8 aylık oğlum ileri zekalıymış

Bence üzülmeyin. Benim çocuğum olsaydı normal bir okula gitmesini isterdim diye düşünüyorum. Çok zor olmalı...

böyle çocukları kesinlikle özel eğitim aldırmalı bence..ülkemizin çoooook ihtiyacı var böylelerine..harcanmamalılar gereği neyse yapılmalı..vatana millete hayırlı,başarılı çocuklar lazım bu ülkeye..

Kesinlikle size katılıyorum.Özel eğitim alması daha uygun olur.vereliniortak

Bencede özel eğitim almalı çocuk, ülkemize kazandırılması konusunda ise karışık düşünceler içerisindeyim, ileri zekalı çocuklarımız beyin göçü yoluyla hep Abd, yada Avrupa ülkelerine gidiyor, yazık.

hamileyken nasıl beslendiniz çok merak ettim??

beslenme bir nebze etkileyebilir tatlım sadece. bence arkadaşımızın genleri sağlammış. maaşallah diyorum.:nazar:
inşallah önce yüce Allah için hayırlı bir kul, anası babası için hayırlı bir evlat ve vatanı milleti için hayırlı bir vatandaş olur. küçük bir cevheriniz var güzel işleyin..
:nazar:

çok teşekkür ederim arkadaşlar Allah hepimizin yavrularına bizlere bağışlasın
geçen arabaya bindik babasına döndü hadi gidelim dedı şok olduk tekrar götüreceğiz ama o kadar sıra varki bir ay falan bekleriz heralde bu arada oğlum yataktan kafasının üstüne çakıldı kaç gündür alnı şiş kafatası çatladı diye ödüm koptu hala vicdan azabı çekiyorum

canım senin adına hem sevindim hemde üzüldüm.ne mutluki size böyle bir çocukla ödüllendirilmişsiniz. üzülme sebebimse ülkemiz şartları. malesefki ileri zekalı çocuklarımız için yeterli eğitim kurumu öğretmen ve psikoljik danışman yok. ancak bende pek çok arkadaşımızla aynı fikirdeyip kesinlikle kendisiyle aynı düzeyde olan çocuklarla eğitim görmeli.çünkü normal öğretim koşulları bu çocuklarımızın beyinlerini köreltirken aynı zamanda öğrenim şevkinide kırmakta. çünkü normal çocuklara uygulanan presedür onlara bıkkınlık getirmekten başka bir işe yaramamakta.ayrıca eşinizin şehir değiştirmek istemediğini dile getirmişsiniz üzgünüm ama çocuğun gelişimi büyük bir insanın alışkanlıklarından çok daha önemli bence.
bende size bir kaç şey sormak istiyorum. 6 aylık bir oğlum var ve benzer bir durum bizimde başımızda doktorumuz uzmanla görüşmemizi önerdi ancak bir türlü konduramıyor ve normal deyip duruyorum.acaba bundan iki ay önceki tpkileri hakkında biraz ilgi verebilirmisin ???
son olarak Allah nazarlardan saklasın inş. uygun şekilde eğitim alır ve güzel yerlere gelir.

benım kuzenımde ustun zekeylıydı bırıncı sınıftan 3ısnıfa atladı suan 19 yasında dr olcak ınsallah hıcte buyuk bır sorun yasamadı teyzem

maaşallah:nazar:

okuyunca şoka girdimkafamçokkarıştı
demekki üstün zekalı insanlar bebekken böyle oluyormuş..bizim ki daha alkış bile yapamıyor:KK43:

:nazar:Maşallah...:nazar:
Bu çocuklar için özel sınıflar oluşturulmalı.Yurt dışında mevcut,Tr'de de bir araştırmasını yapın,derim.Harcanmasın çocuk.

maşallah, doğru yöntemler bi sorun yaşamaz bence, bu konuda rahat olmalısın, anne baba rahat olursa çocukta anormal bişemi var diye düşünmez o da rahat olur

maşallah onun aklına... ne kadar güzel birşey sevinmelisiniz ve mutlaka özel eğitim aldırın yoksa çocuğun ilgisi başka yerlere kayar ve daha sonra başedemeziniz. hatta sizinde ayrıca bir eğitimden geçmelisiniz nasıl davranmanız konusunda... bence şanslısınız sevinin....

maasallah dıyebılırım ancak
gurur verıcı oldugu kadar endıse verıcı bır durum
ama merak ettıgım bu tanı nasıl konuldu cocuga
ne tur testlerden gectı merak ettım

geçen hafta bebeğimi kontrole götürdüm doktor hareketlerine konuşmalarına şaşırdı çocuk gelişimcisine götür dedı gittik bazı testler yaptı sorular sordu bebeğiniz yaşından cok ilerde şuan problem olmaz ama 3 yasından sonra arkadaşlarıyla uyumsuzluk yasayabilir dedı bir ay sonrasına ona nasıl davranmamız neler yapmamız gerektıgını anlatmazk için randevu verdi. ne yapacağımı şaşırdım sevinmeli miyim üzülmelimiyim ? bilemedim kafam çok karıştı daha 8 aylık umarım ilerde sorunlu bi çocuk olmaz. kimseye anlatamadım sizinle paylaşmak istedim annelik böyle birseymiş demekki
Çocuklarınızın şu anki hali durumu geldiği nokta ne durumda hanımlar

Benim kız kardeşime de üstün zekalı tanısı kondu.
IQ 143
Biz sınıf atlamasını istemedik.
Normal olarak okuluna devam etti
9 aylıkken konuşmaya başladı
1 yaşında tek tük kelime değil akıcı bir şekilde kendini ifade edebiliyordu
Kendisiyle bebekçe konuşulmasını bebek gibi davranılmasını hiçbir zaman kabul etmedi
Liderlik özelliği olduğu için lider olmadığı oyunlarda oynamayı hep reddetti
Dolayısıyla kimseyle arkadaş olmak istemedi
Sadece hep evcil hayvan istedi ve baktı
Biz ailece çok ilgilendik onunla
Okula başlamadan okumayı yazmayı çözdü
Resme ve müziğe yeteneği mükemmel
Ama derslerde inanılmaz sıkılır
Ders yerine kitap okumayı çok sever
Her şeyi sorgular ve mantığına uymayanı reddeder.
Arkadaş problemi maalesef var
Yaşıtlarıyla anlaşamadı
Anlaşamıyor da.
Sadece hayvanlara karşı çok ilgili
İnsanları sevmiyor
Daha doğrusu insanlara güvenmiyor
Bu yüzden bütün hayatını ve geleceğini hayvanlar üzerine kurdu, planladı
Bebekliğinde de ağlamazdı
Onu sadece söz konusu hayvansa ağlarken gördüm
Ölümü doğumu vs çok normal karşılar ve her şeyin olması gerektiği gibi olduğuna inanır

X