7 yıllık özlemim yagız efe'm hoşgeldin...:)

EFTEL

annesinin küçük prensi
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2009
2.059
1
ben baya korktum dogumdan kaynanam nereye kadar bu dedi tedavini ol
bende karar verdim tedavimi olucaktım.02.02.2009 tarihinde gittim rahim filmi çekildim
oradaki dr bana seni
çok iyi bir dr yolluyacam memnun kalıcaksın dedi taksimde tüp bebek merkezinde (dr arat kamar )ablamla hemen filim sonucunu aldım dr bu ameliyat zor deil sadece aradaki perdeyi alıcaz dedi gün verdi ablamla gittik çok heyecanlıydım elbilelerimi giydirdiler eşimle vedalaştım 2 saat içinde oldum çıktım dr bana bebek iki şeyden düşer birincisi sakatsa, 2 cisi anne ile babanın kan uyuşmazlıgından onun için bana geliceksiniz tahlilker yapıcaz eşininde seninde eger sakatlıktan düşüyorsa tüp bebekle olucak benimde tüp bebege imkanım yoktu bu tahlilleri yapmadım ben biliyordum bu nedenle düştügünü 1 defa daha deneyecektim 6 ay korundum.
yaz günüydü arkş ikiz bebeklerini aldırmıştı ve çok kızmıştım.terzi yardım amaçlı çalışıyordum akş lar nimet sende test yap dediler yok ya iki gün geçti dedim yaa ne olurrr yap yaptım aman Allah'ım iki çizgi orada müşteriler var ben aldırmıyorum ve boyunlarına sarıldım.çok güzel duygu birde tedavimi olmuştum ümitliydim belki ondan bu kadar sevinebiliyordum.
ertesi gün dr gittim dr kese gördü hamilesiniz dedi bende ameliyat oldum sorun varmı rahimde dedim dr anca bu kadar güzel yapılr daha inseydi rahim deilirdi dedi herşeye ragmen düşük ilacı verdi ben kullanıyordum 2 aylıktım yegeimin nişanı vardı oraya gittik bir defa halaya kalktım kanamam oldu çok korktum agladım ama korkum yine neden diye kendime soruyordum.eşim çok üzülüyordu sinirlendim oturmuyacam dedi oynuyacam düşerse şimdi düşsün büyüyo içimi daglıyo herkez beni sakinleştiriyo neyse kalktım oradan eve geldim yattım sonraki hafta kontrole gittim troit bezleri yavaş çalışıyo dedi düşüge neden olabilir ialaç kullanıcaksın dedi ya hastane başıma yıkıldı sanki bundan çok ümiliydim allahda hiçbir zaman yitirtmedi sonra kendi kndime dedimki allah nasip etmişse olur etmemişse yatsanda is yapmasanda olmaz .7. ayda dr hastaneden ayrılmıştı çok aradım nereye gittiyini söylemediler bu dr normal dogum taraftarıydı çünkü bende çok istiyordum.ben başka dr muayene oldum hoşuma gitmedi pek o hastaneden başka hastaneye geçmiştim ama hala o dr arıyordum nette facede bir ipucu dahi yoktu.yeni dr iyiydi ama bana normal dogumda kararlımısın çok zor bulmuşsun bebegini dedi bende evet dedim bir aksilik çıkmazsa normal istiyorum.tmm o zaman bekleyelim dedi. evimin boyasını yaptım temizligimi bitirdim çok zor bir dönemdi benim için ama atlattık işte çok şükür 9 ay geldi geçti,annemler gündüz geldi belim çok agrıyordu uzandım akşam üstü anneme dedim anne ben bu gece giderim galiba annemde yok canım dedi.
22.03.2010.mucizem geliyorum dedi beni uyardıgece saat.02.30 wc ye kakltım.
kanamam vardı eşime söyledim gidelimdedi yok sabahı bekliyeyim sancım hızlansın dedim.yataga yattım parça halinde gelmeye başladı,hemen eltimi çagırdı eşim annem bizde kalıyordu kaynanam aşagıdaydı, eltim geldi hazırlandım anneme anne biz gidiyoruz dedim eşim hemen amca oglunun arabayı ayarladı gittik muayene ettiler tabi o kadar heyecanlıyımki kalbim küt küt atıyo. hemen nst ye bagladılar 4 cm açılma var dedi sancı 100 lerde benim gıkım çıkmıyo aglıyorum sessizce heyecandan ebe hemşire böyle giderse dogum yapamazsın dedi hiç bagırmıyosun hissetmiyomusun diye sordu.başkası olsa yıkardı buraları dedi.bende hissediyorum ama neden bagırayımki çözümmü dedim ben içimden duaları okuyorum sunu sancı taktılar dr geldi kalp atışları düşüyo(85)di hemen sezeryanı hazırlyın dedi ben hayır sezeryan istemiyorum ama bir yandan aglıyorum burnum tıkandı.hemen hava verdiler bana düzene girdi tmm dediler şuan bişey yok ama yine düşerse sezeryan ,(işin kötü yanı nöbetçi doktor vardı)ben aglıyorum sancı bastırdı tabi eşimi yanıma aldılar 5 dk konuştuk çıkardılar tekrar düştü kalp atışı(87 ) felandı hemen lagma yaptılar sonda taktılar ayaga kalktım eşim kapının önünde aglıyordu beni kurtar istemiyorum dedim oda sezeryan istiyom sanmış imzalamış.sedyeye aldılar ben eşime sarıldım aglıyorum o bana tmm aşkım teselli vermeye çalışıyo ama oda aglıyo elveda dedim içeriye girdim bu gibi ben titremeye başladım aglamaktan burnum kulaklarım tıkanmış.hiç birşey duymuyorum.herkes bişeylerle ugraşıyolar 5 altı kişi biri serum takıyo biri barmaklarıma bişey takıyo diyeri tansiyon ölçüyo ben şok oldum hepinizmi gireceksiniz ameliyata dedim eet dediler daha dr gelmemişti .anestezi uzmanı bişey söyledi ben nee dedim oda nee denmez efendim diyeceksin dedi o anda uyumuşum zaten,uyandıgımda hala aglıyordum anestezi uzmanına sinir olmuştum çünkü ben canımla ugraşırken o bana kibarlık ögretiyordu neyse herşeyim bitti,saat 06.00 da bütün mutlulugum,minik kuzum,birtanem, balım,kaymagımö dünyaya gelmişti annesini bekliyordu,süt gelsin diye bende aşkımm bu bizim yavrumuzmu diye sormuşum yarım baygın halimle ayıldıktan sonra herkese mesaj çektim dogum yaptım diye..ertesi günde evlilik yıldönümüzdü eşim pasta almış hastanede süpriz yaptı beraber kestik hemşire foto çekti allah bozmasın dilekleriyle
işte bizim hikayemzde böyle ne uzun yazmışım
ALLAH 'IM SANA BİNLERCE KEZ ŞÜKÜRLER OLSUN.bu zorlu mücadeleden sonra bana bu tomurcugu nasipettin ,Allah olmayanlara versin kimseyi evlat sevgisiyle yandırmasın:Saruboceq::Saruboceq:
[/B]

Son düzenleyen: Moderatör:
hepsini okudum kendime inanamıyorum:KK1:ALLAH analı-babalı sağlıkla büyümek nasip etsin niş

başınız saolsun öncelikle.. bebişinize Allah uzun ömür versin sağlıcakla büyüsün..

allah diğerlerinin ömrünü de buna versin sağlıkla huzurla mutlulukla inşallah :teselli:

cnm Allah Yağızını sana bağışlasın, hayırlı bi evlat olsun inşallah

sagolun kızlar allah hepimizin yavrularını bizlere bagışlasın..

Rabbim yağızını sana bağışlasın
üzücü şeyler yaşamışsın ama hepsi geride kalmış
inş. her geçen gün mutluluğunuz artarak devam eder

Rabbim yağızını sana bağışlasın
üzücü şeyler yaşamışsın ama hepsi geride kalmış
inş. her geçen gün mutluluğunuz artarak devam eder

teşekkür ederim a.s.amin inşallah.:Saruboceq:

güle güle büyütün yağız efe'yi rabbim sağlıklı uzun ömürler versin inş. benim oğluşumun adıda yağız efe ve çok yaramaz tam efe inş. sizinki uslu bir çocuk olur:)))

Rabbim bebeğinize sizinle birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür nasip etsin :Saruboceq:

Rabbim , oğlunuzu analı babalı büyütsün.hepinize hayırlı uzun ömürler versin.
Yazıyı okurken çok etkilendim..yer yer gözlerim doldu..Allah bundan sonrası için güç kuvvet versin sizlere..

mafoldumbenay bu hamilelik cok duygusallastirdi beni...
rabbim ayirmasin anali babali saglikla buyutmeyi nasip etsin insallaholumunekankayizsmile

Allah sağlıklı uzun ömürler nasip etsin...yağız ile mutlu bir ömür geçirirsiniz inşallaha.s.

canım çok güzell bi hikaye tabi bebeğin sağlıkla doğması kısmı..
yaşadıkların kolay şeyler değil tabi..
ama çok güldüm yaa eşim sezeryan istiyorum sanmış imza vermiş die yazmışsın yaa ona çok güldüm
hayal edemiyorum o anı..
herneyse sağlıkla büyüsün

Kusura bakmayın ama önceki bebeğinizi kaybetmenizle ilgili olan bölümü bebeğimi kaybettim bölümüne yazsaydınız keşke. Çünkü başlık başka,içerik başka olmuş. Ve hamileler okuyor bu bölümü,bilmeden benim gibi mutlu bir doğum okuyacağını düşünerek psikolojisi bozulanlar olabilir....

güle güle büyütün yağız efe'yi rabbim sağlıklı uzun ömürler versin inş. benim oğluşumun adıda yağız efe ve çok yaramaz tam efe inş. sizinki uslu bir çocuk olur:)))
teşekkür ederim,ama hiçte uslu bir çocuk deil.efeler yaramaz olurmuş
keşke ismini koymadan evvel inansaydım bu batıl inanca:)
Kusura bakmayın ama önceki bebeğinizi kaybetmenizle ilgili olan bölümü bebeğimi kaybettim bölümüne yazsaydınız keşke. Çünkü başlık başka,içerik başka olmuş. Ve hamileler okuyor bu bölümü,bilmeden benim gibi mutlu bir doğum okuyacağını düşünerek psikolojisi bozulanlar olabilir....

efedesiniz hiç o yönü aklıma gelmemişti.
dogum hikayesi diyince ben 3 dogumu birden yazdım,
hepinizden özür dilerima.s.

X