8 aylık hamileyim doktor oruç tutma dedi ama ben tutuyorum yanlış mı yapıyorum bilmiyorum

Bana göre yanlış cnm 8 ayliksin Allah korusun suyun azalsa yazık degil mi çocuğuna birşey olsa tutma bence bak doktorda demiş tutma hocaların değil doktorun sözü dinlenecek
Ben 2021 de hamileydim tutmadim 2022 emzirdim tutmadim simdi 2023 hamileyim tutmuyorum hicte bir günahı yok doktorlar önermiyor bebislerden sonra insallah borçlarımı tamamlarım
Senin gibi 8 aylık iken komşumuz tuttu acil sezeryana aldılar suyu azaldı

Bütün doktorlar tutmayın diyor dini oalrak eğer anne yada bebeğin bir riski yoksa tutmak farz hamilelere tutabiliyorum şükür sorun yok sadece iftardan önce gözüm hafiften kararıyor gibi benim gibi oruç tutan var mı ne düşünüyorsunuz
Bebegine susuzluktan bir sey olursa obur tarafta verirsin artik hesabini.

Son aylarda tehlikeli olduğunu düşünüyorum hayatını çok yoğun şekilde dini kuralları yaşatmak üzerine kuran yakınlarımda son aylarında oruç tutmadı o bebek su an herseyi hissediyor dünyaya gelse yaşar ama sizin onu iyi beslemenize ihtiyacı var

Dini açıdan içim rahat etmedi normalde de çok su içemiyorum yani iftar ile sahur arası normalde yediklerimi içtiğimi yine aynı şekilde tüketiyorum
Din konusuna giremiyorum burda.Sadece şöyle söyleyim zaruri durumlar için sonradan tutabilirsiniz. Sağlık öncelik burda. Suyu tükenirse bebeğin?Böyle bir ihtimal yok diyebilir misiniz?

X