Bebek Beslenmesi 9. aydan sonra blw?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

kirmizi puantiye

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2014
2.713
2.477
Bebeğim 9 ay 1 haftalık. 6.ayda blw ile başladım tadımlar onunla bitti sayılır. Sonra diş huysuzluğu benim sabırsızlığım derken kendim yedirmeye başladım. Püre gibi değil ama pütürlü şeyler. Yemesinde problem yoktu. Blw yaparken de yoktu.
1 haftayı geçiktir her verdiğime kafa çevirmeye başladı. O sorunsuz yediği pütürlü şeyleri yerken sanki boğazına kaçmış gibi yapıyo:/ Bi tek ayran içti bu sürede. Dünden beri bi iki lokma yiyo sayılır ama o da çok çok az. Kendi yiyebileceği şeyleri önüne koyuyorum ya bakıp yere atıyor ya da ağzına götürmüş olsa da daha ağzına tam girmeden geri itiyor.
Ben ne yapayım şimdi? Sıfırdan buharda sebze pişirip o şekilde önüne koysam yer mi acaba yeni başlamış gibi?

Bence once yeme sorununuzu cozun 9aylik olmus artik purelerden cok puturlu gidalar sizin yediginiz yemeklere benzer yemekler yiyebilir, buharda pisirme yerine meyve verin daha kolay alisir, dis donemide ayni zamanda ve en cok beslenmeye ihtiyac duydugu zamanlar, benim bebegimde 10aylik blw yapiyorum ama bazen kendi yemek istemiyor zorlamiyorum yada yiyosa iki uc lokma aliyor sıkıliyor gene zorlamiyorum hemen ben destek oluyorum yediriyorum cunku en cok su anda beslenmeye ihtiyaci var sart kosamam bebegime saglikla buyutun:))

9 aylik artik illa tek sebzeleri buharda pisirip vermenize gerek yok sebze cesitlerinden mucver yapin pankek omlet yapin mesela kofte ve patatesi firinda biber salcali suyla pisirip verebilirsiniz hem yumusak olir hem de yemesi kolay olur. Benim kizim 11 aylik suan tadimini yaptigimiz butun sebzeleri biz nasil yiyorsak o sekilde yiyor 9 ay civarinda basladim normal yemek seklinde vermeye biraz destekle tekrar blwye donebilirsiniz cok rahat bi sekilde

X