A.M.H. Tüp Bebek Merkezi Şikayet

Tam 11 Kez tupbebek demiş birisi olarak ssöylüyorumki hepsi aynı inan bana bu zamana kadar yaşadıklarımı yazsam roman olur size vaad edilenle karsilastiklarimiz bambaşka eskiden olsa sinirlenip kavga cikariyorduk artik alıştık bize abes gelmiyo çünkü el mahkum mecburuz

2 denememizde de Anatolia Prof. Dr. Hakan Yaralı'ya gittik. Bize garip gelen şeyler olmadı değil. Gereksiz bir askeri disiplin hakimdi. Sonuç 2 denememizde başarısız.
Ama yaptığı hiç bir işlemde bizim aklımıza para gelmedi. Doktor para için bunu istiyor dediğimiz olmadı. Bu konuda içimiz rahattı. Adamın akçeli işleri olmadı. Ha yaptığı tüm işlemler ücretli, para kazanıyor. Ama 3-5 kuruş para için sizin sağlığınızla oynayan biri değil. En azından biz bu güveni hissettik.

Canim genetik testi ne ki bide canım kan pıhtılaşma testi varya hulusi hoca ya soylesek yaparım onun fiyatında ayrımı
hastaneye gittiğinde zaten gerekli gördüğü testleri yapacaktır hulusi hoca. sen fazlasıyla panik olduğun için ve tabiki daha hocayı görmediğin için normal ama hulusi hoca da gerçekten herşey kişiye göre değişiyor. yani standart bi tedavisi yok. bugün bana verdiği ilacı yarın sana vermiycek belki.sana verdiği ilacı da ben kullanmıycam. çünkü herkesin sorunu farklı farklı. fazla araştırmak sormak da insanı cidden belli bi yerden sonra fazlasıyla yıpratıyor. demem o ki biraz rahatla. çok sorgulama değerlere ona buna takılma. güven doktoruna.

hastaneye gittiğinde zaten gerekli gördüğü testleri yapacaktır hulusi hoca. sen fazlasıyla panik olduğun için ve tabiki daha hocayı görmediğin için normal ama hulusi hoca da gerçekten herşey kişiye göre değişiyor. yani standart bi tedavisi yok. bugün bana verdiği ilacı yarın sana vermiycek belki.sana verdiği ilacı da ben kullanmıycam. çünkü herkesin sorunu farklı farklı. fazla araştırmak sormak da insanı cidden belli bi yerden sonra fazlasıyla yıpratıyor. demem o ki biraz rahatla. çok sorgulama değerlere ona buna takılma. güven doktoruna.
Kusura bakma bazı şeyleri bilmiyorum ondan soruyorum

Kusura bakma bazı şeyleri bilmiyorum ondan soruyorum
estağfurullah kusura bakmak ne demek. söylediklerimi yanlış anlama. sadece ilk denemem de kafaya çok taktım stres yaptım sonuç herşey güzel gidiyo denirken negatif sonucu aldım. daha dün hulusi hocadan panik ve stresle ilgili uzunca bir nutuk dinledim:) tekrar diyorum sakın yanlış anlama. sadece bu zor süreçte kendini yıpratmanı istemiyorum. yoksa istediğini sorabilirsin elimden geldiğince dilim döndüğünce yardımcı olurum.

estağfurullah kusura bakmak ne demek. söylediklerimi yanlış anlama. sadece ilk denemem de kafaya çok taktım stres yaptım sonuç herşey güzel gidiyo denirken negatif sonucu aldım. daha dün hulusi hocadan panik ve stresle ilgili uzunca bir nutuk dinledim:) tekrar diyorum sakın yanlış anlama. sadece bu zor süreçte kendini yıpratmanı istemiyorum. yoksa istediğini sorabilirsin elimden geldiğince dilim döndüğünce yardımcı olurum.
olurum mu ya sen gerçekten burda iyi bir yandaşı sin bana o kadar yardimci oldunki çok saol allah razı olsun senden ben daha ne isterim canım benim:KK15:

Ahmet ve Mehmet Erdem hocalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Açıkça güven veren bir yapıları var. Ama Novart nasıl bir yer, labaratuarı vs. Yeterli mi? Doktor olarak iyi şeyler duyduk. Ama Novart nasıl bir yer? Ekip nasıl , teknik alt yapı nasıl?

Ahmet ve Mehmet Erdem hocalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Açıkça güven veren bir yapıları var. Ama Novart nasıl bir yer, labaratuarı vs. Yeterli mi? Doktor olarak iyi şeyler duyduk. Ama Novart nasıl bir yer? Ekip nasıl , teknik alt yapı nasıl?
merhaba arkadaşım merkez ve doktor konusu maalesef kişiye göre değişkenlik gösteriyor. novartla ben görüşmeye gitmiştim ama tedavi süresi hakkında çok bilgim yok maalesef. umarım bilgisi olanlar cevap verir.

Merhaba arkadaslar bende bu tup bebek surecine yeni baslayacagum hastaneler hakkinda hic bir bilgim yok hangi hastaneleri tavsiye edersiniz sehir disindan gelecegim kararimi verip ona gore gelmek istiyorum

Ahh ahh benimde memorialdan çok şikayetim var. Yumurta yetmezliği teşhisi kondu tüp bebek yapılmalı dendi. Evime yakın olduğu için memoriale gittim 300 tl muayene ücreti verdim "sıvılarımız özel laboratuarımız güzel" falan diye bizi ikna etti hemen folikasit cor aspirin b ve d vitamini yazdı adet olunca gel dedi. Adet olunca gittim üç yumurta görüldü, ilaç iğne verdi kullandım opu oldu ayıldım görüşmek için bir saat bekledim görüşürken dosyalara baktı senin yumurtan üç taneymiş ben iki aldım üçüncüyü unuttum dedi hemen hazırlan üçüncüsünü alabilirsek alalım dedi. Şok oldum zaten bende yumurta yok, olanında doktor umursamayarak unutmuştu. Hemen hazırlandım lokal anestezi uyguladı yumurtayı almaya çalıştı fakat zamanı geçmişti. Diğer yumurtalar iyiydi embriyo oluştu. Bunları donduralım dedi, aman başlarına birşey gelmesin dedim hayır biz hızlı donduruyoruz birşey olmaz dedi tamam dedim. Ertesi ay tekrar yumurta takibi yapıldı bir yumurtam vardı 1750 tl hastaneye ödedim 1000 tl ilaçlara maalesef boş çıkmış banada söylemiyor bilmem bu yumurta diğerleri gibi olurum falan dedi. Sonra dondurulmuş embriyoları transfer etti transfer ederken anlamıştım tutunamayacaklarını. Dosyaya baktım ki embriyolar yavaş dondurulmuş. Daha çok şeyler var ama yazamadım paradan başka birşey düşünmüyor aslansa tavsiye etmem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beni de mağdur etti benim kalp hastalığım var ve beni aslında riskli gebeliklere yönlendirmesi gerekirken kendisi kan sulndırıcı fazla geldiği için kanamam oldu düştü daha önce kan sulandırıcı ayarlansaydı uzman bir doktor tarafından belki de yaşamıycaktım düşükte iç kanama başlamış ve beni hoca başka bir doktora yönlendirdi tanımadığım hakkında hiçbişey bilmediğim bi doktora ne yapıcamı bilemedim herşey iyiyiyken iyi de bişeyler ters gidince eli ayağına dolaşıyor hastayı başından atmaya çalışıyor hastayı doğru yönlendirmiyor tek derdi para... hiç memnun kalmadım hiç de tavsiye etmiyorum

Bnde HIC memnun kalmadim bosa vaktimi harcatti tedavisi biise yaramadi

Aman hic tavsiye etmem hormon degerlerine hic bakmadan bisuru acayip steroid hormon yuklemesi yapiyor .sadece ilk basta bakti hormona oda disarda yaptirdik fah fln kendi Kan alip bakmasi gerekmezmi ardindan 300 liralik hormon ilaclari Verdi durmadan. Cep numarasini vermiyor isteyince ulasilmiyor hastaneye 3kez not biraktim geri donmedi ucreti 580 lira degermi buparaya ??? Tak diye nosunu veren birsuru prof var ustelik tedavisi basarisiz sonuclandi

X