9 buçuk aylık bebeğim tutunup kalkamıyor ve yerdeyken kendi başına oturamıyor nasıl yardımcı olabilir ona ?

Mystery1903

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2019
118
35
Merhabalar. Benim bebeğim 9 buçuk aylık ileri doğru sürünmesi yok etrafında dönüyor geri geri gidip bide yuvarlanıyo ama kendi başına doğrulup oturamıyor sanırım bide bu aylarda tutunup kalkması gerekiyormuş ayına göre kilosu fazla ondan olabilir mi ne yapmam lazım acaba yardımcı olur musunuz tecrübeli anneler 😌

Merhabalar. Benim bebeğim 9 buçuk aylık ileri doğru sürünmesi yok etrafında dönüyor geri geri gidip bide yuvarlanıyo ama kendi başına doğrulup oturamıyor sanırım bide bu aylarda tutunup kalkması gerekiyormuş ayına göre kilosu fazla ondan olabilir mi ne yapmam lazım acaba yardımcı olur musunuz tecrübeli anneler 😌
Benim bebeğin 11 aylık zayıf ve çok hareketli arkadaşımın bebeği çok tombs 20 gün fark var aramızda yeni hareket ediyor aynı şekil anca dönüyor kilolu çocuklar geç hareket ediyor genellikle yaşını bekleyin yaşından sonra aynı şekilde ise doktora götürün nolur nolmaz

Benim bebeğin 11 aylık zayıf ve çok hareketli arkadaşımın bebeği çok tombs 20 gün fark var aramızda yeni hareket ediyor aynı şekil anca dönüyor kilolu çocuklar geç hareket ediyor genellikle yaşını bekleyin yaşından sonra aynı şekilde ise doktora götürün nolur nolmaz
Normal kilodan o zaman insan yine pimpirikleniyor ilk çocukda olunca tecrübesizim etrafta bi kıyas yapılınca insan iyice kötü hissediyorum teşekkür ederim içimi rahatlattınız

Eğer doktorunuzun dikkatini çeken bir sağlık sıkıntısı olmadığına eminseniz endişelenmeyin. Eğer bir şekilde hareket edebiliyorsa, istediği yere gidebiliyorsa bizim istediğimiz şekilde hareket etmeyebiliyorlar.

Oğlum 10-12 ay arası komando gibi süründü yerde, asla emeklemedi. 12 aylık olduktan sonra bildiğimiz bebek emeklemesi yaptı. 15 aylık yürüdü.

Kızım 9 aylıkken tutunup ayağa kalkıyordu, baya bebek emeklemesi yapıyordu. 14 aylık yürüdü.

Eğer doktorunuzun dikkatini çeken bir sağlık sıkıntısı olmadığına eminseniz endişelenmeyin. Eğer bir şekilde hareket edebiliyorsa, istediği yere gidebiliyorsa bizim istediğimiz şekilde hareket etmeyebiliyorlar.

Oğlum 10-12 ay arası komando gibi süründü yerde, asla emeklemedi. 12 aylık olduktan sonra bildiğimiz bebek emeklemesi yaptı. 15 aylık yürüdü.

Kızım 9 aylıkken tutunup ayağa kalkıyordu, baya bebek emeklemesi yapıyordu. 14 aylık yürüdü.
Yok çok şükür bi sıkıntısı yok kilosu var sadece yerde yuvarlanıp yan ve geri geri sürünüyor sadece tutunup kalkamıyo henüz

Kilodan olduğunu düşünüyorum ama içiniz rahat etsin istiyorsaniz doktora götürün.
D vitamini kullanımını aksatmayin havalar ısındı bol bol güneş görsün ayak bilekleri ve el bilekleri. D vitamini en iyi bileklerden alınıyor

Zamanla olur benimki 10.5 aylık bir ay önce emeklemeye başladı. Tutunup bi yerlerden kalkması 2 aydır var cok hareketli. Kilosundan dolayı geç yapar. Kaç kilo bu arada?

Benim oglum hic emeklemedi.
11.ayda sıralamaya basladı anca
13.5 da yurüdü
Suan tam 17 aylik kosuyo yürüyo tutamiyoz 😀
Boyle seylerde endiselenmeyin baska sıkı tılari yoksa elbet yaparlar

Benim oglum hic emeklemedi.
11.ayda sıralamaya basladı anca
13.5 da yurüdü
Suan tam 17 aylik kosuyo yürüyo tutamiyoz 😀
Boyle seylerde endiselenmeyin baska sıkı tılari yoksa elbet yaparlar
10 gün sonra 11 aylik olcaz bizde bugün şöyle baktım da yürümek o kadar hoşuna gidiyor bi cesaretle sadece tek parmagimi tutarak 2 adim attı hamle yaptı yürümeye tabi hemen düştü. Çok istekli inşallah yaşında yürür diyorum bu hevesle ama bilmem. Büyük kızım 17 aylıkken yürüdü bu biraz erken yürüsün diyorum ama bakalım

Kızım 9 aylıkken 11 kiloydu ama kalkıyordu. Kilo ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Sırt üstü yatarken ellerini tuttuğunuzda ağa kalkıyor mu? Bir de yüz üstü yatınca kafasını kaldırıp dirsekleri üzerinde duruyor mu? Bunları yapıyorsa bir sorun yok bildiğim kadarıyla

X