8 ay uyku gerilemesi

59Nur59

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2022
23
19
26
Hanımlar merhaba. Bebeğim şuan 8 buçuk aylık. Güzel Bi gece uykusu düzeni vardı. Ama internetten araştırdığım kadarı ile sanırım uyku gerilemesi yaşıyormuşuz. Gece de 2 kere kalkan ondada emip hemen geri uyuyan bebeğim şuan gecede 5 6 defa kalkar oldu ve emdikten sonra uyumuyor tekrar uykuya döndürmek için çok uğraşmam gerekiyor. Sizde bu dönem geçtikten sonra eski uyku düzenine devam eder mi yoksa bunu alışkanlık haline getirmesinden korkuyorum. Bu konuda tecrübesi olan anneler yardım ederse çok sevinirim

Bazen böyle süreçler oluyor benim 18 aylıkken gece hiç uyanmayan kızım uyanmaya başlamıştı bu durum bir iki ay böyle devam etti. Bn bu süreçte kucağıma sürekli almadım tabiki sizin bebeğinizden büyük ışığı açmadım uyku anını bozmadım elini tuttum, ninni soyledim yanında olduğumu bekledigimi , şimdi uyku zamanı olduğunu anlattım anlatirken de kısık ses tonu ile anlattim gündüzleri daha yüksek sesle konsutugumuz için ayırt etmesini istedim bana göre anlıyordu. Sabırlı olun sadece bir süreç uyku düzenine dönecektir mevsim geçişi var sıcaklar arttı ondan dahi etkilenmiş olabilir.

Merhaba,
bebeğiniz muhtemelen ayrılık kaygısı yaşıyor. gün içinde onunla biraz daha fazla zaman geçirin, bol bol ce eee oyunu oynayın onu bırakıp odadan çıkacağınız zaman gittiğiniz yerden seslenin geliyorum hemen yanındayım gibi sürekli konuşun. yanındayım seni bırakmadım uyurken de yanındayım güvendesin anne burada diyin. max 2 hafta içerisinde düzeliyor o dönemi atlattıktan sonra eski haline geliyor ama gece uyandığında uyusun diye yeni alışkanlık eklemeyin mesela kaldırıp oyun oynatmayın, ışığı açmayın, çok ağlarsa kucakta sakinleştirip yine yatırın ve kesinlikle uykuya dalana kadar terketmeyin.

X