96'dan 66'ya 30 kilo verim..Artık sıra kalan kilolarda..66'an 55'e..

agirlintheearth

Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2013
16
4
34
Merhaba ben Büşra 26 yaşındayım..geçen 3 yılda 30 kg verdim..Daha çok yağdan ve şekerden uzak durarak..Çoğunlukla bikisel ağırlıklı beslenerek verdim bu kilolarımı..Aslında 30 dan çok daha fazlasını yani 40 kilo vermiştim ama aşırı rafine şeker, paketlenmiş gıda ,ekmek ,un tüketmekten çok kilo aldım..Bu durum bende bağımlılık yarattı ama artık buraya kadar diyorum ve çizgimi çekiyorum..Yeter artık yani..Sağlığımı da kötü etkiledi bu durum beni görüntüden ziyade de bu rahatsız ediyor.. Başta söylemek istiyorum ki ben zaten bitkisel ağırlıklı beslenen bir insanım öyle et peynir sütle işim olmaz pek..Öncelikle işe yağı ve şekeri (tahin,pekmez,fıstık ezmesi vs bunlara dahil) tüketme alışkanlığımdan kurtularak başlamak istiyorum.. Evet genellikle de sağlıklı şeyler yiyorum %80 oranında ama çok yiyen biriyim.. 1 kase tahin pekmez desem(Bu arada yanlış anlaşılmasın..Bunu tabiki 30 -40 kiloyu verirken yemiyordum..Şu kilo aldığım dönemlerde yiyorum).. yalan değil gerçek.. En azından 60'a inene kadar gün içerisinde çok az yemeyi planlıyorum daha sonrasında ise yediklerim yavaş yavaş artırmaya başlayacağım..Metabolizmamın eski temposunu tamamen kaybetmesini istemiyorum)..Burada mümkün olduğunca gidişattan bahsedeceğim..Dışarıda ise hiçbir şey yemeden acıkmadan da yaşayabiliyorum hatta yemek yemek benim için vakit kaybıymış gibi geliyor..çalışıyordum yarın son iş günüm işimden ayrılıyorum bu beni çok kötü etkiliyor çünkü evdeyken sürekli yemek yiyorum.. Kış geldi tabi bol bol bitki çaylerı içerek ısınmayı planlıyorum..çünkü kışın az yiyince insan çok üşüyor..Diyet yapmak da daha can alıcı bir noktaya geliyor..Ama ben bu kış bir farklılık yapıp kilo vermeyi,insan gibi yemeyi öğrenmek istiyorum :) Bu arada ben hipotiroidi problemi yaşıyorum ve ilacımı da kullanmıyorum bu yüzden kilo vermek inanın benim için de kolay bir şey değil..(İlaç kullanmayı sevmiyorum) Evet arkadaşlar benim hikayem de bu umarım burada beraber güzel bir yolculuk geçiririz..Umarım ben de buradaa bir sürü insana ilham olurum..Onların hayatlarına anlam güzellik katarım..Çünkü obez olmak nedir çok iyi bilirim üstelikte 20lerinde ..İradene sahip olamadığında hissettiğin duyguyu,her sabah başka bir diyetle uyanmayı,ölüp gitsem kurtulsam demeyi..Ama şunu belirtmek isterim ki benim başarım hayatı ve kendimi sevmeyle başladı..Şu anda ne kadar 10 15 kilo geri almış olsam da kendimi beğeniyorum..Çünkü hayat kilodan ibaret değil ki..Çıkın dıaşarı dışarı da çok güzel bir hayat var..İnanın kimse kimsenin kilosuna bakmıyor ki..Ben öyleyim mesela..İnsanları kilolu kilosuz olarak mı değerlendiriyoruz..Hayır tabi ki..Varsa da rastlarsanız öyle insanlara gülüp geçin..Ve şu kişi hayatta neler kaçırıyor deyip geçin..Çünkü hayat başka bir şey.. İşte böyle dostlar :)

merhaba:KK54:
yazınızı okuyunca(ve daha öncelerden birkaç mesajınızı) kendime çok benzettim sizi.
ben 2.5 yıldır vejetaryendim. son 6.5 aydır da veganım. ve maalesef çok kilo problemi yaşayan biriydim(hala yaşıyorum gerçi)
vegan olmaya karar verince,sağlıklı da olayım artık dedim ve beslenme devrimi yaptım.rafine şekeri,paketli tüm gıdaları her şeyi bırakarak 4 ayda 87.400'den 66.800'e kadar düştüm.
ama maalesef kış geldi ve kışın vegan olmak çok zormuş. yiyeceğim her şey kısıtlandı. kilo koruyayım bir süre dedim,hızlı verdiğim için. ama aynı sizin gibi kase kase tahin pekmezler,kuru yemişler vs kilo aldırdı. 69.400'e kadar çıktım.sağlıksız hiçbir şey yemiyorum ama çok yiyorum ben de. yani ekmeği tam buğday yiyorum ama çok. sizin gibi tahin pekmezi öyle kase kase yiyorum:olamaz: antep fıstıkları,kajular,mısırlar bilmem neler derken ipin ucu kaçtıo_O
siz sağlık sorunlarından ötürü veganlığı bırakmışsınız sanırım. benim yaşadığım tek sorun saç dökülmesi oldu,ama bunu diyetisyenim hızlı kilo verdiğim için olduğunu söyledi veganlıkla alakası yokmuş. onun için de takviye alacağım şimdilik.
diyetisyenle kilo vermedim bu arada,daha bu hafta gittim diyetisyene.hem veganlığı oturtmak için-sağlıklı bir şekilde- hem de kaçan ipin ucunu yakalamak için.
buradan paylaşırım ben de,umarım kaçan ipi yakalarız ve ömür boyu koruruz artık:KK31: ben çok yemenin psikolojik olduğunu düşünüyorum. benimki biraz öyle,duygusal açlık maalesef. hep kontrollü olmamız gerekiyor bu yüzden.
ben cumartesi tam anlamıyla başlıyorum. pazartesi de spora.sizin nasıl?

bu arada kış geldi ve ondan tahin pekmezlere vs saldırdık bence:-) azıcık ucundan yiyip bırakayım diyen bir insan olmadığım için ideal kiloma inene kadar yemeyeyim diyorum. vücut cidden ısınmak için daha çok yeme ihtiyacı duyuyor.
ben de bitki çayları yapacağım kendime,tarçınlı limonlu karanfilli falan. mis:kahve:

bu arada kış geldi ve ondan tahin pekmezlere vs saldırdık bence:-) azıcık ucundan yiyip bırakayım diyen bir insan olmadığım için ideal kiloma inene kadar yemeyeyim diyorum. vücut cidden ısınmak için daha çok yeme ihtiyacı duyuyor.
ben de bitki çayları yapacağım kendime,tarçınlı limonlu karanfilli falan. mis:kahve:
hala vegan beslenmeye ve vegan hayat tarzına devam ediyorum.. Bugün işimin son günüydü.Düzenli bir hayatımyeme düzenim yoktu artık bir düzene oturtacağım ve ileri de çalışma hayatıma devam ederken de bu alışkanlığı edinmiş olmayı planlıyorum..Yarın itibariyle de kilo vermeye sağlıklı yaşamaya başlıyorum umarım sen de sağlıklı yeme düzenine dönersin.. Bol şanslar :)

hala vegan beslenmeye ve vegan hayat tarzına devam ediyorum.. Bugün işimin son günüydü.Düzenli bir hayatımyeme düzenim yoktu artık bir düzene oturtacağım ve ileri de çalışma hayatıma devam ederken de bu alışkanlığı edinmiş olmayı planlıyorum..Yarın itibariyle de kilo vermeye sağlıklı yaşamaya başlıyorum umarım sen de sağlıklı yeme düzenine dönersin.. Bol şanslar :)
ben de bugün başladım aynen :) aynı gün başlamışız. hala vegan olmana çok sevindim. ben şu an diyetisyene gidiyorum ve senin de sormak istediğin bir şeyler olursa danışabilirim. sayfanın takibindeyim:KK54:

Kendimi en düşük kiloda gördüm. Yine o civarlarda olmak istiyorum. Bol eksiler hepinize.

X