8.5 aylık bebeğim yerde yatmak istemiyor 🤔

olgunoz

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2020
24
14
37
Merhaba arkadaşlar.. 8.5 aylık bir bebeğim var. 6 aylıkken dönmeye başladı şimdi yere yatırınca dönmüyor.. Yerde yatmayı hşç sevmiyor.. Emekleme çabası hiç yok. Oyuncak koyuyorum benim vermemi bekliyor vermeyince ağlıyor 🙂 kilosu 10 kilo acaba agırlaştıgı için mi dönemiyor. Desteksiz oturuyo ama bir süre sonra kendini arkaya atıyor.. Bebeği bu şekilde olan varmı.. Yerde olmayı sevmediği için heo kucakta geziyoruz artık kollarım agrıdı.. Bu cocuga emeklemeyi nasıl öğreteceğim 🤔🤔🤔

Merhaba arkadaşlar.. 8.5 aylık bir bebeğim var. 6 aylıkken dönmeye başladı şimdi yere yatırınca dönmüyor.. Yerde yatmayı hşç sevmiyor.. Emekleme çabası hiç yok. Oyuncak koyuyorum benim vermemi bekliyor vermeyince ağlıyor 🙂 kilosu 10 kilo acaba agırlaştıgı için mi dönemiyor. Desteksiz oturuyo ama bir süre sonra kendini arkaya atıyor.. Bebeği bu şekilde olan varmı.. Yerde olmayı sevmediği için heo kucakta geziyoruz artık kollarım agrıdı.. Bu cocuga emeklemeyi nasıl öğreteceğim 🤔🤔🤔

Yere en sevdiği ilgisini çekeceği yer oyuncakları koyarak ama uzağına koyma bir tık ilerisine koy yavaş yavaş arayı aç.
Bazi bebeklerde hareket tembelliği oluyor. Ama merak etmeyin eninde sonunda emekleyecek de yürüyecek de acele etmeyin anın tadını çıkarın.
Siz yerde yatın oyuncaklarla oynayın yatarak. Görerek yapması daha kolay olur

Biz prego hoppala kullandık 6 aydan 1 yaşa kadar çok severek kullandı , bazıları zararlı görüyor ama sürekli kucağımda taşımakta bana zarardı. Çocuk zaten sürekli onda durmuyor durduğu süre boyunca dinlenmiş olursunuz

Bazı çocuklar emeklemeden yürüyorlarmış.. Tanıdıklarım da var anneleri demişti.. Benim şuan hiç çocuğum yok bilmem ama emeklemese ne olur ki..? Emeklemesi şart mı bebeklerin..? Tabi emeklese size yükü azalacak sürekli kucağa almak zorunda kalmazsınız orası da var ama bilemedim ki sizin ufaklık rahatına çok düşkün galiba yerim onu 😂😊

Benim 7 aylık bebeğim de böyle. Yere bırakınca dönüyor oyuncaklarına uuzanıyor ama yüzüstü dönünce öyle kalıyor🤦🏻‍♀️ emekleyeceğini sanmıyorum hiç, direk yürüyecek galiba.

X