Abartıyor muyum, haklı mıyım, ne yapmalıyım?

kesenmakas

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2014
1.518
1.379
Selam hanımlar,
Bu sefer konu en yakın kız arkadaşımla aramda geçen bir mevzu.

Kendisi için elime doğdu diyebilirim aramızda 10 yaş var. Fakat yaş aldıkça, o yaş farkı kapandı aramızda.

Arkadaşım bir süredir eşimin iş yerinde çalışıyor. Eşimin iş yeri tam bir aile şirketi. Baba kardeşler vb. Benim çalıştığım şirketle de ticaretleri var.

Yani bazen özel bazen iş ile ilgili sık görüşüyoruz kendisi ile. İkimizin birbirimize olan sevgisi çevremizde de hep bilinir.

1 hafta oldu, bir akşam iş çıkışında onu aradım. Normal şartlarda o saatte işten çıkmış olması lazımdı. Onun evi tarafında bulunan bir avm ye gidip hem bir erkek arkadaşımla buluşup bir evrak alıcak, hem de avm den çocuğumun bir ihtiyacını alıp eve geçecektim. Aslında ona bir kahve içelim diyecektim ama aradığımda hala işten çıkmamıştı. Ve işte olmanın verdiği memnuniyetsizlikle konuştu. Muhtemelen yanında görümcem kayınbiraderim falan vardı neden mesaiye kaldığının yorumunu yapamadı. Neyse uzatmayım ben de "senin heralde yerin dar konuşamıyorsun" dedim telefonu kapattım..

Üzerinden 10 15 dk geçti beni aradı. Bu arada ben avm ye gelmiş arkadaşımdan alacağım evrakı almış çocuğun da ihtiyacını almaktan vazgeçmiştim. Arabadaydım.
Açtı ve gülerek direkt "bence sen bir iş karıştırıyorsun beni o yüzden aradın" dedi.
Tam ağzımdan neler çıktı hatırlamıyorum, ilk başta dediğini zaten anlamadım. "nasıl ne karıştırıyorum" falan dedim sanırım. Sonra üzerime gelmek için biraz daha üsteledi ama çok sinirlendiğimi hissediyorum sadece.

Hayır ne karıştırmam, bu nedemek, arkadaşımla buluşacağımı söyledim sana hatta gel kahve içelim diyecektim konuşmadın bile falan derken gülerek kalktı "arkadaşın kimmiş" dedi.
Ben geyikle ciddiyet arasında gidip gelirken son söylediği beni Bi çileden çıkarttı kapattım telefonu.

Ya ben genç kız olurum da sen bana bunu yaparsın değil mi, yada ilk aradığımda yaparsın böyle bir espriyi. Aradan 15 dk geçip özellikle bunu söylemek için beni aramış olması beni delirtti cidden.

Muhtemelen kızdığımı da anladı yanlış hatırlamıyorsam söyledim de bunu telde.
H. Sonu aradı açmadım.
Dün ve bugün iş ile ilgili konularda birer msj attı. Dün özellikle gayet net ve mesafeli msjlar gönderdim cvp olarak.
Bugün de bir arkadaşına telimi verip veremeyeceğini(yakın zamanda bir ameliyat geçirdim o arkadaşı da o ameliyatı olacakmış) ve doktorumun adını sormuş. Onu da yanıtladım.

Şimdi bu saat oldu hala düşünüyorum. Ben haklı mıyım haksız mıyım kızmakta. Ne hissettiğimi de çok net yazmak istemedim siz de benim hissettiğimi hissedecek misiniz?

Yani bu eşek sıpası canım dediğim öyle de sevdiğim ailemizin de bir parçası. Yaptığı densizlik mi değil mi, kızmakta haklı mıyım, olayı nasıl sonuca bağlamalıyım?
Çünkü hayatımdan çıkartmak gibi bir durumu bile düşünüyorum.

Eşimin iş yeri tam bir aile şirketi. Baba kardeşler vb. Benim çalıştığım şirketle de ticaretleri var.

Açtı ve gülerek direkt "bence sen bir iş karıştırıyorsun beni o yüzden aradın" dedi.
Tam ağzımdan neler çıktı hatırlamıyorum, ilk başta dediğini zaten anlamadım. "nasıl ne karıştırıyorum" falan dedim sanırım. Sonra üzerime gelmek için biraz daha üsteledi ama çok sinirlendiğimi hissediyorum sadece.

Hayır ne karıştırmam, bu nedemek, arkadaşımla buluşacağımı söyledim sana hatta gel kahve içelim diyecektim konuşmadın bile falan derken gülerek kalktı "arkadaşın kimmiş" dedi.
Ben geyikle ciddiyet arasında gidip gelirken son söylediği beni Bi çileden çıkarttı kapattım telefonu.
Tabiki siz haklisiniz. Evli bir kadina böyle birsey söylenmez.
Yanlis anladiysam düzeltin ama sizin esinizi aldattiginizi ima etmis.
Bu durumda o kadina karsi mesafenizi koruyun.
Allah korusun iftira atip sizin evliliginize zarar verebilir.

Yok onu anladimda neden boyle sacma birseyi dusundu seni tanidigi halde evliyken birde patavatsizmi biraz
Biz aslında birbirimize karşı hep patavatsızız da elbette bu sınırda değil.
Yani eşimle sorunlarımı bilir hele ki güven sorunu yaşadığımda yanımda hep o vardı.
Ben onun daldan dala gönül ilişkilerini bilirim ama ben de hiç böyle bir konuda onu rencide etmedim.
Hani bir de şeydi samimi sıcaktı. 30 yıldır tanıdığım kadın yani.

Bu zamana kadar şu fikir hiç aklıma gelmemişti. Bakış açımın tamamen tersi.
Çalıştığı şirkette sizin eşiniz, akrabalarınız var, o yüzden aldatma falan ima etmemiştir, diye düşünüyorum.
Birde yıllardır tanıdığınız birisi, sizin nasıl biri olduğunuzu, neyi yapıp yapmayacağınızı bilir zaten.

Tabiki siz haklisiniz. Evli bir kadina böyle birsey söylenmez.
Yanlis anladiysam düzeltin ama sizin esinizi aldattiginizi ima etmis.
Bu durumda o kadina karsi mesafenizi koruyun.
Allah korusun iftira atip sizin evliliginize zarar verebilir.
Ben de bu imada bulunduğunu düşünüyorum. Ama neden niye ne alaka anlamıyorum.

O kadar samimi arkadaşım bu şakayı yapsa “Eric gelmiş şekerim, özleşmişiz bayağı bir kahve içtik ahaha, ne karıştıracam kızım aaa” derim. Ailenizin parçası espri yapmış yani. Zaten çapkınlık esnasında onu neden çağırasınız ki

Bu zamana kadar şu fikir hiç aklıma gelmemişti. Bakış açımın tamamen tersi.

ben de aynı şekilde duşundum, hani bizim aramızı yapacaksın da beni o yuzden mi illa ki gel diye arıyorsun dedi diye anladım. ikisini tanıştırmak anlamında. bence siz yanlış anlamışsınız, kaç yıldır tanıyor neden böyle şaka yapsın. artı bu şaka mı?
neler karıştırıyosun diye de bu yuzden sormuş. çöp mu çatıyosun gibilerinden.

Ben kötü düşünmedim. Arkadaşın kimmiş demiş ya, buluşacağınız erkek arkadaşınızla bu arkadaşınızın arasını yapmak istediğinizi sanmış olabilir.
Ben de böyle düşündüm ya, evli barklı kadına neden aldatıyor imasında bulunsun ki? Bence de biriyle arasını yapmaya çalıştığınızı düşünmüştür 🙄

O kadar samimi arkadaşım bu şakayı yapsa “Eric gelmiş şekerim, özleşmişiz bayağı bir kahve içtik ahaha, ne karıştıracam kızım aaa” derim. Ailenizin parçası espri yapmış yani. Zaten çapkınlık esnasında onu neden çağırasınız ki
Ya şöyle aslında ben de neden yapmadım diyorum bu espriyi. Fakat vakti zamanında eşine güven sorunu yaşamış ve o süreci bu arkadaşımın desteği ile atlatmış biri olarak çok yarama dokundu sanırım.

X