9 yaşındaki oğlum hemcinsiyle yakınlaşmış

ebya78

Guru
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2012
25
64
Merhaba arkadaşlar..9 yaşındaki oğlumun, 10 yaşındaki arkadaşıyla birbirlerinin pipilerini ellediklerini, birbirlerinin arkalarına geçip sürtündüklerini gördüm. Oğlumla güzel bir dille konuşup bunu meraktan mı denediklerini yoksa bunu yapmaktan keyif mi aldıklarını sordum. Meraktan ve sıkıntıdan bir kaç kere denediklerini söyledi. Hiç keyif almadın mı dediğimde ise almadığını, ilk arkadaşının böyle bir öneriyle geldiğini, onun da arkadaşını kaybetmemek için tamam dediğini, toplamda bir kaç kere olduğunu , 1 kere de kendisinin teklif ettiğini söyledi. Ama aslında kızları beğendiğini ve hoşlandığını iletti. Elimden geldiğince korkutmamaya çalışarak; merak etmesinin normal olduğunu ama yaşının bu iş için çok küçük olduğunu, yetişkin olunca tam olarak cinselliği anlayabileceğini vs ilettim. Şimdi bu yakın arkadaşıyla görüşmesini istemiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim? Ve bu yaşta gelişen bu olaylar homoseksüellik belirtileri miidr sizce?

Merhaba arkadaşlar..9 yaşındaki oğlumun, 10 yaşındaki arkadaşıyla birbirlerinin pipilerini ellediklerini, birbirlerinin arkalarına geçip sürtündüklerini gördüm. Oğlumla güzel bir dille konuşup bunu meraktan mı denediklerini yoksa bunu yapmaktan keyif mi aldıklarını sordum. Meraktan ve sıkıntıdan bir kaç kere denediklerini söyledi. Hiç keyif almadın mı dediğimde ise almadığını, ilk arkadaşının böyle bir öneriyle geldiğini, onun da arkadaşını kaybetmemek için tamam dediğini, toplamda bir kaç kere olduğunu , 1 kere de kendisinin teklif ettiğini söyledi. Ama aslında kızları beğendiğini ve hoşlandığını iletti. Elimden geldiğince korkutmamaya çalışarak; merak etmesinin normal olduğunu ama yaşının bu iş için çok küçük olduğunu, yetişkin olunca tam olarak cinselliği anlayabileceğini vs ilettim. Şimdi bu yakın arkadaşıyla görüşmesini istemiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim? Ve bu yaşta gelişen bu olaylar homoseksüellik belirtileri miidr sizce?

Bu konuyu burada çözemezsiniz, bir pedagogtan yardım alsanız daha iyi olur, en doğru şekilde yönlendirir sizi

Bugün randevumuz var zaten pedagogla, olur da bize anlatamadığı başka bir durum varsa açılabilsin diye. Doktor demedik, rehberlik abisiyle bir görüştürelim seni dedik (okuldan alışkın rehberlik olayına), ne anlatacaksan onunla senin aranda, bize anlatması yasak o yüzden rahat ol dedik.
Ben başına böyle şeyler gelmiş biri varsa tecrübelerini öğrenmek istiyorum asıl olarak

Bir pedagoga gidebilirsiniz. Gitme imkanınız yoksa okuldaki rehber öğretmeninden yardım alın lütfen

bütün bunları derken benim yönlendirici sorularıma cevaben verdi; arkadaşının ilk olarak istediğini, bir kaç kere tekrar ettiklerini , sıkıntı ve meraktan yaptıklarını
Burada çözülecek bir husus değil ancak ileride de böyle bir eğilimi olacak olursa sizin için ne fark edecek ?
Sonuç itibariyle sizin evladınız,bu telkinle duzelebilecek bir durum olsa idi dünya da eşcinsellik kalmazdı zaten.
Sonuç olarak sizin evladınız,ne olursa olsun koruyup gözetmek durumundasınız.

Kuzenim de küçükken benzer şeyleri bende denemişti. Ben henüz vinselliği bilmeyen bir yaştayım yaklaşık oğlunuz yaşında. Kuzenimse benden 4 yaş büyüktü. Ruj sürüp öpüşmüştük galiba. Benim o an ilgimi çeken tek şey ruj sürebilmekti. Sırf onuin yapmıştım mesela. Tekrar tekrar istemem sebebim de ruj sürebilmek içindi. Dıştan bakınca aklı daha iyi eren kuzenim beni taciz etmiş. Sizin oğlunuzun arkadaşı daha aklı eren kişi. Bu durumda ben yol gösteremem pedagog değilim. Ama umarım arkadaşından koparabilmeyi başarırsınız. Çünkü daha çok küçük böyle şeyler için.

9 yaş çok erken değil mi çocuk daha onlar bu tarz şeyleri nereden bilirler ki. Çocuk tavize mi uğruyordu acaba. pedagog desteği alın derim.

Bence acilen bir psikologdan randevu alın. Cinsel eğilimini çok derin şekilde etkileyecek bir olay yaşamış ve belki de bu olay yğzğnden hazı soeunlar yaşayacak. Burafa konuşulacak cevap bulunacak bir mevzu değil. Ve o kadar da normalleştirmeyin çocuğun gözünde.

Bir anlami olmayabilir. Bence de bir pedagogla gorusturun eger cok merak ettiyseniz. Benim cocugum yok, bu durumda ne yapardim emin degilim ama ben homofobik bir insan degilim, sanirim biraz daha bekleyip incelemeyi tercih ederim. Cunku cocugumda escinsel yonelim oldugunu varsayarsam; gorusturecegim pedagog homofobik olabilir ve cocukla olan iletisimi cocugu iyice utanc, dislanmislik duygusuna surukleyebilir.

Burada çözülecek bir husus değil ancak ileride de böyle bir eğilimi olacak olursa sizin için ne fark edecek ?
Sonuç itibariyle sizin evladınız,bu telkinle duzelebilecek bir durum olsa idi dünya da eşcinsellik kalmazdı zaten.
Sonuç olarak sizin evladınız,ne olursa olsun koruyup gözetmek durumundasınız.
ben asıl olarak arkadaşını kaybetmemk için tamam demesi noktasına takıldım. Kaybetmemek için ne olursa yapacak mı? İlk arkadaşından gelmiş çünkü bu talep. yoksa gerçekten eğilimi bu yönde mi onu anlamaya çalışıyorum. Eğilimi o yöndeyse yapacak bir şey yok. Ama başkalarına bağımlılığı söz konusuysa biz ne yapabiliriz? Arkadaşının daha önce de yaşına uygun olmayan bir kaç hareketine takılmıştım (tik tok seyrediyor, küfürlü konuşuyor, vs), bu konularla ilgili de uyarmıştım. Ama asla bu boyutta bir yakınlaşma olduğunun farkında değildim. O nedenle uzaklaştırmak istiyorum oğlumdan.

ben asıl olarak arkadaşını kaybetmemk için tamam demesi noktasına takıldım. Kaybetmemek için ne olursa yapacak mı? İlk arkadaşından gelmiş çünkü bu talep. yoksa gerçekten eğilimi bu yönde mi onu anlamaya çalışıyorum. Eğilimi o yöndeyse yapacak bir şey yok. Ama başkalarına bağımlılığı söz konusuysa biz ne yapabiliriz? Arkadaşının daha önce de yaşına uygun olmayan bir kaç hareketine takılmıştım (tik tok seyrediyor, küfürlü konuşuyor, vs), bu konularla ilgili de uyarmıştım. Ama asla bu boyutta bir yakınlaşma olduğunun farkında değildim. O nedenle uzaklaştırmak istiyorum oğlumdan.
Söyleyin ailesine.
Oğlunuz küfür ediyor ve benim oğlumun bu şekilde yetişmesini istemiyorum deyin.
O çocuk da muhtemelen evden yahut internetten öğrenip söylüyordur zaten.

X