7 maddede 'Gecenin Kraliçesi' neden fiyasko oldu?

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Meryem Uzerli, Murat Yıldırım ve Uğur Polat'ın başrolünü üstlendiği 'Gecenin Kraliçesi' geçtiğimiz hafta izleyici ile buluştu. Tanıtımları aylar öncesinden yapılan dizinin ilk bölüm reytingi beklenenin altında kaldı. İzzet Çapa, Gecenin Kraliçesi'nin neden tutmadığını yazdı.

- Bir Galiba yapımcılar Meryem Uzerli’yi Penelope Cruz falan zannettiler. Kusura bakmasınlar ama o aksan her rolde “şirin” veya “kullanışlı” duracak diye bir kural yok! Keşke birileri zat-ı muhteremlerin kulağına, Suna Yıldızoğlu ve Christine Haydar modasının çoktan tarih olduğunu fısıldasaydı!

569cf3dbc03c0e3f344b8153

- İki Star TV dizinin ilk bölümünün tekrarını, üç gece üst üste yayınlayarak resmen gözümüze gözümüze sokmaya kalktı. İnsanın izleyeceği varsa da gıcıklığına dönüp bakmaz. Hâlâ anlamadınız mı be kardeşim, bizim millete zorla güzellik sökmez!

569cf417c03c0e3f344b8155

- Üç Tanıtımlarında “Hasret bitiyor, Meryem üç sezon aradan sonra geri dönüyor”un inatla altını çizip, tükenen Hürrem’den medet umdukları için dizinin özgüvenini daha başlamadan yerle bir ettiler. Bari dizinin adını da “Gecenin Muhteşem Sultanı” koysaydınız!

569cf508c03c0e3f344b8157

- Dört Ey yapımcılar, reklam ve tanıtıma bu kadar zaman harcayacağınıza biraz da senaryoyla ilgilenmeyi akıl etseydiniz keşke. Bunun ağababasını 30 sene önce Türker İnanoğlu “Alev Alev”le yapmıştı zaten. Kusura bakmayın ama hayvan terli...

569cf54fc03c0e3f344b8161

- Beş Peki ya New Age müziğin divası Enya eşliğinde seradaki “halvet” sahnesine ne demeli? Yeminle o meşhur “seks satar” klişesini bile altüst ettiniz. Artık bu kadarına da pes!

569cf65ac03c0e3f344b818b

- Altı Hürrem, Meryem’i tükenmişlik sendromuna sokmuştu; Gecenin Kraliçesi de bizi milletçe tükenmişlik sendromuna hızla sürüklüyor. Aman doktor, canım doktor derdime bir çare!

569cf6a4c03c0e3f344b8193

- Yedi Valla memleketten bir dünya starı çıkaramadık ama galiba birileri Meryem’i gerçekten Hollywood yıldızı sanıyor. Haydi diyelim ben yanıldım, peki reytingler de mi yalan söylüyor? Geçmiş olsun!

Hürriyet'ten İzzet Çapa'nın yazısı...

1 bölümlük senaryo yazarsan böyle olur... tv im yok arkadaşlarla sabah kahvesi içerken izleyenler anlattı ve klişe, gerçekten uzak ve ahlaksızlığı öneren bir dizi daha..

Tutmadi evet.
Meryem uzerliyi meryem uzerli diye degil
" hurrem" unvani oldugu icin sectiler zaten.
Oyle ilgi kazanir dizimiz dediler.
Ama meryem uzerli oyle pekte guzel bi kadin degilki.
Aksam yemek yerkenki sahnede o garsonla konusurken kamera meryen uzerliyi adamin gozunden suzdu suzduuu, ve suzduu. Cok seker, cok guzel, cok alimli bi kadinmis gibi. Ama bu ucuylede bahdasmiyor meryem. Sadece hurrem adi altinda basladi bu diziye dedgim gibi.
Ama zaten tutmadi, seyirci sevmedi.

çok ama çok ıtıcı sınır bır kadın,izzet çapa zaten gereknı yazmış,tebrıkler çapa

Bunu yazanin aklina şaşayım! Tamamen MeryemUzerli'yi bitirmek amacli, produksuyonu bitirmek amacli bir yazi. İzzet Capa zahmet edip bos konusmadan once bir izleseymis senaryonun ALEV ALEV ile uzaktan yakindan alakasi olmadigini anlarmis. Yoksa 30 yil once Türker İnanoglu'nun yaptigi o harika ALEV ALEV filmini hic izlememis mi? Birinde kaptan var, sonradan tanisiyorlar ve yegeni ile evlenip eve aileye giriyor. GECENİN KRALİÇESİ'nde ise adam zaten ailenin icinde, manevi evladi, varisi... O zaman AŞK-ı MEMNU'ya da benzetelim haydi... Ortak nokta nasilsa iki kadina bir adamin asik olmasi degil mi? Sacma sapan konusmasin İzzet Çapa... Meryem de gayet muthis bir oyuncu. Penelope Cruz'dan hicbir eksigi yok masallah. Artı, yeni baslayan her diziyi her kanal yeni dizi diye üst üste verir. Birtek Gecenin Kralicesi'ne has bir sey degil. Gecen haftalarda ATV de Yeter'i ust uste yayinladi. Ona da soylenmis mi acaba? Yedirmeyiz bu diziyi........

Dizi fena değil, şans vermek lazım. Ancak daha ilk bölümde sanki konu bitmiş gibi oldu, bir bölümlük film tadı verdi. kadın eve gelecek eski sevgilisiyle karşılaşacak. fragmanlardan anladığım kadarı ile birlikte olacaklar. Diğer adam onları yakalayacak diye seyirciye heyecan olacak. umarım güzel bir dizi olur. Zira Meryem'i severim.

diziyi hiç izlemedim konusu dahi bilmiyorum ama meryem uzerliye guzel kadın değil falan yazanlar olmuş yapmayın arkadaşlar tamam dizi kötü mükemmel bi oyunculuguda yok ama kadın güzel simdi allah için.

ben beğeniyorum eşim dahi izliyor aradıktan sonra ooo çook muhteşem denilen dizilerden ne hatalar çıkıyor ne hata :O:O

ben 3 sezonluk arayı anlayamadım kendisi kaç projede oynadı da ara verdi gibisinden reklam yapma gereği duydular sonuçta diğer oyunculara haksızlık değil mi hemen hepsi kendini kanıtlamış kişiler.

Meryemden oldum olası hiç haz etmiyorum ,Murata yazık olmuş çok iyi oyuncu yanına

daha iyi bir partner yakışırdı ne dediği anlaşılmayan şişirilmiş bir balon değil:KK53:

Muratida Meryemi de çok severim.
Sümbül ağayıda öyle. İzlemedim diziyi ama bakarım mutlaka .

Dizi meraklisi degilim .Sinema tatinda gorsellikte cekimler vardi .Ben ambiyansa takildım .Arada baktım.
İşçilik kaliteliydi gördüğüm kadariyla .
Karadeniz muhteşem zaten .
Yine de seyredecegimi sanmıyorum .

Aah ah senaryo yazanlardan çook derliyim bu sezon 3. Dizi yine paket noluur yetkililere sesleniyorum önüne gelen senaryo yazmaya kalkmasın:KK70: okadar emeğe beklentiye yazık nolucak bu teknik ekibin hali şimdi tam sezon ortası oooooof oof:KK61:yine işsiz kaldık allah taş etmesin sizi

İzzet çapaya yazdığından dolayı çok teşekkür ediyorum doğru şeyleri yazmış. Ama meryem üzerlinin hakkınıda yemeyin çok güzel kadın

Ben sevmedim gıcık oluyorum meryeme murata yazık oldu gerçekten sırf onun için biraz baktım ama tahammül edemedim yanı murat üzgünüm ama senin için dahi olsa bu kadına katlanamiycam :KK51:

X