7 haftalık gebeyim kuduz aşısı ve tetenoz oldum

Lalakom

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2021
4
0
32
Merhabalar arkadaşlar, acil yardımcı olabilecek birilerini arıyorum. 7 haftalık gebeyim ve bir sokak köpeğinden kediyi kurtarayım derken kedi elimi bir hayli tirmaladi. Doktorumu aradım git aşılarını ol dedi. Fakat sonra düşünüp durdum aşılar ilk üç ay organ gelişim dönemi olduğu için zararlı olabilir mi diye. Çünkü kimyasal ve henüz erken dönem. Araştırdım fakat bir bilgiye veya örneğine rastlamadım. Aşıları oldum. Kuduz ve tetanoz. Ama şimdi aklımda bir ton kaygı ya gelişiminde bir problem olursa diye. Bilgisi, tecrübesi olan var mı 😳

Tetanoz ben de oldum zaten gebelik döneminde bu aşı var 3 4 doz zararlı mı bilmiyorum ama doktor demezdi zararlı olsa en basitinden grip için ilaç bile vermiyorlar

Benim 2.gebeligim ilkinde hatırlamıyorum ama hepsini olmustum 3 doz sanirim koruyuculugu devam ettigi icin bu sefer 20.haftamda oldum sonrasinda 1 doz daha var. Çok şükür herhangi bir sorun yok kizim 3 yaşında karnımdaki de 28 haftalık 😁

Merhaba aynı durumdayız oldunuz mu asilarinizi? Bende 9 haftalik gebeyim dün ilk doz kuduz aşısı oldum

X