9 aylık evliyim boşanmaya çok yaklaştım

A
Merhaba arkadaşlar bi hayli uzun ve karmaşık olan bu konuyu kısa bir şekilde anlatmaya çalışacağım, fikirlerinize ihtiyacım var. Ben 24 yaşnda sağlıkçıyım iç anadoludan, eşim benden 4 yaş büyük memur güneydoğulu. . Hiç kavgasız sorunsuz 1 yıllık sevgililik sürecimiz oldu sonra cahillik mi desem ne desem nişan bile yapmadan direkt evlendik çok seviyoruz ya. Zorluk çıkarmamak adına Ne düğün istedim , ne yeni ev eşyası, ailem haklı olarak hiç bir sey istemiyorsun bari bir güvence olsun diye 8 bilezik istedi onu da takmadılar kırk takla attılar 2 bilezik takıp gittiler. Neyse dedim gözümü açamadm evlendim. Tayin istedim eşimin çalıştığı ege iline. 8 aydr burda birlikte yaşıyoruz ama sevgililikteki o heyecan bitti. Ben biraz feminen bir insanm hakkımı asla yedirmem. Eşim 1 ay sonra bana para hesabı sormaya başladı yavaştan yavaştan sonra benden maaşimın tamamını kendisine havale etmemi istedi . Ben bunu kabul etmedim . Kavgalar burdan başladı daha ilk ayımızda diğer evli çiftler gibi bi cicim ayı yaşayamadm. 3ün beşin hesabını yapmadan maaşımın yarısını ona attm her ay ev giderlerine ortak olmak için ama o yine tatmin olmadı tamamını istedi. Bir sürü insanın meteliğe kurşun sıktıgı bu dönemde adam borçsuz harçsız evlenmiş ayda 2 3 bin tl maaş atan karısı var hala gözü doymadı, bu devirde borcsuz yuva sahibi olduysam bu karımın sayesinde deyip şükredip beni baş tacı yapacağı yerde benim kazandığım parayı istiyor. Bu ayrı konu her neyse uzlaşamadk bu konuda zaten. Takılan 2 bileziği de kendi altın hesabına yatrdı , bu benim mehrimdi dinimizde mehir kadınındr erkek ona elini dahi süremez diyor ama benimki aldı istememe rağmen vermiyorda , kendisi adına utanması gereken bir konu , erkek bi kadından alamaz ancak bir kadına verebilir soyumdan sülalemden görüp ögrendigim bu benim.
İkinci konu sevgiliyken hiç yaşayacak yer konusu açmıyordu ben de salak gibi sormadm cahillikten . Şimdi tutturdu memleketime gitcez . Onun memleketiyle benim memleketim arasinda 9 saat mesafe var . Bana sormuyor bile fikrimi nerde yaşycaz diye . Ben aldığım maaşı kocama veriyim gidiyim onun köyünde yaşaym diye meslek sahibi olmadm ayaklarimin uzerinde durmak icin okudum zorlu yollardan geçtim. Bu hayatı ikimiz paylaşıyoruz isterdjm ki bana da fikrimi sorsun. Ama yok illaki benim memleketimde yaşycaz diyor . 12 kardeş kendisi bütün kardeşi orda farklı kültür ben istemiyorum orda yaşamak. Ikimizde memuruz mutlu olacagmz bi yer secip orda yasayabiliriz.
Bu 2 konu sebebiyle bizim 8 ayımız bu evde cok kotu gecti surekli kavga gürültü. Günlerce küs kaldığimiz oldu. En son yine kavga ettik ayni evin icinde 17 gündür küsüz. 2 kere ben konuşmaya gittim sirf sinirimden duramadigimdan ama tepki vermedi bi elimi tutup benle uzlasmaya gitmek istemedi. Neymis ben onun maddi olarak belini bukmusum kenara benim yuzumden para atamams (150 liraya yuzume jel almistim onu basima kalkiyor tutumsuz biriymisim. Halbuki o jeli 6 7 ay kullaniyorum ben bi de kendi paramla aliyorum birak ona da hakkm olsun sanki sen mi karsiliyosun diğer eşler gibi benim özel ihtiyaçlarimi) , bir söylediğine tamam dememis hep karşı çıkmışım. Yani onun hafife alacağı kadar siradan bir insan degilim boyum posum endamim yerinde meslegim var ayaklarmn uzerinde durabiliyorum ama kiymetimi bilmiyor. Konuyu aileme açtım bunca gündür gönlünü almaya gelmemişse sizden olmaz neyi bekliyorsun boşan dediler . Benim ailemde erkekler parayi kazanip getirip karisinin eline verirler sonra da nereye harcadn diye sormazlar bile. Karilari haksiz da olsa aksam eve giderken cicek alip gonlunu alirlar .
Bu memleket ve maaş mevzusu bitecek gibi değil , kendisine de bosanmak istedigimi soyledim . Bitiren taraf ben olmak istemiyorum diyor ama bitmemesi icinde bir cabasi yok. Kendimi hazirladım bu şekilde sürmeyeceğini biliyorum ama bi yandan da kendime çok üzülüyorum kurulu duzenimi bozdum buraya geldim onun için kendime yazik ettim değmezmiş diye. Ben anne olmak istiyodum , simdi ayrlsam etrafmda sırtlanlar dolanır düzgün biri karşıma çıkmaz benim aile olma hayalim hiç gercekleşmez diye çok korkuyorum . Bana biraz ışık olur musunuz ?..
o sırtlanlar bekarlarında pesinde dolanıyor ayrıca çocuğun olmadan ve daha fazla zaman kaybetmeden ayrıl bende 1 sene geçmeden ayrıldım iyi ki diyorum daha iyi biri çıkabilir karşına zaman kaybetme

X