7 senelik evlilik ve 2 cocuk :( Ne yapmalı bilemiyorum

sanırım ailesi oldukca cahiller diye düşünüyorum
fakat hakketten anlamıyorum benim annem babam köyde büyümüşler , kayınpederim türkiyede sayılı yerlerden birinde müdür
fakat biz el ense filan takılıyoruz yanlarında gayet dıpdıbe gırıp konusuyoruz ediyoruz ne kayınpederımden ses cıkar ne benımkılerden
siz sevin birbirinizi anlaşında derler.
çok kabalar ayağımın altına alırım seni ne demek elin kızına ne olursa olsun siz onların evlatları değilsiniz , sze nazları gecemez
nasıl sizin söylediğiniz onlara dokunursa , onalrınkilerde size o şekilde bunu böyle görecekler

cocukalrınız kac yasında bılmıyorum, cokta uzakmısınız aslında nasıl uzaktan bu kadar yetısebılıyorlar anlayamadım
eşiniz peki, eşinizle aranız nasıl?

sanırım ailesi oldukca cahiller diye düşünüyorum
fakat hakketten anlamıyorum benim annem babam köyde büyümüşler , kayınpederim türkiyede sayılı yerlerden birinde müdür
fakat biz el ense filan takılıyoruz yanlarında gayet dıpdıbe gırıp konusuyoruz ediyoruz ne kayınpederımden ses cıkar ne benımkılerden
siz sevin birbirinizi anlaşında derler.
çok kabalar ayağımın altına alırım seni ne demek elin kızına ne olursa olsun siz onların evlatları değilsiniz , sze nazları gecemez
nasıl sizin söylediğiniz onlara dokunursa , onalrınkilerde size o şekilde bunu böyle görecekler

cocukalrınız kac yasında bılmıyorum, cokta uzakmısınız aslında nasıl uzaktan bu kadar yetısebılıyorlar anlayamadım
eşiniz peki, eşinizle aranız nasıl?

Cok ama cok dogru bir tespit,, gercekten cok cahil edepsiz insanlar, esim ailede tek okumus maddi geliri cok yuksek olan cocuk, aile de cok paragoz oldukları icin ogullarının tepesinden inmiyorlar, hep ilgi alaka bekliyorlar, ogullarının bana ve ocuklarımıza duskun olmasından asırı derece rahatsız oluyorlar, cok eski kafalı zihniyet, kadına cok afedersiniz eksik akıl ,avrat vs gozuyle bakan insan kayınpeder, cok merhametsizdir cıkarı icin babasını satar, sattı da nitekim 30 sene gorusmedi oz babasıyla kus gitti adam buna hakkını helal etmedi kendisi de soyler hep ben eski kafalıyım oyle de olmaktan gurur duyuyorum diye, evlendigim gunden beri bana okumus egitimli kız muamelesi yapmadılar ki, kıskanclık hasetlik had safhada, ama yeter benim de bir canım var, iki cocugum icin cok dusundum ama bu insanlarla daha fazla yurutemem ki, mecburum bu ayrılıga, aklıma tukureyim bunları insan sanmıstım

3. kişilerin direkt yaptığı hakaretlere karşı herhangi bir önlem ya da koruma iç güdüsü olmayan insan, kötü seçilmiş ev arkadaşınızdır, hayat arkadaşı değil.
Şu an evlilik bağı ile bağlı bulunduğunuz kişinin size sevgi, saygı ve en önemlisi sizinle taraf olma iç güdüsü varsa, yılmayın..
Yoksa, tek taraflı boşanmış, çocuklar için aynı evde kalmaya devam etmiş oluyorsunuz zaten. Gönüllü bir ev toplama, hizmet etme, yemek yapma, çocuk bakma hizmetleri karşılığında bedel olarak "evlilik bağı" sürüyor yalnızca anlattıklarınıza göre..
Evli bir kadının verdiği her şeyin bedeli bu kadar ucuz olmamalı, yine de siz bilirsiniz...

Eşinizle konuşma imkanınız var ise, lütfen konuşun.. Arada ki mesafe ne zaman aşıldı da bunca hakaretin sizi "kaybetmesine" neden olacağını düşünmekten vazgeçti?.. Ayakları yere basan, parasını kazanan, güçlü bir kadın profili mi idi aradığı? Yoksa bulduğu buydu da, sizi hepsinden soyutlayarak güçsüzleştirip yöneteceği kıvama mı getirdi? Bunları düşünmek lazım.. Eşiniz mühim.. Kv, kp isterse insanlıktan hiç pay almasın, eşinizdir sizin devam edip etmeme kararınız.. o iyi ise, yanınızdaysa, sorunları aşabiliyorsa, arayı buluyorsa, sizi koruyorsa... gerisi teferruat..

3. kişilerin direkt yaptığı hakaretlere karşı herhangi bir önlem ya da koruma iç güdüsü olmayan insan, kötü seçilmiş ev arkadaşınızdır, hayat arkadaşı değil.
Şu an evlilik bağı ile bağlı bulunduğunuz kişinin size sevgi, saygı ve en önemlisi sizinle taraf olma iç güdüsü varsa, yılmayın..
Yoksa, tek taraflı boşanmış, çocuklar için aynı evde kalmaya devam etmiş oluyorsunuz zaten. Gönüllü bir ev toplama, hizmet etme, yemek yapma, çocuk bakma hizmetleri karşılığında bedel olarak "evlilik bağı" sürüyor yalnızca anlattıklarınıza göre..
Evli bir kadının verdiği her şeyin bedeli bu kadar ucuz olmamalı, yine de siz bilirsiniz...

Eşinizle konuşma imkanınız var ise, lütfen konuşun.. Arada ki mesafe ne zaman aşıldı da bunca hakaretin sizi "kaybetmesine" neden olacağını düşünmekten vazgeçti?.. Ayakları yere basan, parasını kazanan, güçlü bir kadın profili mi idi aradığı? Yoksa bulduğu buydu da, sizi hepsinden soyutlayarak güçsüzleştirip yöneteceği kıvama mı getirdi? Bunları düşünmek lazım.. Eşiniz mühim.. Kv, kp isterse insanlıktan hiç pay almasın, eşinizdir sizin devam edip etmeme kararınız.. o iyi ise, yanınızdaysa, sorunları aşabiliyorsa, arayı buluyorsa, sizi koruyorsa... gerisi teferruat..

Beni en cok uzen de bu zaten, ozellikle aman calısan olsun ogretmen olsun diye diye beni buldular zamanında, ama esim de babası da guclu ayagı yere basan insana tahammul edemiyorlar, 2 sene caalıstıgım sure boyunca hep istanbulu kotuledi, kendi isinden memnuniyetsizligini anlattı, yurtdısı hayallerini anlattı, alısamazsan doner geliriz dedi, saf ben inandım ama her sey istifa edip de oraya gidince degisti, 3 senenin sonunda artık donmek istedigimi soyledigimde bosanır giddersin dedi, malesef deger gormedim ben, ise donersem daha guclu durmamdan korkuyor, cok acizlestirdi beni, iyice ev hanımı gbi hissettirdi bir kez bile meslegimden bahsetmedi, kızıyorum madem oyle bir es istiyordun neden ogretmenlik hayalleri olan birisiyle evlendin ki bile bile,

Hayatımı mahvettiler ailecek, esim en son mail yazdı bir kac gun once, erkeklik ihtyaclarım var, donup gelmezsen beni baska kadınlaara yem olarak atarsın zina yapamayacıgıma gore yeniden evlenirim o zaman diye, annesigil zaten diyormus buna bosa kurek cekiyorsun bırak diye,, cok sinirlendim ben de istedigini yapabilecegini bu saatten sonra beni ilgilendirmedigini yazdım

Hayatımı mahvettiler ailecek, esim en son mail yazdı bir kac gun once, erkeklik ihtyaclarım var, donup gelmezsen beni baska kadınlaara yem olarak atarsın zina yapamayacıgıma gore yeniden evlenirim o zaman diye, annesigil zaten diyormus buna bosa kurek cekiyorsun bırak diye,, cok sinirlendim ben de istedigini yapabilecegini bu saatten sonra beni ilgilendirmedigini yazdım

Ben de iki cocuk var orta yol bulunsun oturup konusun ailesiyle siz asla gorusmeyin o sartla barisin dicektm ta ki bu igrenc mailini okudktan sonra.Sizi tehdit etmis aklinca ama bu kadar da ucuz olmamaliydi.Allah hayirli kapi acsin cocuklar olmasa direk ayrlin derdm ama cocuklara kiylmaz ki.son bir sans daha verin yine de derim.tum kartlari acik oynayn sartlarnzi kararlilkla dile getrn en azndan cocuklar icun,keske dememek icin hala yok derse bosa kurek cekmeyin.bitsin.

Merhabalar,

Sizlere biraz uzun olacak ama hayat hikayemden bahsetmek istiyorum durumumu daha iyi anlayip ona göre yorum yapmanız icin, kucuk bir şehirde genel olarak mutlu bir ailede buyudum, memur cocuguydum hep universite okumayı bir gun ogretmen olmayı hayal ederdim, derslerinde cok basarılı utangac cekingen bir cocukluk yasadım, ve hayallerimi gerceklestirdim ilk sene universiteyi kazandim, guzel bir kızdım universitede hickimseleri begenip de kabul etmedim :KK50: bitirdigim ilk senede 21 yasında gencecik bir ogretmen olarak atandim istanbula, daha gorevime baslamamisken o yaz gorucu gelen bir aileyi kabul ettim ve 3 ay icinde evlendim, ask evliligi felan degildi benimkisi tamamen mantik evliligi :KK43: esimde cok iyi bir universiteden mezun muhendisti, ikimizde aynı sehirde dogup buyumustuk, yani ne oldugunu anlayamadıgım cok acele verilmiş bir evlilik kararıydı benimkisi, esimin aile yapısı bizimkinden cok farklıydı esim ailesine inanılmaz duskun hatta bagımlıdır tabi saf ben ilk basta herkesi kendim gibi zannettim dugunumuzde bir cop almadılar, esyalarimizi kendim aldim,hatta dugunde takılan altinları dahi kafalarına gore kesip de tutusturdular elime, en basından beri deger vermediler bana, benim iyi niyetli ailem hep el ustunde tuttu esimi, babam ....cim diye hitap ederdi esime ismiyle, kayınvalidem cok oyuncu bir insandır kayınpeder de asırı despot karısının ismini bile agzına almayan hep avrat diye cagıran, bir tesekkur etmeyi bilmeyen cok inatci herkeslerle kavgalı tuhaf bir insandır, ilk evlenirken aileye cok icim ısınmamıstı ama ne olucak ki onemli olan es bize etkileri olmaz diye dusunmustum :KK43: cooook yanılmısım malesef

2 sene kadar calıstıktan sonra esim yurtdısında calısmak istedi kariyerini artırmak ingilizcesini gelistirmek icin, ben de hemen kabul ettim ve isimden istifa edip yurtdısına onunla yerlestim sil bastan biir duzen kurdum, 3 yıl calısır doneriz ben yine atanırım sen de kariyer yapmıs olursun diye anlastik, ve ailemin tek kızı olmama ragmen o kadar iyi niyetli insanlarki anne ve babam hic seslerini cıkarmadılar bu duruma,

Tabi gidince problemler de basladı, esimin ailesi hep uzaktan da olsa esimi doldurdular bana ve aileme karsi, kayınpeder benim icin bosa onu istemiyorum dedi, gerizekalı dedi hakaretler etti, esim de onlar icin bir kac defa tokat attı bana ve tr ye gonderdi beni, ayrılıp isime donmeyi kafama koymustum ancak ailem elalem ne der korkusundan beni ikna ettiler birlesmeye,

Kayınpeder benden ozurdileyecek dedi tum hakaretleri eden kendisi olmasına ragmen, ettim ben de siz buyuksunuz dedim :KK43:((

Sonra tup bebekle bir bebek sahibi olduk, hemen arkasından da normal yolla bir tane daha, iki bebekle basedemeyince ailem geldi yanımıza 3 ay ellerinden geleni yaptılar, sonra da onun ailesi geldi guya bebeklerle ilgilenmeye, 3 ay tatil yaptılar, kayınvalidem kılını kıpırdatmadı oglu ısten gelecegi vakit ilgileniyor gibi yaptı hep, sabah aksam uyudu, kayınpeder de internet basından kalkmadi, ogluma hep durzu serefsiz diye hitap etti, en son trye birlikte donecektik, 2 cocukla ucakta yapamam diye onlarla donmek istemistim,

Donmemiz yaklasırken kavga cıktı bana anne ve babası yine demediklerini bırakmadılar, oglen cocukları uyutup bir oturup kola iciyordum yaninda bi iki biskuviyle, ben nasıl ona sormadan gecip oturup icermişim, baba sen kola icmezsin ki niye sorayım dedigimde soracaksın icmesem de mecbursun dedi, ayagımın altına alırım seni dedi, gerizekali mantık yok sende dedi, daha neler neler,,

ben de eşimi aradım isten geldi ogullarına bundan avrat olmaz bırak gitsin diyorlar, o da agzını acıp karısmayın benim aileme diyemedi, cok yoruldum cok hayattan, daha 28 yasındayım 48 gibi hissediyorum, bize cok yanlıs cocuk yetistiriyorsunuz diyorlar biz dovmuyormusuz hic cocugu agzına patlatacakmısız yaramazlık yapınca,

simdi ailemin yanındayım onlara hic gitmedim gitmeek de istemiyorum, mantıgım bosan isine don diyor, duygusal tarafım sabret 2 cocugun icin, ne yapmalı lutfen fikirleriniz cook kıymetli benim icin su an, vakit ayırıp yazın lutfenn

Aklı başında bir bayanmışsınız halbuki. çok mu sevdiniz de katlandınız bu adama diyeceğim ama en başında mantık evliliği dediniz. E öyle madem neden çektiniz bu kadar? Olmuyorsa olmuyor diyecektiniz. Daha sonra bir de çocuk yapmışsınız o adama. Ne diyeyim bilemedim. Bence bu insanlarla yaşanmaz. Evlatlarınızın da psikolojisi alt üst olur. Eşinizin sevgisi de yok.. Boşan diyemem. O vebale giremem. Ama hiç parlak değil durum.

vay be. Bu denli iğrenç bir zihniyete sahip ama dindar öyle mi? pehh! Bu sözlerden sonra bence ikiniz arasında hiçbir şey kalmamış arkadaşım. Sen onun için özel değilsin yani. Ben bunu anladım. Yine de sen bilirsin. Herşey gönlünce olsun.

Ben de iki cocuk var orta yol bulunsun oturup konusun ailesiyle siz asla gorusmeyin o sartla barisin dicektm ta ki bu igrenc mailini okudktan sonra.Sizi tehdit etmis aklinca ama bu kadar da ucuz olmamaliydi.Allah hayirli kapi acsin cocuklar olmasa direk ayrlin derdm ama cocuklara kiylmaz ki.son bir sans daha verin yine de derim.tum kartlari acik oynayn sartlarnzi kararlilkla dile getrn en azndan cocuklar icun,keske dememek icin hala yok derse bosa kurek cekmeyin.bitsin.

Kusura bakmayinda, böyle düsünen bir baba ile mi çoçuklar yetissin? Cocuklarin tek ihtiyaci mutlu, huzurlu bir evde yasamaktir. Yani illahi anne baba yasamak degildir ihtiyaçlari.

Konu sahibine sesleniyorum, asil çoçuklar için bosanmalisin. Öyle baba, babaanne, dede olmasin! Cocuklarin psikolojisde kötü olur esin ile barisirsan.

Eşiniz gerçekten çok karaktersizmiş. Böylesinden ne koca olur ne baba. Bu durumda bile şeyinin derdine düşmüş ş.....z.

boşanmak bu kadar kolay mı.. her yorum yazan boşan demiş.. kayinbaba ve kayinvalideyle 3 ay bir arada kalındığı için bunaldı belki konu sahibi. normalde eşiyle tek başına yaşıyorlarmış. şimdi yeni doğum yapmanin hassasligiyla daha yipratici oldu belki herşey. ama topyekun hepimiz boşan dersek, daha çok etkilenecek.. yuva yıkıcı her sözün hesabini sorulur. yıkıcı degil yapıcı sekilde, dikkatle nasihat vermeliyiz arkadaşlar...

boşanmak bu kadar kolay mı.. her yorum yazan boşan demiş.. kayinbaba ve kayinvalideyle 3 ay bir arada kalındığı için bunaldı belki konu sahibi. normalde eşiyle tek başına yaşıyorlarmış. şimdi yeni doğum yapmanin hassasligiyla daha yipratici oldu belki herşey. ama topyekun hepimiz boşan dersek, daha çok etkilenecek.. yuva yıkıcı her sözün hesabini sorulur. yıkıcı degil yapıcı sekilde, dikkatle nasihat vermeliyiz arkadaşlar...

fark etmediniz herhalde telefonla ulaşıyorlar diyor konu sahibi. telefondan hakaret ediyorlar eşi de susuyor. bir telefonla doldurulan adamdan, ihtiyaçları için karısını boşamakla tehdit eden adamdan nasıl sağlıklı evlilik yaşanmasını bekliyorsunuz ben de bunu anlamadım??
adam çocuklarımı seni özledim diyeceğine ihtiyaçlarım diyor. tövbe tövbe ..

canım Allah yardımcın olsun
boşan veya boşanma diyemem o senin bileceğin iş
cahil insanla uğraşmak zor gerçekten...

ben sizin yerinizde olsaM hiç düşünmem 28 yaşındasın yaşın çok geç de değil AİLEN SAHİP ÇIKIYORSA AL ÇOCUKLARINI YANINA ONLARA NE DİYE MİNNET EDİYORSUN öğretmensin eğitimlisin cahil değilsin bırak o seni kaybettiğine üzülsün en kısa zamanda aç davayı ve ayaklarının üstünde durmayı başar brtek boşanan sen değilsin
çevrede o kadar çok var ki boşanan haklı olarak
onlar seni 'bize muhtaç gözüyle bakıyor' mutlaka. KANITLA KENDİNİ VE AYAKTA DUR HİÇBİRŞEY İÇİN GEÇ DEĞİL BUNA İNAN VE BAŞAR

X