Bebek Beslenmesi 7,5 aylık bebeğim hiçbir şey yemiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Sultan3434

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2019
354
183
34
Herkese selam,
Kızlar morralim çok bozuk çünkü bebeğim 3. Aydan sonra hep iştahı kapandı. Sadece 4 ay emdi. Mamayla besliyordum. Ek gıdaya geçince ilk başlarda yiyordu şimdi ise ne devam sütü içiyor ne de kaşıkla bir şey yiyor. Bütün yaptıklarım boşa gidiyor. Bebeğime sabahtan akşama kadar bir şey vermesem yemeyecek. Artık bugün ağladım açtıktan karnı gurulduyor yememek için ısrar ediyor. Sadece zor da olsa uyku arasında biberonla besleyebiliyorum ne yapacağımı şaşırdım. Problemimiz diş değil çünkü alt dişleri 6. Ayında çıktı. Tecrübeli anneler ne yapabilirim. Bu arada doktora da getirdim. Ek gıda zamanı zorlayacaksın dedi.

Herkese selam,
Kızlar morralim çok bozuk çünkü bebeğim 3. Aydan sonra hep iştahı kapandı. Sadece 4 ay emdi. Mamayla besliyordum. Ek gıdaya geçince ilk başlarda yiyordu şimdi ise ne devam sütü içiyor ne de kaşıkla bir şey yiyor. Bütün yaptıklarım boşa gidiyor. Bebeğime sabahtan akşama kadar bir şey vermesem yemeyecek. Artık bugün ağladım açtıktan karnı gurulduyor yememek için ısrar ediyor. Sadece zor da olsa uyku arasında biberonla besleyebiliyorum ne yapacağımı şaşırdım. Problemimiz diş değil çünkü alt dişleri 6. Ayında çıktı. Tecrübeli anneler ne yapabilirim. Bu arada doktora da getirdim. Ek gıda zamanı zorlayacaksın dedi.
Önüne koysanız kendi de yemeye çalışmaz mi yani bazı çocuklar kendini beslemeye meyilli oluyor oglum öyle mesela ben yedirsem yemez ama kendi önüne koyunca sever yemeyi bi deneyin belki işe yarar

Benimde kızım yaptı bana onu ah yaramaz!! Önüne koydum mama sandalyesine misafirliğe gidince sofra bezi istedim serdim yere hep öyle yaptım şükürler olsun çok başarılı oldu ama evde aşmanız daha iyi olur sizde rahat edersiniz pes etmeyin her bebekte olağan şeyler inanın. Karadut özü aldım bide iştahın aştı aç karna verdim onuda da nd deneyiniz sevgiler

Parmak sebze hazırlayıp önüne koyun. Zaten oral dönemde bulduğu her şeyi ağzına götürüyordur. Haşlanmış havuç, patates, kabak ya da salatalık, elma, armut olabilir. Muz ezip verebilirsiniz tatlı olduğu için hoşuna gider belki.

X