9 yaşındaki kızımın hareketleri

GurbetKusuEsra

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2020
1.553
1.584
32
İyi akşamlar kızlar lütfen bana yardım edecek arkadaşlara ihtiyaçım var 9 yaşındaki kızım hayat dolu cıvıl cıvıl kıpır kıpır bi çocuk şükür dersleri falan çok iyi ama sürekli bağırıyor evin içinde evde sanki opera var gibi ses tonunu hiç bi şekilde kontrol edemiyor gülerken abartılı şekilde gülüyor.Arabadayken birden aaaaaa diye başlıyor anlamları olmayan çığırtılara.Acaba bu normal mi yada yardım edebilecek akıl fikir verebilecek varmı bana

Kızlar komşunun 4 yaşında bi kızı var onunla çok vakit geçiriyor sürekli oynuyor bunun etkisi olabilir mi?

Lütfen kızlar bi bakın yol yakınken bi destek alayım yada eğitim sistemini değiştireyim

Bence durumu en iyi çözecek olan bir pedogog.Yani çocuğum yok ama bana pek normal gelmedi,ergenlikle ilgili bir durum desek daha ergenlik yaşında değil çocuk daha.Açıkçası bir doktorla görüşmek bana daha mantıklı geliyor bilemedim çocuğu olanlar ne yorum yapacak acaba😬

o yaslarda erkek bir yegen var surekli bagirir durduk yere cok hareketli atlar ziplar, bagirarak oynar.
sinifda da bagirmis bir kac defa ogretmen sert birsekilde uyarmis tekrarladigini sanmiyorum.
dikkat cekmeye calisiyor gibi geliyor bana.
genelde de benim 3 yasinda kizimin yaninda cok yapar, hatta onu da bagirttirir, ilgi kendisinden kaydiginda yapiyor gibi geliyor bana

benim o yaşlarda olduğum senelerde anadolu lisesi sınavı gerçeği vardı
daha 3. sınıfta bizim öğretmen hazırlamaya başlamıştı bizi
ben de hep çok iddialı bir çocuk olduğumdan evde kimse çalış demese de özellikle oturur çalışırdım, gaza gelirdim
bir gün ben de 9 yaşındayken "ben çığlık atıcam" diyip başlamıştım bu işe.
birkaç ay darlandıkça çığlık attım.
okulda değilde evde yada arabada.
kendi kendime stres yaptığım şeyler olmuş.
annemler farkedince sınav değil sen değerlisin konuşması yapıp beni gezmeye götürmüşlerdi
sonra kesildi
belki farketmediğiniz bir stresi vardır benim gibi

Yeni ortaya çıkmış bir durum varsa fazla kısıtlanmış hissedip hissetmediğini araştırın. Engellenmiş, kısıtlanmış, kapasitesi zorlanmış çocukların bir stresi boşaltma yöntemi olabilir taşkınlık yapmak.

Yani tam olarak anlayamadım ama, nedenini sordunuzmu kızmadan tabiki. E hamilesinşz baska cocuk yok ise dikkat cekmeye calısıyor olabilir. Sonucta 9 yıllık padısahlık çökecek. Benimde iki kız arası 9 yıl oradan biliyorum 😂. Sıkıntılı bir durum yok ise kendini sınırlarını deniyor olabilir. Çocuklar bu yıl çok evde kaldı, ekrana maruz kalan bir nesil oldular. Benimki 11 yasında oldu bu yıl ki kadar cevap verdiğini küçümsediğini bilmiyorum. Espri bile yapsam hiç komik değil modunda. Yani ne bileyim neseli bir çocuk benim hasret oldugum bir konu diye heralde normal geldi. Yada durumu daha ayrıntılı anlatabilirmisiniz anlıyalım

Yani tam olarak anlayamadım ama, nedenini sordunuzmu kızmadan tabiki. E hamilesinşz baska cocuk yok ise dikkat cekmeye calısıyor olabilir. Sonucta 9 yıllık padısahlık çökecek. Benimde iki kız arası 9 yıl oradan biliyorum 😂. Sıkıntılı bir durum yok ise kendini sınırlarını deniyor olabilir. Çocuklar bu yıl çok evde kaldı, ekrana maruz kalan bir nesil oldular. Benimki 11 yasında oldu bu yıl ki kadar cevap verdiğini küçümsediğini bilmiyorum. Espri bile yapsam hiç komik değil modunda. Yani ne bileyim neseli bir çocuk benim hasret oldugum bir konu diye heralde normal geldi. Yada durumu daha ayrıntılı anlatabilirmisiniz anlıyalım
Yok canım tek değil biri 9 biri 7 yaşında iki kızım var.Pandemi döneminde sık sık aktiviteler yaptım ekrandan uzak tutmaya çalıştım.Gerçekten cıvıl cıvıl neşe saçan bi çocuk öğretmenleri gurur duyun evladınızla der her veli toplantısında ama bu yaklaşık iki senedir böyle ilk başta geçer dedim ama dün akşam farkettim geçeceği yok gülüşüyle yan odayı inletiyor çoğu zaman sakince uyarıyorum biraz daha sessiz olabilir misin?diye tamam anne/baba deyip çoğu zaman kız kardeşi uyarıyor ama tekrar başlıyor aaaaaa diye operalar vermeye evde.Akıl olarak değil ama içdünyası daha küçük gibi geliyor

benim o yaşlarda olduğum senelerde anadolu lisesi sınavı gerçeği vardı
daha 3. sınıfta bizim öğretmen hazırlamaya başlamıştı bizi
ben de hep çok iddialı bir çocuk olduğumdan evde kimse çalış demese de özellikle oturur çalışırdım, gaza gelirdim
bir gün ben de 9 yaşındayken "ben çığlık atıcam" diyip başlamıştım bu işe.
birkaç ay darlandıkça çığlık attım.
okulda değilde evde yada arabada.
kendi kendime stres yaptığım şeyler olmuş.
annemler farkedince sınav değil sen değerlisin konuşması yapıp beni gezmeye götürmüşlerdi
sonra kesildi
belki farketmediğiniz bir stresi vardır benim gibi
Sağol canım Allah razı olsun belkide biraz kuralcı bi anneyim sebebi bu olabilir belkide😖

X