saat spor yaptım
♦️3.5 litre su
♦️Detoks suyu
♦️1.000 ip atlama
♦️Listeme patates püresi hariç uydum. Onu da neden yedim bilmek bile istemiyorum. Patates püresi için pişmanım. O yüzden belki biraz daha spor yaparım.
Güne puanım 7/10
8B818195-625A-44CC-837B-D19429AE7FCB.jpeg

8.GÜNÜM BİTTİ.
Kapanmadan sonra tekrar işe döndüğüm için günüm hareketli geçiyor.
♦️3.5 litre su
♦️1.000 ip
♦️40 dakika vücur egzersizi
♦️Şekersiz-kaçamaksız gün
♦️Listeme uydum 🤩🤩
Gün geçtikçe kolay oluyor. Yeme ataklarımdan kurtuldum yavaş yavaş canım çekmiyor

9.GÜNÜM BİTTİ.
Her şey yolunda gidiyor. Sadece akşam yemeğini biraz kaçırdım ama sporla destekledim. 700 küsür kalori yaktım bugün. Ve canım artık şekerli şeyler çekmiyor. Yeme ataklarım azaldı gibi. Bakalım
♦️3.5 litre su
♦️1.000 ip atlama
♦️40 dakika bölgesel egzersiz
♦️50 dakika yürüyüş
♦️sağlıklı beslenme
♦️şeker ve kaçamak yapılmadı 👍🏻👍🏻

Canım muhteşemsin ☺️ inşallah böyle devam edersin.. Bende doğum yapalı 3.5 ay oldu güya 2 gün önce karar verdim yediklerime dikkat edeceğim diye aslında dikkat ettim ama şuan çok mutsuzum 🥴

Ama öğünler hariç Acıktıkça salata yedim su içmeyede başladım ama salata ye su iç midem bulanıyor yaaa 🥴😂 Aslında bunu daha önce yaptım, yapmadığım birşey değil tam 17 kilo vermişliğim var ama yıllar geçti.. sanırım artık zor geliyor 😣

Teşekkür ederimm 😍
Neden mutsuzsun asıl bu yola başladığın için gurur duy kendinle. Zamanında 17 kilo vermişsin yine yaparsın. Sadece biraz daha sabır gerekiyor. Çümlü bu zayıflama yolculuğu yoruyor insanı hele ki daha önce kilo vermiş bizler için.
Düzenli beslen. Her şeyi kısıtlama ama şekerden hamurdan uzak dur

Merhaba Herkese;
Bu platform beni çok güzel motive etti. Bende düşündüm ki neden ben bir başkasını motive etmiyim :))

Ben çocukluğumdan beri çok kiloluydum. Kendi çabalarımla 60 kiloya düştüm ancak çok sağlıksızdı. Sürekli detokslarla verdim. Kabak detoksu , patates diyeti, 3 günde 5 kilo diyetleri vs. Çok kısıtlı beslendiğim için bu bende yeme bozukluğu yarattı. Hedefime ulaşmıştım ama canımın çektiği hiçbir şeyi yemediğim için diyeti bıraktığımda olur olmaz her şeyi yedim. Ama bayağı yedim. Yeme ataklarım oluştu yani. Kimsenin böyle sağlıksız diyetlerle zayıflamasını istemem.
Bu yeme ataklarım yüzünden kısa süre de 65-66 kiloya çıktım. Mutsuzluğumu tarif edemem. Aramızda da benim gibi kişilerin olduğunu biliyorum. Birbirimizin varlığı bana destek veriyor.
Yarın 10.05.2021 günü sağlıklı beslenmeye başlıyorum. Hedefim 60 gün sayarak kendimi geliştirmek. Her gün spor- egzersiz-kitap okumak-kendime zaman ayırmak gibi aktivitelerle kendimi hem kilo olarak hem kişilik olarak geliştirmeyi umuyorum.
Her gün güncelleme yapacağım. Bazen yeme listemi yazarım bazen sporlarımı bazen sadece ilerlememi yazabilirim.

Umarım 60 gün sonra hedeflerime ulaşmış şekilde burada olabilirim.
Bugün 60.GÜN yazmayı dört gözle bekliyorum.
Biz bunu başarabiliriz 💪

TARİHKİLOKOLGÖĞÜSBELKALÇAÜST BACAKALT BACAK
10.05.202165.83098781025939
22.05.2021
Ben de önümüzde pazartesi seninle başlasam mı ki? Evlendikten sonra 10 kilo aldım ve aldığım hiç bir kıyafetim olmuyor 😔 çok ciddi farkı var 10 kilonun. Hafta sonları minik kaçamaklar yapabilirim. Suyu çok içemem ama spor ve düzenli beslenmeyi halledebilirim inşallah 😊

Ben de önümüzde pazartesi seninle başlasam mı ki? Evlendikten sonra 10 kilo aldım ve aldığım hiç bir kıyafetim olmuyor 😔 çok ciddi farkı var 10 kilonun. Hafta sonları minik kaçamaklar yapabilirim. Suyu çok içemem ama spor ve düzenli beslenmeyi halledebilirim inşallah 😊
Tabikii bana katılabilirsin. Destek oluruz birbirmize. Benimde yeme bozukluğum var onu tedavi etmeye uğraşıyorum. Önemli olan istemek. İstedikten sonra olmayacak iş değil 🥰
Su içneye çalış. Su içmezsen kilo vermezsin

Tabikii bana katılabilirsin. Destek oluruz birbirmize. Benimde yeme bozukluğum var onu tedavi etmeye uğraşıyorum. Önemli olan istemek. İstedikten sonra olmayacak iş değil 🥰
Su içneye çalış. Su içmezsen kilo vermezsin
Ahhh ah. Aslında kolay kilo veriyorum. Yeter ki hayatımda bi hareket olsun. 3-4 sene önce staj yaparken hiiiççç dikkat etmememe, heeeeer gün öğle arası ayıptır söylemesi tantuni, kola yiyip içmeme rağmen 1 ayda 3-4 kilo vermiştim. İşte evlenip eve tıkılınca böyle oluyor maalesef 😔

Ahhh ah. Aslında kolay kilo veriyorum. Yeter ki hayatımda bi hareket olsun. 3-4 sene önce staj yaparken hiiiççç dikkat etmememe, heeeeer gün öğle arası ayıptır söylemesi tantuni, kola yiyip içmeme rağmen 1 ayda 3-4 kilo vermiştim. İşte evlenip eve tıkılınca böyle oluyor maalesef 😔
İşin sırrı hareket kesinlikle. Hareketli olduğumuz zaman yediklermizin de önemi kalmıyor.
bu pandemi mahvetti bütün kiloları o zaman aldık.
bugün ben evdeydim tatilden dolayı. Her şeyi canım çekti. Ama işteyken öyle olmuyor. Evde can sıkıntısından yiyor insan. Nasıl bir çözüm olucak bilmiyorum

X