8 Mart Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

Screenshot_20230308_115407_Chrome.jpg

Merhabalar herkesin kadınlar gününü kutluyorum ve adminlerimize ayrıca teşekkür ediyorum bu siteyi kullanımımıza ayırdıkları ve hep destek oldukları için 😊

Böyle özel günlerde ailenin mızıkçı çocuğu gibi oluyorum ama 8 Mart’ı kutlama gününden ziyade aslında tüm hemcinslerimin bildiği şeylerin tekrar farkında olmaları günü olarak anmaya devam edeceğim.

2023’te maalesef yine 403 kadınımız cinayete kurban gitti, 2024 Ocak-Şubat dönemindeyse 71 kadınımız, belki bugün dahi bir yerlerde kadınlar öldürülüyor ya da şiddet görüyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin %49’unu oluşturan kadınlarımızın hala sadece %25-30 kadarı istihdam ediliyor.

Bizi bugün düşünüyormuş gibi yapanların mecliste kadın vekil oranlarıyla, belediye başkan adaylığında gösterdikleri kadın adayların azlığına bakınca, sanki sadece 8 Mart da laf ola beri gele sözleriyle göz boyayıp diğer günler kenara atıldığımızı düşünüyorum, bu düşüncem kadınlarımızın hala öldürüldüğü, hala şiddet gördüğü, hala kendilerini güvende hissetmediklerini yüzdesel oranlarla görünce daha da pekişiyor.

24 saatte 7 kadının öldürüldüğünü düşününce, aile içi taciz ve tecavüzü, sözlü ve fiziksel şiddeti, koca ve baba baskısını.

Tüm kadınlarımız için özgürlük ve eşitlik istiyorum, cinsiyetimiz bir yana insan olduğumuzun hatırlanmasını istiyorum.

X